Barvanje zavornih čeljusti

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Torej, kakšna je ta barva s katero bi to pobarval in da bi seveda ostala kljub visokim temperaturam? Koliko časa je treba počakat da se barva posuši? Nebi rad prehitro šel kam pa vso delo uničil.

Je dovolj zbrusit s strojno metlico ali še potem zaključim z papirjem?

V glavnem, to bom naredil čez vikend pa me zanima postopek da vem kak se spraviti poleg
smile-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jaz sem svoje z navadno - hitrosušečo barvo za les in kovino. V bistvu sva dva barvala z isto barvo in je pri obeh stanje ok. Je pač treba malo hitreje vihteti čopič.
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
pri sebi imej še ferosan...da bo rja res vzela slovo.

az sem uporabil kar navadno barvo za kovino (emaijl)...kupljeno v Mavrici.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
roza z zelenimi pikicami.


Meni osebno je najlepse če so črne ali pa krom/srebrne.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
jaz sem kar modro (bolj temen odtenek) - tako kot avto...takod a se jih praktično ne opazi.

Če bi še enkrat delal bi jih pobarval na srebrno!...se mi zdi da najlepše izpade v kombiniciji s feltnami (bilo katerimi litkami)
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jaz sem dala zeleno. Sem hotela na srebrno, ker je to tudi meni všeč, tako nevpadljivo. Samo je potem desc prinesel zeleno pa sem mogla na delo potem s tistim, kar sem dobila. Mi je pa v zameno zamenjal vse diske in ploščice, tako da sem sprejela kompromis.
grin1.gif
No saj je tudi odvisno, kakšne feltne spraviš na avto. Pri meni se na zimskih seveda kar malo vidi, na letnih pa se verjetno niti ne bo veliko videlo skozi.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
zlata ali pa srebrna pride najboljse
pri ferosanu je treba pazit da ne pride na gumijaste dele, najboljse bi bilo demontirat speskat in potem barvat,ali pa spolirat in zascitit z prozornim lakom (aluminijaste celjusti)
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
najboljse bi bilo demontirat speskat in potem barvat

to je idelano..samo potem imaš avto par dni na klocnih...kar pa je za marsikoga nesprejemljivo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
hahaha...ja ni kaj no! Dobro barvno kombinacio ti je model naredil!

Ni mi jasno od kje mu je kapnilo da je ravno na zeleno prebarval (mogoče je travco pohal?
hysterical-1.gif
)
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
RS modeli imajo zelene
smirk-1.gif


Če navadne prebarvaš v zelene pridobiš kar par %
hysterical-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Jst sm prvo čeljusti konkretno spucal, prebrusil (dratperšna, šmergl itd), da so bile v nulo. Je pa res da sm delal swap in sm se lahko igral.
Barval sm pa kr z dvokomponentno barvo, brembo rdeč odtenek:







Lepo pride v živo, slike niso tolk relane, ker je zelo od osvetlitve odvisno kako "živo" izpade..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
veš kaj me je zmotilo
evil.gif


ker imaš feltne slabo 'spucane'.

Taka feltna mora biti u nulo!!! Kar pomeni, da spomladi, predno grejo na avto, jih na roke spoliraš z eno fino (in dobro) polir pasto, potem pa namažeš (ali z Liquid Glass - 2 do 3 nanose) ali voskom (ki ga moraš obnavljati)..pa če že dašvosek se splača prej šutnit gor še Automagic BC-2.

Potem še čez gumo potegneš z Automagic Dressingom.....

hm...da vidiš pol to čudo!
grims-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
meni je rdeca najbolj grda,
bilo bi potrebno celjusti prej z trensajbo pobrusit da niso hrapave in potem barvat, sicer grdo zgleda se posebej pri 2K barvi.Potrebno je brusit z sajbo ki ima gor brusni papir ker ona rezalna je pregroba.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Jaz sem jih dobro pobrusil in nato pobarval z barvo, ki se "posuši" ob določeni vročini(mislim da je bilo 300 stopinj celzija)
Ko sem jih pobarval sem jih grel z "fenom"
grin1.gif


Barvo so mi zmesali v fuzinah (max mayer al kaj je ze) in zaprli v sprej.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
veš kaj me je zmotilo
evil.gif


ker imaš feltne slabo 'spucane'.

Taka feltna mora biti u nulo!!! Kar pomeni, da spomladi, predno grejo na avto, jih na roke spoliraš z eno fino (in dobro) polir pasto, potem pa namažeš (ali z Liquid Glass - 2 do 3 nanose) ali voskom (ki ga moraš obnavljati)..pa če že dašvosek se splača prej šutnit gor še Automagic BC-2.

Potem še čez gumo potegneš z Automagic Dressingom.....

hm...da vidiš pol to čudo!
grims-1.gif

Ti mene zezaš
grin1.gif
slika stara 3leta in točno to kar omenjaš sm jst letos naredu (oz 07 sezono).
New Car Glaze polirna.
BC2- loščilo
Turtle Extreme speed wax nano tech v spreju
+gume namazane z Turtlom za gume(ni bolše zadeve-vsaj zame)
grin1.gif


Hm le od koga sm te ideje dobil (dobr si mi svetoval
grin1.gif
thnx)..
Tut avtos e dobr svet, pa čeprav je vse skupaj bolj "osnovno" domače poliranje
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno: