Baloni in ostli frčoplani

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.344
113
Si lahko ti in Biden delata se vecjo bruko?

Edit: Aha, pa Kameleon je tudi pristavil svoj piskrček.

Tole so bili ljubiteljski baloni, ki stanejo od 12 -180 USD:

No in kakšna zarota je za tem, so Kitajci, vesoljci, ali samo Američani preusmerjajo pozornost od nečesa drugega?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.548
9.230
113
Si lahko ti in Biden delata se vecjo bruko?

Edit: Aha, pa Kameleon je tudi pristavil svoj piskrček.

Tole so bili ljubiteljski baloni, ki stanejo od 12 -180 USD:

Čist tak, a ti sploh pogledaš linke, ki jih linkaš ali enostavno je tvoje naravno stanje LAGATI.
Namreč tvoj link pravi, da je bil prvi VERJETNO weather ballon, drugi pa potem kao pucen baloni.
Ampak to je zate malenkost, pač so bili kar vsi balončki za 12 USD.
Sicer pa, če nič drugega so vadili na živi tarči in pa dali jasno vedeti vsem potencialnim sovražnikom, kaj se bo zgodilo. Ampak to je zate ničvredno, ne? Najlažje je lepo nastavit pa upat na lubrikant.

We now know with some level of certainty that the so-called Chinese “spy” balloon that invaded U.S. airspace was more likely a weather balloon that drifted off course. And now we’re learning that the other “UFOs” shot down by the U.S. Air Force were probably inexpensive balloons launched by Ham radio enthusiasts.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Čist tak, a ti sploh pogledaš linke, ki jih linkaš ali enostavno je tvoje naravno stanje LAGATI.
Namreč tvoj link pravi, da je bil prvi VERJETNO weather ballon, drugi pa potem kao pucen baloni.
Ampak to je zate malenkost, pač so bili kar vsi balončki za 12 USD.
Sicer pa, če nič drugega so vadili na živi tarči in pa dali jasno vedeti vsem potencialnim sovražnikom, kaj se bo zgodilo. Ampak to je zate ničvredno, ne? Najlažje je lepo nastavit pa upat na lubrikant.

We now know with some level of certainty that the so-called Chinese “spy” balloon that invaded U.S. airspace was more likely a weather balloon that drifted off course. And now we’re learning that the other “UFOs” shot down by the U.S. Air Force were probably inexpensive balloons launched by Ham radio enthusiasts.

Video govori o tistih nad Aljasko. Ne vem, kaj ti ni jasno.

V vsakem primeru, vsi baloni so velika sramota za Biden-a in USAF. Kot vse ostalo cesar se on dotakne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.548
9.230
113
Video govori o tistih nad Aljasko. Ne vem, kaj ti ni jasno.

V vsakem primeru, vsi baloni so velika sramota za Biden-a in USAF. Kot vse ostalo cesar se on dotakne.
Seveda, to da vsemu svetu pokažeš, da boš branil svoj zračni prostor je sramota. Jaz tudi ne vem, kaj tebi ni jasno. Copy/pastal sem iz videa. In vsaj en balon tudi po tem videu je bil vsaj weather balon.

Dej povej kaj več o tem, kako Rusi na stolpnice v Moskvi nameščajo neka vozila. A to je za lepe fotke za po spletu? Ali je tudi sramota?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.774
2.366
113
Pomurje
Čist tak, a ti sploh pogledaš linke, ki jih linkaš ali enostavno je tvoje naravno stanje LAGATI.
Namreč tvoj link pravi, da je bil prvi VERJETNO weather ballon, drugi pa potem kao pucen baloni.
Ampak to je zate malenkost, pač so bili kar vsi balončki za 12 USD.
Sicer pa, če nič drugega so vadili na živi tarči in pa dali jasno vedeti vsem potencialnim sovražnikom, kaj se bo zgodilo. Ampak to je zate ničvredno, ne? Najlažje je lepo nastavit pa upat na lubrikant.

We now know with some level of certainty that the so-called Chinese “spy” balloon that invaded U.S. airspace was more likely a weather balloon that drifted off course. And now we’re learning that the other “UFOs” shot down by the U.S. Air Force were probably inexpensive balloons launched by Ham radio enthusiasts.
Ti si glih isto diht kot on!
Hahaha kakšen sestavek
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in jest5

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Seveda, to da vsemu svetu pokažeš, da boš branil svoj zračni prostor je sramota. Jaz tudi ne vem, kaj tebi ni jasno. Copy/pastal sem iz videa. In vsaj en balon tudi po tem videu je bil vsaj weather balon.

Dej povej kaj več o tem, kako Rusi na stolpnice v Moskvi nameščajo neka vozila. A to je za lepe fotke za po spletu? Ali je tudi sramota?

Kitajska ima 300 satelitov, od tega 100 vojaskih. Kaj bi lahko pridobili z enim balonom, ki ga nese v atmosferi nekontrolirano, cesar ne morejo s sateliti?
Grem stavit, da lahko z enim geostacionarnim satelitom posnamejo boljse posnetke ameriskih tal, kot pa s stalno premikajocim se balonom.

Mimogrede, noben od sestreljenih balonov ni bil vohunski. Napihujes groznjo, da bi izpadel pomemben.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.967
5.396
113
Kaj pa če 100 vojaških satelitov nima zadnje vohunske opreme?

Kaj pa če kitajci nočejo da americani vedo kaj je njihov namen? Ker pri izstrelitvi satelita lahko že iz njegove tirnice sklepaš kaj je njegova predvidena naloga/pot?

Za balone so pa do sedaj lahko samo predvidevali ali jih NORAD zazna ali ne....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Seveda, to da vsemu svetu pokažeš, da boš branil svoj zračni prostor je sramota. Jaz tudi ne vem, kaj tebi ni jasno. Copy/pastal sem iz videa. In vsaj en balon tudi po tem videu je bil vsaj weather balon.

Dej povej kaj več o tem, kako Rusi na stolpnice v Moskvi nameščajo neka vozila. A to je za lepe fotke za po spletu? Ali je tudi sramota?
Sedaj, ko so povečali občutljivost radarjev, bodo lahko poslali lovce nad vsak rojstnodnevni balon, ki bo kršil zračni prostor. :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

B81

22. jul 2007
34.637
9.042
113
Kaj pa če kitajci (ali kdo drug) testira, kako je NATO v resnici pripravljen?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.344
113
1676968975981.png

:evil: preventiva je boljša kot kurativa
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Na U-2 bi morali zmontrirati samostrel in bi ga počasi prizemljili :evil:
Mogoče ...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Nekaj tisoč kg?
Mene je tudi tole malo začudilo in nasmejalo. IMHO so to napisali tako zaradi google translatea prevoda kakšnega ameriškega članka ("few thousant pounds" ali kaj podobnega) ali pa gre preprosto za večji dramatičen učinek nekako podobno kot ko npr. endvatri v zvezi z eliminiranimi ruskimi vojaki navaja številke v stilu "četrt milijona" namesto 250 tisoč.