Barvanje/beljenje, vzorci...

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Živjo,

potrebujem kakšno pametno idejo, te dni se bova z mojim namreč lotila beljenja oz. barvanja stanovanja
cheer.gif
, ker se bova malo poigrala tudi z barvami sva se odločila, da bi rada naredila tudi kakšne vzorce.

Ali obstajajo kakšne šablone za to? Kako je s tistimi nalepkami, ki so za na steno?

Kje se splača kupiti barve in pa tudi katere so po vaših izkušnjah dobre. Neke ultra prekrivnosti ne rabiva, ker je bela podlaga. Kako je s prekrivnostjo potem, če bi želela dati nazaj belo barvo, spodaj pa je recimo rjava (čokolada)?

Hvala
pozdrav.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Maci pravi:

Ali obstajajo kakšne šablone za to? Kako je s tistimi nalepkami, ki so za na steno?

Kako je v praksi še nisem sprobal, prodajalka jih je pa kar pohvalila (logično =) ), sem jih pa gledal v trgovini Cityparka (nasproti mobitel centra)
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Aha, v ART-u. Ja to vem, tiste iz mehke plastike, gume, se mi zdi da je s tistim ogromno dela in moram ta del posebaj barvat potem. pa razlije se barva ker se tisto ne prilima na steno. Najraje bi imela kaj takšnega da se drži stene - torej pobarvam spodnjo barvo nalimam šablone, pobarvam drugo barvo čez, poberem šablone dol in traraaaa
smile-1.gif


Hvala
wink-1.gif


Sem ti dala zvezdice.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če ti kaj pomaga - to kar iščeš, zanesljivo obstaja, ker sem demonstracijo videl enkrat na sejmu.
Torej papirna šablona z rahlim lepilom, ki ne pusti sledov na podlagi.
Bom sicer še jaz malo pobrskal, sicer pa predlagam klic v kakšen Jub, ali pa Colorjevo trgovino tam pri tebi
wink-1.gif


Lp

Edit: sem našel, čeprav nisem prepričan, da je bila na sejmu prav ta firma : http://www.stenskenalepke.si/
 
Nazadnje urejeno:

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ja to to to
cheer.gif
, takšne šablone.
Tele nalepke se mi zdijo morda še boljše kot neko pacanje z nekimi šablonami prvič v življenju
tongue-1.gif
?

A veš da sem čisto pozabila da imam pod klancem Colorjevo trgovino
hysterical-1.gif
.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Zdaj malo gledam te nalepke in je to kar drag špas, čim je malo večja je cena 70-90€ pa rabim jih več...

Hm... druga rešitev.

Jih dat delat?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Namesto šablon ( kjer je videz lahko pod vprašajem zaradi zatekanja) se da dobiti nalepke z vzorcem...enostavno potem samo nalepko-vzorec nalepiš na steno in to je to (samo kolikor sem gledal enkrat na sejmu, stvar ni pretirano poceni..od 50 EUR naprej za razmerova dostojno velik vzorec).

Od barv bi priporočal pol pralne...jaz sem jih nabavljal v Bauhausu..prej na barvni paleti izbereš kaj bi rad (vzorce lahko neseš tudi domov) ter potem daš zmešat točno tak odtenek (samo pri teh stvareh je treba bit pozoren, da ne pretiravaš s kontrastom..raje vzameš kak odtenek svetlejšo, ker se potem tudi ob njej križaš kako močna barva je
smile-1.gif
).
Mislim pa, da imajo te barve pokrivnost cca 16 m2 po litru (da ne boš takoj padala v nezavest zaradi cene!).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
Z Jupol trend amater ne more zgrešit. Prekrivne dovolj da zadošča enkraten nanos. Tudi če čez staro Trend naneseš novo druge barve zadošča en nanos.