bedaki na cesti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ne da se mi plačevat za njihovo 090 številko, na ostale kontakte so pa za navadne neodzivni. SJTV1 bo zagotovo dobil kak odgovor tudi po mailu, jaz pa ti ga zagotovo ne bova.

Sicer pa me ne moti to, da kdaj izsili prednost, saj je včasih tudi to treba, da kam prideš, moti me sklicevanje na njihovo prednost z nalepko na riti, katera nima zakonske osnove.
 
Nazadnje urejeno:

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Sem ti jaz poiskal, tisto s 101. členom imajo gor še od prejšnega zakona:

EDIT: ja. 91. člen

(1) Mimo avtobusa ali avtotaksi vozila, ustavljenega na zaznamovanem mestu na vozišču ali na zaznamovani niši, ki je rezervirana za avtobuse ali avtotaksi vozila, morajo vozniki voziti tako, da je zagotovljena varnost pešcev. Če potniki vstopajo ali izstopajo, je treba voziti mimo z zmanjšano hitrostjo in posebno previdno.

(2) Avtobusu je treba v naselju omogočiti speljevanje s postajališča, ko voznik to nakaže s predpisanim znakom. Da bi mu to omogočili, morajo drugi udeleženci cestnega prometa zmanjšati hitrost in, če je potrebno, tudi ustaviti. Voznik avtobusa sme dati znak, da bo odpeljal s postajališča, šele ko zapre vrata in je pripravljen za vključitev v cestni promet. V promet se sme vključiti le, če s tem ne ogroža drugih udeležencev cestnega prometa.

(3) Mimo vozila, ustavljenega na cesti zunaj vozišča, ki je posebej označeno za prevoz skupine otrok in ima vključene varnostne utripalke, ker otroci vstopajo ali izstopajo, je voznik dolžan voziti z zmanjšano hitrostjo in posebno previdno ter po potrebi vozilo ustaviti.

(4) Kadar je vozilo, ki je posebej označeno za prevoz skupine otrok in ima vključene varnostne utripalke, ker otroci vstopajo ali izstopajo, ustavljeno na smernem vozišču, vožnja mimo za vozila, ki vozijo po istem smernem vozišču, ni dovoljena, vozniki vozil, ki vozijo mimo po smernem vozišču za vožnjo v nasprotni smeri, pa morajo voziti z zmanjšano hitrostjo in posebno previdno ter po potrebi vozilo ustaviti.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena in voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena .

(6) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo tretjega ali četrtega odstavka tega člena .
 
Nazadnje urejeno:

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
A sem kaj zamudil in so se spremenila pravila glede vožnje skozi rdečo luč?

 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Lep primer s kom si delimo cesto.
Pustimo, da je prehitevala po desni s precej prekoračeno hitrostjo, ampak če že greš to delat, bi pričakoval, da se zavedaš okolice, svoje hitrosti in hitrosti drugih, ne pa da se najprej skoraj nabiješ na šlepar, potem pa še med drugo menjavo pasov nekaj ''zašteka'' in moraš po zavori pohodit... Pa z občutno višjo hitrostjo greš v ''mrtvi kot''.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.015
5.722
113
blizu močvirne prestolnice
Zakaj se tako sekiraš? Pri ženskah raste rit
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Res bi ga še lahko prehitela po levi, tudi sleper bi lahko sel prej na tvoj pas, saj si mu puscal dovolj prostora. Seveda ce je kaj gledal ogledala namesto tablice.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Včeraj popoldne sem se peljal proti krožišču v Stožicah iz domžalske smeri. Tik pred krožiščem sem prehitel nekega ata s KR registracijo. Ker mi je deloval malo čudno, sem ga opazoval v vzratnem ogledalu. Imel sem kaj videti, možakar je na krožišču zavil levo v nasprotno smer in naletel na avte, ki so čakali na semaforju. Nekaj časa so se čudno gledali, potem pa sem videl samo še, kako so se prižgale modre lučke, eden od čakajočih na semaforju je bil namreč policaj......
hysterical-1.gif

Me prav zanima epilog, po moje je ata zaključil vozniško kariero...
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Pomisli, kolikokrat si sem sam ustavil, ko si naredil napako. In ne, ne verjamem, da nisi v življenju naredil še nobene napake v prometu in je drug rešil bolj ali manj nevarno situacijo.
To bi veljalo za človeške voznike samo v enem od dveh primerov:
- ne vozijo,
- nimajo samokritičnosti in svoje napake nikoli ne opazijo.
Povsod se niti ne moreš ustaviti, da bi opravičil.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Sem že doživel na kolesu ko me je ženska skoraj naložila na havbo in sem se rešil tako da sem se z eno roko ujel na rob vrat. Najprej je peljala naprej, na prvi avtobusni pa je ustavila in vprašala če sem ok. Sicer na pogled tipična babura, ki dela v avtu vse, samo gleda bolj malo, ampak je presenetila.