Baterije, cokla razvoja EV

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
V temu clanku je govora o kraju Holland v zvezni drzavi Michigan.
tongue-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
tip bolj površno bere, to je dokazal zdaj že večkrat.
 
Nazadnje uredil moderator:

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
O tej stvari (ne tocno o J. Koreji) smo se pogovarjali mesec pa pol nazaj v temi "Brezzicno polnjenje" ampak so bili nekateri ful proti in z nekimi cudnimi izgovori kako to ni vredu...
Tako kot si rekel, ce bi to naredli samo v avtocesto in nekatere glavne ceste je problem dosega EV resen.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Da ne bomo več smetili teme: Re: Toyota Prius Plug-In , sem se preselil tu, če pa ni prav, naj pa AndY1 prestavi.
Citat:
Uporabnik N75 pravi:
Meni je všeč hibrid, ki se na akumulatorje lahko realno pelješ 100km,
za daljše razdalje razdalje pa poženeš vgrajen agregat moči 5 kW z 10 do 15 litri bencina.

Če ob štartu vožnje zašeneš 5kW agregat narediš brez polnjenja 200km namesto 100km

Torej popolnoma električno vozilo z agregatom na bencin/dizel/LPG/CNG

Prius in Ampera to nista
BMW i3 naj bi nekaj takega omogočal

Ali je tak hibrid smiselen, kot sem zgoraj opisal ?
Jaz mislim, da je tak hibrid, če ga sploh lahko še tako imenujemo zelo smiseln.
Pred nekaj dnevi sem zgoraj prilimal to stran: https://www.youtube.com/watch?v=_pBPw33ceoQ , kjer je prikazan
linearni generator, za katerega mislim, da bi bil še najbolj primeren za ta namen.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Me zanima kako bodo rešili naslednja dva problema: avtomobilske nesreče in menjava baterij.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Me zanima kako bodo rešili naslednja dva problema: avtomobilske nesreče in menjava baterij.


Kaj te pa tukaj bega? Nesreče se dogajajo že sedaj, menjavo baterij pa Tesla Motors že testira ?!
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Yagi, pri Tesla Motors se jim niti ne sanja kakšne so te nanobaterije in glede na to, da so izdelane iz izredno trpežnih
karbonskih vlaken, se lahko samo ugiba, kakšne so možne okvare.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Mah, to od Volva se po mojem ne bo obneslo. OK, da raziskujejo različne opcije ampak ne na tak način. Je pa v nano tehnologiji prihodnost, po mojem.
Naj raje spustijo ceno na >100€ za 1kWh , pa bomo imeli več od tega!