Baterija

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Lp !
po priporočilo prijatelja sem se odločil ,da si kupim Tušov navigator IGO 683b.
V petek (4.9.09 ) nabavil stvar.
Ker sem že malo v letih stvari dojemam bolj počasi.Dva dni pribiram navodila in se sproti učin na aparatu.
Sedaj pa k stvari !

Opazil sem ,da se mi baterija zelo hitro izprazni in sicer:
- svetlost imam nastavljeno na polovico
- brez simulacije je prižgan 1,32 ure
- z simulacijo pa samo 0,54 ure
- zvečer sem ga napolni do konca, neprižganega pusti čez noč, zjutraj je manjkalo 5črtic do polne baterije.
Vprašujem vas,če je to normalno, za ta aparat.
( imam dlančnik HP star več kot 4 leta,baterija pa mi drži več kot 3 ure ),zato mislim,da je tu neka napaka.

Lepo vas prosim za odgovor . Vsak odgovor mi bo dobrodošel.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ja, če bi na tvojem dlančniku imel navigacijo katero bi tudi uporabljal, bi ti baterija zdržala tudi morda največ 1 uro! To ne moreš primerjat. Tudi sam imam navigacijo garmin nuwi model, ki je nekje velika kot tvoj IGO (zaslon) in mi je tudi zdrži največ 1uro in pol navigacije, sicer pa jo imam vedno na polnilcu v avtu.

To drugače žal ne gre, ker baterije ne premorejo več (poteka konstantna komunikacija med sateliti in napravo, konstantno se ti izrisujejo zemljevidi, glasovna vodenja....) in to vse kuri na veliko baterijo. Da ne govorimo o zaslonu - večji zaslon kot imaš - več baterije pokuri v krajšem času.

Težko boš našel napravico (navigacijo) ki bo zdržala samostojno brez polnilca več kot 3 ure navigiranja (ok izjeme se že pojavljajo z novo tehnologijo).

Ne moreš primerjat HP in navigacijo (hp ima manjši ekranček).

Lp
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Res je, tudi v navodilih mobilnega aparata piše, da baterija zdrži nekje do 5 dni, moj je od samega začetka zdržal 2 dni
smile-1.gif
samo sanjamo lahko o temu za en krat.

Pač tako to je, vsak proizvajalec napiše lažne informacije glede baterije, saj njihovi testi niso takšni, kot jih mi uporabljamo v praksi.
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
"Zvečer sem ga napolni do konca, neprižganega pusti čez noč, zjutraj je manjkalo 5črtic do polne baterije."

Z zadnjo serijo IGO 683b je po mojem nekaj narobe,saj kuri baterijo čeprav je naprava izkljopljena !
Me lahko kdo prepriča v nasprotnem?
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Sem ga poslal na servis,plačal poštnino se zezal s pakiranjem,nazaj dobil isto sran... drugo pakovanje.
Dobil na isti napravi naložen samo drug software kateri seveda ne odpravi kurjenje baterije.Mislim,da uvoznik oziroma servis nima kaj dosti pojma o elektroniki .
Če se mi bo dalo še enkrat pakirat in pošiljat bom zahteval,da mi napako odpravijo oziroma vrnejo kupnino , če niso sposobni napake odpravit !
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ja to je res malo čudno glede kurjenja ko je ugasnjen...preveri na servisu - če je to normalno? ti bodo takoj povedali da ni,,,,povej da si že reklamiral in servisiral in da ne pomaga.lahko da je res neka napaka na sami bateriji , naj ti dajo samo drugo baterijo da testiraš čez noč ob ugasnjeni napravi ali ti kuri...če kuri je neki narobe z napravo..če ne kuri je bila napak v bateriji....
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Citat:
Uporabnik lipan pravi:
"Zvečer sem ga napolni do konca, neprižganega pusti čez noč, zjutraj je manjkalo 5črtic do polne baterije."

Z zadnjo serijo IGO 683b je po mojem nekaj narobe,saj kuri baterijo čeprav je naprava izkljopljena !
Me lahko kdo prepriča v nasprotnem?

mogoče neumestno vprašanje


Ali imaš mogoče napravo v stand by ? Ker če je v tem stanju potem kuri baterijo, pa čeprav je ugasnjena.
 

Basko

Pripravnik
14. apr 2008
260
0
16
Sam mam to navigacijo že leto in pol pa mi same navigacije komot zdrži tri ure.Pa tud ko imam ugasnjeno se baterija ne izprazni v nulo v eni noči.Sem polno ugasnu in jo prižgal čez 14 dni pa je še zmerej zmogla delat kakšnih 15 minut.Po mojem je neki res narobe.Počakaj nekaj časa,uporabljaj jo in prazni pa filaj po boš pa vidu.Sam koker sem jaz porajtu na forumu majo nekateri to težavo.A ko zapuščaš navigacijo;greš ven iz same navigacije ali samo ugasneš na gumbu?Nekateri pravijo da je tudi tukaj razlika.