Batch sprememba timestampa

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Pozdravljeni, prosim za pomoč: torej, na poti je bilo slikano z dvema fotoaparaoma. Slike sem prečistil - se pravi izločil slabe, potem sem pa mergal oba folderja s ciljem čiščenja duplikatov. Naj takoj omenim, da je fotografij ar precej. N fotoaparat je imel pravilno nastavljen čas, drugi pa zamaknjen čas za eno uro. Torej, kakorkoli jih sortiram mi fotografije ne sledijo po dejanskem vrstnem redu slikanja. Na srečo so imena, ki sta jih dodeljevala fotaparata različna. Kako bi batch spremenil timestamp, torej pri enemu setu dodal 1 uro - ali pa pri drugemu setu odvzel 1 uro? Na roke je strašno zamudno pa še napake se z lahkoto prikradejo.
Vnaprej hvala za odgovore, LPM
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če bi še napisal, katere programe uporabljaš za urejanje fotografij, bi bil nasvet lažji
Večina programov namenjenih za urejanje fotografij namreč to 'zna' narediti. Recimo tudi Picasa.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
@oriolus, si prepričan za Picaso ? Ima samo funkcijo /picasa 3/ prilagodi datum in uro - kjer vsem izbranim postavi enak čas, funkcije increment pa nima
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Sem.
Vsaj pri meni deluje brez težav, res pa je, da dodaja ali odvzema eno uro brez kakšnih dodatnih vprašanj.

LP
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
@oriolus, si prepričan za Picaso ? Ima samo funkcijo /picasa 3/ prilagodi datum in uro - kjer vsem izbranim postavi enak čas, funkcije increment pa nima

Se strinjam, nisem prepričan da Picasa3 to res zna! Nam bo moral Oriolus bolj natančno razložiti kako to gre!

Sem imel enak problem, dva fotoaparata in na enem narobe nastavljen čas, pa nikjer v Picasi nisem našel načina, da bi lahko čas vsake fotke (batch) zmanjšal za 3 ure in pol.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
V izbrani mapi se označi fotografije za spremembo, Picasa nato pod 'orodja' -> 'prilagodi datum in uro' vpiše podatke za prvo fotografijo v mapi, ob spremembi podatkov v okencu pa podatke spremeni vsem ostalim, seveda ob ohranitvi ostalih, nespremenjenih podatkov.
To okno pa verjetno poznata:

picasa-batch.jpg
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ja, to že, vendar pa sva imela drugačen problem! V mojem primeru bi rad vsaki fotki od časa, ko je bila posneta, odštel 3ure in pol in to kot batch. Tega pa Picasa najbrž ne zmore? Pravzaprav sploh še nisem našel programa, ki bi to zmogel, žal! Exifer pa je sicer odličen program, a tega tudi on ne zmore.

POPRAVEK!!! Picasa to zna! Yesssss! Hvala Oriolus!
 
Nazadnje urejeno:

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
TGV-ju najlepša hvala, deluje flawless; ne bom sicer dejal, da si mi rešil življenje ampak olajšal si ga pa. Še enkrat hvala!! LPM
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
@Primus: Priznam, da si me malce zmedel s tem odvzemanjem, v vmesnem času sem poskusil tudi to, sicer pa si možnost ugotovil že sam.

LP
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Zaveden sem bil z terminologijo v Picasi
smile-1.gif
- res lepo dela, samo zapomniti si je še potrebno.

Vmes sem pogledal še kako gre to v exiferju - selektamo slike, dvoklik na date taken in vpišemo željeni time/date ofset.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
Zaveden sem bil z terminologijo v Picasi
smile-1.gif
- res lepo dela, samo zapomniti si je še potrebno.

Vmes sem pogledal še kako gre to v exiferju - selektamo slike, dvoklik na date taken in vpišemo željeni time/date ofset.

Ampak meni Exifer na ta način spremeni podatke le za eno fotko in ne za vse selektirane.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Select all - v akcijo pridemo ali z desnim klikom na edit/exif ali pa exif v menuju.
Potem pa smiselno obkljuakmo opcije.

Samo še pravi datum je potrebno izbrati. V priloženem primeru so bili vsi posnetki narejeni 9.11 ob 13:58 v poseben imenik pa shranjeni ob 20:48. Akcija uporabi datum iz exif za vse datume, offset dve uri je pa naredila naslednjo štalo ..

exiferdatum.jpg


Zanimivo mi je da sem leta 2009 /ko sem prvič in samo takrat/ uporabil to funkcijo zaradi podobnih razlogov kot Miklavz vso stvar naredil "iz prve".
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Jaz uporabljam za to program GeoSetter. Spreminjaš lahko čas, koordinate,...ni da ni. In seveda več naenkrat.