Battery Grip

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nekako se spravljam v nakup battery gripa. pa me zanima, razen izboljšanega oprijema, v čem so še prednosti battery gripa.

pa še nekaj - zanimam se predvsem za Canonov grip, ker ima pač tudi komande gor. zdaj pa mene zanima, če za Canon Eos 350D obstaja še kak drug grip, s komandami, al samo original canonov. mal cenej bi vseeno znal bit...
smile-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
hahnelov ima tudi...sem kupil prek ebaya, biloza 50 € cenej kot pri nas na web trgovinah..nov in kar dve li-ion baterije poleg.
wink-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Jaz sem kupil BG-E3. Sem izjemno zadovoljen. Niti predstavljati si nisem mogel da bo taka izboljšava mojega 400D. Pa ne da bi bil prej zanič. Od solidnega na odličnega. Poleg oprijema pa grip pomaga tudi pri boljši uravnoteženosti fotoaparata in objektiva. Pa seveda se ti podvoji čas uporabnosti fotoaparata - dve bateriji not spraviš, zraven pa dobiš tudi adapter za 6 navadnih AA baterij.
Aja pa kar je najpomembnejše - aparat je večji in zato zgledaš bolj kul
wink-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz imam tudi 400d + grip in je zakon. Grip sem dejansko kupil samo zaradi tega, ker se lažje drži, ker trenutno še imam samo eno baterijo not.
Se pa mi zdi, da ti Ansmann in ostali third party gripi nimajo komand. Mogoče če boš pogledal za kak rabljen Canonov grip, verjetno ga dobiš za dokaj mali dnar.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
ja kontrole... mal mi je hecno, ker jih vedno pozabim uporabiti v portrait načinu (ko pač obrnem fotoaparat). Sprožilec mi še kdaj pa kdaj rata prtisnit, drugo pa skor da ne uporabljam... Se bom moral še privaditi. Najbolj me "moti" to, da je taka razlika med obema dial gumboma... Tisti na aparatu je precej trd, tisti na gripu pa precej mehak. Sam bi rad imel nekaj vmes...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Obstaja tudi neki poljski, enak originalu brez napisa. Prednosti gripa pa so poleg držanja sprememba težišča, kar pride zelo prav pri daljših in težjih objektivih, vertikalni sprožilec (če pač je) in večja zaloga baterijske energije.
 

alal

Zelenc'
19. avg 2007
23
1
3
Ob nakupu 400D sem ga tudi jaz vzel skupaj v kompletu z dodatno baterijo. Uporabljam ga pa sploh ne, ker v primerjavi z prejsnjim aparatom nov ne prazni tako hitro baterije. Oprijem z gripom je res boljsi, vendar aparata ne mores odlozit na ravno povrsino, ker se zvrne na objektiv, pa se v torbico mi ne gre. Z gripom pa aparat res zgleda bolj profi.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Saj ga pustiš da se nasloni na objektiv. Ali pa ga postaviš tako, da je objektiv obrnjen navzgor.
Glede torbice pa je problem če imaš premajhno, jaz sem si zato vzel fotoaparat zraven, ko sem jo kupoval. Ampak tebi je verjetno še od prej ostala.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Imam "original" grip brez napisa Canon (tisti s Poljske) s komandami. Oprijem je veliko boljsi, sploh ce uporabljam 70-200, pa se na komande sem navajen, tako, da bi tezko brez njih.
redface-1.gif
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
To sploh ni res, da komande ali mas ali nimas. Jaz ravno zaradi tega ne maram generic gripov, ker majo sam shutter gumb. Ne morem si predstavljat, da bi moral obrnit aparat, da spremenim vrednost zaslonke in zaklopa...mi medtem ze pobegne. Vec stvari na gripu, toliko boljse...ali pa vsaj dva kolescka, shutter, nacin merjenja, iso in AF/MF preklop.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ja super, bos pa original kupil...

jaz sem zgolj ocenil , sklepal, da ga dizziji vseeno ne rabi na na 350ki.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
No, je cist odvisno kaj slikas. Meni osebno zelo prav pridejo skoraj vsi gumbi gor (minolta 7d) in zato tudi hvalim to zadevo in bi ocenil, da se splaca kupit original.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
@elo: poglej PM, ti odgovarjam na ponudbo.
smile-1.gif

@all: glede na to, da precej slikam koncerte in druzabnosocialne dogodke (in ne, nisem paparazzo... ne se...
grin1.gif
), bi mi full prav prisel komandni grip, ker se pri mojem nacinu dela svetlobni pogoji vseeno zelo hitro spreminjajo in potrebujem vsaj kontrolo casa osvetlitve... pa tudi okvir fokusa (tocka kamor na fokusira) mi zelo prav pride, tako da rabim komande. torej, ce mi ne uspe dobit kakega Canonovega gripa za pametno ceno - DJ Beat, kje si ti tega 'poljskega' dobil?