Barkafe je zanič

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Meni je najboljša MINGOS pa še poceni je v merkatorju. Kdor ni probal naj proba, tudi sam sem bil skeptičen ker je skoraj pol cenejša kot dražje kave.

LP
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Kerimba, pražarna v sosednji vasi.

Po potrebi smo tudi testni zajčki za nove mešanice.

btw, sem kavoholik
smile-1.gif
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Pol nism edini k se mi zdi da Barcaffe ni več pravi.

Zdej sem se neki ogrel za to kafetjero, pa me zanima katero vzeti za indukcijo.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Bialetti ima za indukcijo. Mogoče se še vedno prodaja v stari LJ. Pa mislim, da imajo tudi na merkurjevi spletni strani eno za indukcijo, vsaj imeli so jo.
Navadne kafetjere pa dobiš v City Parku (recimo Butlers), večjem Šparu, Mercatorju, Mullerju, ...
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Mocarabia - kje v LJ se to da še dobit da jo strežejo? Včasih me je ex zalagal s to kavico (mutna posla, dont ask) zdaj pa... Sicer pa pri nas doma tudi moja dva prisegata na Barcaffe
rolleyes-1.gif


Meni je Barcaffe samo na pumpi ok, če že kdaj šljuknem kavico.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Dost let nazaj....

Vsak šiht je eden in isti kuhal kavo in smo ugotavljal, da se vrečka od vrečke razlikuje. vedno pa barcaffe 10dag....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Sedaj kupujem samo po 10 dag, od vsake znamke za testiranje.
Trenutno mi je najboljša Minas brasil primo, kupljena v Tušu. Naredi tudi dosti pene, kot je to včasih imel Barkafe.
Nadaljevanje poročam....
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik mimmy pravi:
Kerimba, pražarna v sosednji vasi.
Iz katere vasi pa si ti? Ker tudi pri meni v sosednji vasi pražijo Kerimbo.
evil.gif

Mi tudi Kerimbo. Pa nisem iz sosednje vasi, ampak pripeljejo (tudi) v našo vas
smile-1.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Jaz prisegam na Lavazza, še iz časov, ko sem kelnaru. Druga altnernaiva pa je Illy.

Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
kje se kupi kafetjera v ljubljani?

Kafetjere, dobre in lične se da kupiti v stari Ljubljani, če se ne motim se bar imenuje Caffetino (Gornji trg al Mestni trg, nasproti Romea skratka), tam imajo tudi kave z okusi in iz različnih koncev sveta (Kenija, Papua, Jamajca,...), top shit! Pa še cenovno so ugodni z dragobijami naokoli (podalšana kava 0,95€).
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.559
113
Jaz imam eno za indukcijo pa mi skoraj ne uspe da nebi takrat ko zavre vse skup butnilo ven. Skratka tisto, ko na normalni plati zaslišiš da gre ven samo še para oziroma zrak oziroma da spodaj ni več vode se pri indukciji zgodi tako hitro da vse skup bruhne ven. Pa sem probal tudi z manj vode.

Barcaffe je za turško kavo zanič od nekdaj. Kava v zrnu za avtomat, ki melje sproti pa je ok. Spijem 3-4 na dan, črno, brez dodatkov. Če je turška je Loka kava, za v avtomat pa Brasil (al nekaj takega, zelena vreča vglavnem).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne morem verjet, sem včeraj kuhal kavo, Barcaffe, pa mi je potem ,ko sem jo na koncu zavrel, kava kar vrela, namesto da bi se dvignila!? Vrela je kot voda, pena pa je čisto izginila....
uf-1.gif
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Jaz imam eno za indukcijo pa mi skoraj ne uspe da nebi takrat ko zavre vse skup butnilo ven. Skratka tisto, ko na normalni plati zaslišiš da gre ven samo še para oziroma zrak oziroma da spodaj ni več vode se pri indukciji zgodi tako hitro da vse skup bruhne ven. Pa sem probal tudi z manj vode.

Barcaffe je za turško kavo zanič od nekdaj. Kava v zrnu za avtomat, ki melje sproti pa je ok. Spijem 3-4 na dan, črno, brez dodatkov. Če je turška je Loka kava, za v avtomat pa Brasil (al nekaj takega, zelena vreča vglavnem).

Jaz imam na svoji indukciji kava način oz na 1 stopnji je to pa je kljub temu treba pazit da ne butne čez.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ne morem verjet, sem včeraj kuhal kavo, Barcaffe, pa mi je potem ,ko sem jo na koncu zavrel, kava kar vrela, namesto da bi se dvignila!? Vrela je kot voda, pena pa je čisto izginila....
uf-1.gif

Haha. To sem tudi jaz opazil.
smile-1.gif
)