Avtoradio za Citroen Xsaro

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Kupil sem Citroen Xsaro letnik 06. Ima vgrajen autoradio, ki žal nima Bluetootha, niti ne podpira mp3jev. Ker mi je to ena od pomembnejših funkcij v avtu, bi to definitivno nadgradil.

Zato me zanima, če obstaja kakšen aftermarket radio, ki bi ga bilo možno integrirati s citroenovim daljincem in ekrančkom na prikazovalniku. Ali naj na to raje kar pozabim in preprosto vržem notri en avto radio?
 

volan

Zelenc'
29. avg 2008
19
0
1
Kot daljinec je mišljena obvolanska/volanska komanda?
Obstaja vmesnik tako za komande kot ekran. Vendar ko boš izvedel za ceno, se boš z veseljem navadil gledat na ekran od novega radia in ga upravljat direktno brez komand - vsaj jaz sem se.

Primer: http://www.orangeaudio.si/obvolanske-kontrole-citroen-picasso
+ še kabel glede na znamko novega radia,
je pa tole verjetno le za komande, ne pa tudi ekran - tisto je še dražje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sem bil pred leti v podobni dilemi, pa sem nabavil samo radio in se čist brez težav navadil na komande na radiu in da je zaslon prazen:)

Kupit moreš radio, pa še potem cca 100€ dat, da ti bo vse ostalo štimalo. Teh 100€ daj rajš v boljše zvočnike, boš veliko bolj zadovoljen
wink-1.gif


Imam sedaj na volanu komande, pa morem rečt, da jih uporabljam 50/50 s tipkami na radiu:)
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
ja sej razmisljam, ker ni glih lahko najti informacij.

Aja še to, a obstajajo kakšni radii z zeleno osvetlitvijo in predvsem nepremočno osvetlitvijo- beri nastavljivo?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.486
820
113
Obstajajo modeli Xcarlink-a, ki imajo bluetooth vmesnik in kinda prostoročno podporo.

Citiram:
  • Provides a Bluetooth hands free phone solution (pauses music when calls are made and received and automatically resumes music when a call is ended)
  • Answer/Reject calls though your original car radio/navigation system via the FF (Fast forward) button.

Narejene pa so te naprave iz mešanice zlata in srebra (150-200€) in vprašanje je, če je prostoročna podpora taka, kot jo pričakuješ. Uporabniki naprav brez BT se v splošnem zdijo zadovoljni.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
ma lej, to je BV, saj imajo radii čisto dobro BT podporo. Raje pol kupim nov radio. To tudi delam.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.056
393
83
44
dolenska
Jaz sem pa raje na original radiu ostal, ker raje volanske tipke uporabljam, kot pa mp3 in podobno šaro od telefoniranja porabljam. Matr str sem ratal
crazy1.gif