Barcelona 4 dni

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Evo, nisem zasledil debato o Barceloni. Družinski 4 dnevi izlet, prevoz Ryanair iz Benetk, iščem pa kje je najugodneje prespati tiste 4 dni, saj bomo tako ali tako cele dneve okrog vandrali. Gledam booking in airbnb, predlog kake lokacije, je to center, ali ob obali, bližje letališču??
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Bil dobrih 10 let nazaj 3 tedne po Španiji in Portugalski. Moram rečt da je bila Barcelona ena bolj brezveznih destinacij, meni ni sedla, nevem zakaj...
 

toiletman

Zelenc'
1. sep 2020
3
1
3
jaz sem bil v začetku julija, tudi ni blo glih neki kul, prav nisem našel nobene zabave v tem mestu, cel časi si na preži, da ti nekdo ne ukrade denarnice. Plaže okrog Lore de Mar so pa sanjske....
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Bil dobrih 10 let nazaj 3 tedne po Španiji in Portugalski. Moram rečt da je bila Barcelona ena bolj brezveznih destinacij, meni ni sedla, nevem zakaj...
Uhh tole pa mora biti povezano z neustreznimi lokacijami... barcelone v nogometnem smislu ne prenesem ampak kot mesto je pa noro... bil veckrat poslovno ampak sele na druzinskem obisku sem jo dodobra spoznal in ceprav je ze nekaj let od tega jo imam se danes v zelo lepel spominu. V 4 dneh smo naredili 55 km pes...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Iz letalisca prides samo ob prihodu in do tje gres ob odhodu... zato je pomoje bolje najti kaj v centru... Recimo tam okoli Plaça d'Espanya (arena) ... ali pa okoli Plaça de Catalunya oz. Ramble ... Preko AirBnB ali Booking.com se da najti precej tam okoli ... Potem si v srediscu dogajanja... in gres z javnimi prevnoznimi sredstvi (podzemna, bus, ...) ali peš kamorkoli ... Google Maps je odlicen pripomocek za rajzanje po Barceloni... tocno ti napise, na kateri Metro moras it, kje moras prestopit, kdaj pride naslednji vlak ali bus ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in Smajo

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
Za par dni gremo s familijo v Barcelono. Je polega klasike Sagrade, Ramble, Guel... še kaj kar je treba videti?
Predvidevam, da je zdaj v januarju precej manj turistov, manj žeparjev in ugodnejše cene.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Lahko greš še v akvarij, pa na plažo itak, tržnica La Boqueria je tut za pogledat, gondola na Montjuic (hrib nad mestom s super razgledom, grad in nekaj objektov iz časa OI), men osebno je Barri Gòtic všeč...
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Mi smo bili v Barceloni cca 4 dni maja lansko leto. Od omenjenega (za Sagrado karto obvezno online kupi že doma!) smo si mi pogledali še:
Barceloneta Beach
Hospital de Sant Pau
Camp Nou (glede na to, da renovirajo ne vem kako je sedaj z obiski)
Magic Fountain of Montjuic
Casa Batllo

Ogromno smo prehodili, saj se tako največ vidi. Drugače pa smo za prevoz uporabljali javni transport in kombinacijo karte za 10 voženj. Na koncu obiska nam je na vsaki karti ostala še 1 vožnja. Karto lahko kupiš že na letališču (avtomat na železniški postaji) in se na tak način najceneje odpelješ tudi z letališča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
Ogromno smo prehodili, saj se tako največ vidi. Drugače pa smo za prevoz uporabljali javni transport in kombinacijo karte za 10 voženj. Na koncu obiska nam je na vsaki karti ostala še 1 vožnja. Karto lahko kupiš že na letališču (avtomat na železniški postaji) in se na tak način najceneje odpelješ tudi z letališča.
A ste uporabljali Barcelona card, ki vključuje ogled Sagrade, Guell in ves javni prevoz? Ali je bolje kupiti posebej karte za prevoz in plačevati vstopnine? Če veš mogoče.