bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Po moje bi bila krivda na strani voznice, ki se je vključevala ...policaja je gledala v hrbet....prednost imajo vozila, ki vozijo z boka policaja...vozila , ki zavijajo morajo počakat da so na vrsti.

V križišču usmerja samo en policaj..on je zakon...drugi policaj je tam samo kot zamenjava ali se uči ali počiva ali....
Dela zgago
Ze pri enem vecina voznikov zmrzne (pozabi vse iz AS) pri dveh pa....
bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.371
231
63
Kras
www.mtl.si
Danes popoldan v Slovenj Gradcu: "singapurc" v umirjenem ritmu skozi rdečo, ki je bila že ene pol minute vključena. K sreči je bilo križišče pregledno in so ga vozniki z zeleno videli in odreagirali.
Avto je bil testni, oranžne barve, znamke žal ne vem. Čez 400m sem ga videl, ko ga je žgal po drugi cesti.
En je danes imel veliko srečo, jaz sem pa po moje tudi danes eno življenje skuril...
redface-1.gif

PS: vsem tistim, ki ste zelo pametni nad mojo "previdno"
grin1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.707
113
Včerajšnji dan je predvsem pokazal, da naši upravljalci cest na žalost niso usposobljeni na spletu ali namiznem koledarju pogledati in ugotoviti, kdaj imajo sosedje premakljive praznike in bo povečan promet. DARS praviloma ne izvaja enodnevnih vzdrževalnih del na avtocesti, ko je pričakovan povečan promet. Denimo ob petkih se sedaj tega že zelo držijo. Pri uvozu Slovenska Bistrica sever sem ta teden videl, da imajo celo informativno tablo, da bodo delali proti MB v torek, sredo in četrtek.
Včeraj žal niso vedeli, da ima večina Evrope praznik in da bodo prometni tokovi precej drugačni kot na običajni delovni dan in so vseeno delali. Te nesreče in zastoji so se zgodili pred takimi zaporami, ki jih DARS ne bi izvajal, če bi vedel, da bo tako. Ampak to je en klik na začetku leta stran, ko se dela koledar del ... Prezahtevno, rezultat je bil viden.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
V ponedeljek na istem krožišču pred IZ na zunanjem pasu pred izhodom iz njega tokrat ustavljen Šleper s prikolico ...Telefonira! (res pa da so bli vsi žmigavci prižgani) ... Je zgleda Garmin zatrokiral
jezen.gif
...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.707
113
Bolj pametno je tako, kot da na koncu zablokira celo ulico, ker se je narobe odpeljal in mora par 100 metrov rikvercat. Ali pa kot oni Rus, ki je zaupal garminu in pristal na Vršiču.
Kdor ne spi, bo v krožišču stoječe vozilo obvozil.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
A za kolesarje STOP znak ne velja???
Včeraj šel iz Štanjela proti Komnu. Trije bedaki od kolesarjev so prišli po stranski cesti, direkt na glavno cesto in prevozili znak stop, brez ustavljanja, brez da b sploh pogledali levo, od koder sem prihajal. Sem jih videl že od daleč, da se ne bodo ustavili, ker so gonili kot zmešani.
Potem pa sem jim potrbil, češ kaj se grejo, pa mi začnejo žugat nazaj in kazat sredince nazaj.
In potem bodo kolesarji govorili kaki s(m)o vozniki avtomobilov?? Polomil bi jim noge, dal kazen par tisoč € in bicikel zmečkal, da ga ne bi več prepoznali...
Zelena puščica: tam sem pripeljal jaz.
Rdeča puščica: tam so pripeljali kolesarji.
2588211-idiotikolesarji.jpg
 

Priponke

  • 2588211-idiotikolesarji.jpg
    2588211-idiotikolesarji.jpg
    92,1 KB · Ogledi: 169
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Saj si vse povedal....kolesarji. Haydna so oponasal, pa mel sreco zgleda. Sredince bi jim pa en drugmu v supak nakrivil, naduvanci. Prav ne more ti bit zal novice, da jih je kolesar skupil, jebiga.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Predvidevam, da so zavili desno. Kaj pri hudiču so te tako motili, obvoziš in greš dalje. Sploh specialko lahko brez težav obvoziš. Razumel bi tvojo jezo, če so zavijali na svojo levo in tebi sekali smer.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Predvidevam, da so zavili desno. Kaj pri hudiču so te tako motili, obvoziš in greš dalje. Sploh specialko lahko brez težav obvoziš. Razumel bi tvojo jezo, če so zavijali na svojo levo in tebi sekali smer.

Ja, desno so šli. Obvoziš? Zavili in vozili so po SREDINI ceste, nikoli se niso vozili ob robu ceste. Niso niti bli s specialkami ampak z MTB kolesi. Če bi šel tako hitro kot je tam dovojeno (90) in ne bi nič pribremzal bi jih zbil in na koncu bil še js kriv verjetno...
Po tvojem mnenju lahko stop znake kar ukinimo ali kako? Povsod kjer so postavljeni se jih preprosto ignorira in so tam postavljeni za malo okrasit okolico ceste??
Upam da ti ne boš nikoli imel izpita za avto...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.707
113
Ne se razburjat. Te dni je bila dirka po Sloveniji in po TV so videli, da se kolesarji v križiščih ne ustavljajo. Ob robu pa ne smejo vozit, ker potem jih avtomobilisti na tesno prehitevajo. Če pa zapiraš cel pas, pa z avtom ne more mimo, če ni nasprotni pas v celoti prazen. Tako mi je razložil kolega, ki malo več kolesari kot jaz. Na tem forumu pa si v kolesarski temi že imel fotke, kako se ne sme po cesti s prekinjeno sredinsko črto prehitevati kolesarja, če nasproti pelje kolesar, ker vsak kolesar v celoti rabi svoj pas.
Danes je še nacionalni šport, da se najde pet upokojencev na kolesih in v lastni režiji "zapirajo" ceste, križišča, da se pripeljejo skupaj, čeprav "prireditve" niso prijavili in nimajo potrebnih pogojev zato.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
KSZ

Pripeljem iz smeri BTC-ja in grem na izvoz Fužine, prestavim se na desni pas ter čakam, da se vključim na Zaloško. Naenkrat pride z leve polepljen Multivan (gor piše avtodiagnostika, avtoakustika ipd.) z nekimi večjimi feltnami in se mi poksuša z izisljevanjem vključiti na moj vozni pas na način, da mi zapira prednji nos vozila. No, ni mu uspelo. Zgodba se nadaljuje na Zaloški, kjer me prehiti po levi in zapelje na moj vozni pas. No, to sem pričakoval, zato sem imel nogo na bremzi. Pobremza, dvakrat ali trikrat na polno in potegne naprej. Pri semaforju se dohitiva, vmes sem se prestavil na levi pas in namerno skoči na moj pas in ponovno zabremza. Nato je odvil nekam proti Fužinam, jaz pa sem nadalajeval prosti Mostam.

Kakorkoli, vem, moral bi podati prijavo na policijo. Pa ne vem, če se mi da jebat z imbecilom.

Volkswagen Multivan LJ-IH011
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Očitno si mučkal - čisto prav da te en pošola in v red spravi.
tongue-1.gif


Jaz se takim potem raje "pokažem", da se čist na volan nabijem, brado na volan, spodnjo ustnico not in zgornje zobe ven, ter jih rahlo zgubljeno pogledam, ko me prehitijo.

Bo pa tega te dni vse več - vroče postaja, folku se vedno bolj mudi, željni dopusta in tečni za volanom. Se ne splača razburjati. Je pa treba zato biti toliko bolj pazljiv.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zvecer dobite posnetek mojega zaviranja in umikanja na vozni pas dopoldne z Barja. Ti kar malo vroce postane. Pa ceprav je bil star ata v cliotu namesto mlada bjonda v kakem cabriu.
Apollo: ste ga obravnavali? Sicer posljem link do posnetka tudi na policija.si
Sem jih tudi jaz povprašal, službeno ...
Si ze dobil kak odgovor?jaz sem ga dobil prejsnji teden.
Naj bi ga nasli in je v obravnavi
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Očitno si mučkal - čisto prav da te en pošola in v red spravi.
tongue-1.gif


Jaz se takim potem raje "pokažem", da se čist na volan nabijem, brado na volan, spodnjo ustnico not in zgornje zobe ven, ter jih rahlo zgubljeno pogledam, ko me prehitijo.

Bo pa tega te dni vse več - vroče postaja, folku se vedno bolj mudi, željni dopusta in tečni za volanom. Se ne splača razburjati. Je pa treba zato biti toliko bolj pazljiv.

Če pa kaj, potem nisem "pipavac" na cesti. Prostora ni bilo, prišel je z leve, ker je bila na desni kolona (tam smo bili vsi normalni) in se imbecilu ni dalo čakati, zato se je tudi odločil, da bi on malo izsiljeval, v nadaljevanju pa še malo ogorožal.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.754
6.354
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Rabim malo pomoči. Po moje je voznica v sivi Škodi zaje... ampak delno je morda kriv tudi tisti desni policist, ker ni zaprl njene smeri.
Kdo je torej kriv? Ali sem morda jaz
grin1.gif
? Če ne bi odvil na drugi pas, bi lepo direktno vame zapeljala, ker ni imela najmanjšega namena se ustavit...
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-S333IRuKSA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
PS: Voznica je imela veliko za povedat
grims-1.gif
, ko sva bila vzporedno: noter pa trije froci...

Zajebala sta policista. Ce sta ze dva v kriziscu, pol mora tisti, ki zapira desno spuro gledat kako usmerja glavni v kriziscu. In ko se je ta postavil bocno na mtl-a in tako odprl promet, ga je zaprl voznici v skodi. In takrat bi moral oni na desni spuri enostavno zapret, ne pa da ne ve kaj tocno bi pocel. In ker ni naredil nic in je voznici v skodi celo kazal svoj bok, je pac babnica mislila da gre lahko naprej.

Problem usmerjanja v kriziscih danes (ko je prometa veliko vec kot 20 let nazaj) je ta, da policist stalno gleda okrog sebe kaj se dogaja. Kar pomeni da se stalno malo premika...in nekaterim se uspe dobesedno vrtet okol svoje osi.... In potem polovica voznikov sploh ne ve kaj more narest.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Eeehm - upam, da me z obtožbo mučkanja nisi resno vzel! Hotel sem le povedati kako take normalne prometne situacije doživljajo imbecili in začno s šolanjem "krivca" - to pa je pač tisti, ki jim je najbližje. In ravno zato se ne splača preveč razburjati.

Jih je pa vedno več - žal. In žal tudi ni nekega pametnega načina jih izločiti iz prometa. Še največ lahko narediš s svojim vzgledom in ustreznim šolanjem bodočih voznikov. In če bi še ostali, od katerih je odvisen promet (cestarji, projektanti, policija) svoj del prispevali (ne - omejevanje hitrosti in kaznovanje niso prava pot) se bo v generaciji, dveh, treh uredil odnos na cesti.

Potem pa svizec ...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Daleč od tega, sem zaznal malo sarkazma in cinizma. No, v tem primeru bi lahko podal prijavo na policijo, imam tudi pričo, saj je bila partnerka z menjo. Pa kot sem rekel, nimam časa niti volje se ukvarjat z imbecili, zato pa malo jamram hkrati pa delam slabo reklamo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Nikakor ne rabimo ukinit znakov. Ampak odziv polomil bi jim noge in še kaj pa tudi ni ravno primeren. A se ti ne zdi?
So zajebali, itak take doleti ustrezna kazen narave, navadno zelo huda in so potem reveži al pa jih več ni...
Sam pa že kar nekaj desetletij vozim obe prevozni sredstvi in lahko rečem, da je med nami avtomobilisti veliko več idiotov kot med ostalimi udeleženci.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Usmerjanja prometa v križiščih vam nisem fouš. Predvidevam da je to eno bolj zahtevnih opravil policaja. Včasih ste vsaj na nekem "sodu" stal da ste bili malo višji, sedaj pa ste najbrž že kar dolgo lepo na tleh.

Sicer pa spodnji posnetek
Mu malo oprostim ker je bila ravno nedelja po kosilu pa z roko je nakazal da bo levo zavil.
Še dobro da nisem na začetku posnetka se vštric postavil in me je žena ustavila. Ker vprašanje če si ne bi kaj "mahala" ali še kaj hujšega.
Pogumno ni ravno šel po klancu navzdol. Šel je nekje med 30 in 40 mogoče. Jaz grem med 50 in 70 po tem klancu s kolesom
evil.gif
in toliko se gre tudi z avtom približno.