Bančni kredit

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
Samo za informacijo... koliko časa traja od zaprositve za kredit, pa do trenutka, ko imaš denar na voljo? Gre za NLB.

LP in hvala za odgovor!
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Odvisno od kredita in visine kredita. Načeloma je pa odobreno v dnevu ali dveh.Mogoče izzvzeta stanovanjska posojila, kjer je malo vec papirologije.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Ales pravi:
Samo za informacijo... koliko časa traja od zaprositve za kredit, pa do trenutka, ko imaš denar na voljo? Gre za NLB.

LP in hvala za odgovor!

za koliko denarja gre?
z zavarovanjem ali brez?
namenski ali nenamenski kredit?
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Pri meni je blo za nenamenski kredit z zavarovanjem za bolj nizek znesek cca 1 teden za čakat, ampak se mi tudi ni tako grozno mudilo. Če je nuja, mislim, da ti ga kar hitro zrihtajo.

LP
 
22. jul 2007
1.392
43
48
Pri meni cca 30 min da je referentka spisala vse paprije in minuto,da me je denar čakal na blagajni (nlb-koroška bnka),šlo je pa za gotovninski kredit ne komitenta,če hočejo znajo biti kar hitri
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
če si imetnik ZR NLB potem cca 20-30 minut brez zavarovanja do cca 25.000 EUR, stanovanjski kredit v višini 130.000 EUR pa tudi v enem dnevu ce vsi papirji stimajo, pri meni v dobrih 4 ih dneh.
 

rajhenburger

Pripravnik
4. jan 2008
95
0
6
Da ne odpiram nove teme.

Citat:
Uporabnik ericks pravi:

za koliko denarja gre?
z zavarovanjem ali brez?
namenski ali nenamenski kredit?


Pod kakšnimi pogoji je najbolj pametno vzeti 25k € za dobo 10 let za nakup nepremičnine?

Najmanjši obrok pride sicer v švicarjih ampak kolikor sem bral svarijo pred kreditom v njih....
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Svarijo te zaradi valutnega tveganja. Vsem normalnim ljudem je jasno, da je mozno, da CHF ne bo stal ravno toliko EUR ob placilu prihodnjih obveznosti do banke, kot stane danes; lahko bo cenejsi (= dobro zate), lahko pa drazji (= dobro za banko). Banka je tveganje seveda vkalkulirala v svoj kredit in ga je pripravljena sprejeti.

Na zalost je pri nas ocitno malo normalnih ljudi in zaradi teh bebckov, ki jim to ni jasno, morajo eksplicitno poudariti, da so krediti v CHF bolj tvegani od teh v EUR (ce dobivas prejemke v EUR). To je nekako tako, kot idioti, ki ze zdavnaj niso bili kreditno sposobni (gora pufov na bankah), ki niti teoretircno ne mroejo placati se enega kredita, grejo k raznim Orionom in tam zastavijo hiso. Adejnonehi, da ti tam eni strici kar dajo kredit, grde-grde banke te pa zavrnejo ... le zakaj ? Raja je butasta in rabi dodatna svarila, katera potem vseeno ignorira, a je tako vsaj druga stran (banka) zascitena pred vecino njihovih izpadov.