Avtoradio, kot predvajalnik glazbe

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Doma imam en star avtoradio PIONEER KEH-P6900 retro 20 let ziher star. Zadevo odlično špila in vse lep mehak bas čisti visoki toni. vse je odlično. Problem imam, ko na njega priklopim RPI3 preko AUX kabla na RPI3 imam zvočno kartico PIFI DAC mi nenormalno brni vhod, če vklopim v RPI Audio out mi pa tega brnjenja ni in lepo igra. Rad bi predvjala preko kartice, ker je zvok neprimerno lepši in bolj topel sem sprobal s slušalkami in je razlika med enim in drugim izhodom strašanska ali ve kdo kaj narest v tem primeru, da se loči najbrž pride neka izmenična komponenta na izhod kartice, ker imam dva ločena napajanja eden za RPI in eden za radio, bi bilo tudi mnogo bolje če bi imela skupno zemljo najbrž do tega ne bi prihajalo, koliko me še spomin daje je bilo to možno tudi rešiti z neko galvansko ločitvijo a sem pozabil kako se temu točno reče in kaj sploh iskat po netu. Hvala za vsak info.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Poglej če imaš maso sklenjeno med obema. Črni kabel minus oziroma opleta kabla če je signalni.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Doma imam en star avtoradio PIONEER KEH-P6900 retro 20 let ziher star. Zadevo odlično špila in vse lep mehak bas čisti visoki toni. vse je odlično. Problem imam, ko na njega priklopim RPI3 preko AUX kabla na RPI3 imam zvočno kartico PIFI DAC mi nenormalno brni vhod, če vklopim v RPI Audio out mi pa tega brnjenja ni in lepo igra. Rad bi predvjala preko kartice, ker je zvok neprimerno lepši in bolj topel sem sprobal s slušalkami in je razlika med enim in drugim izhodom strašanska ali ve kdo kaj narest v tem primeru, da se loči najbrž pride neka izmenična komponenta na izhod kartice, ker imam dva ločena napajanja eden za RPI in eden za radio, bi bilo tudi mnogo bolje če bi imela skupno zemljo najbrž do tega ne bi prihajalo, koliko me še spomin daje je bilo to možno tudi rešiti z neko galvansko ločitvijo a sem pozabil kako se temu točno reče in kaj sploh iskat po netu. Hvala za vsak info.
Ali si rešil težavo? Verjetno si mislil na ground loop isolator?

Mene zanima kako imaš to vse urejeno? Kako potem upravljaš rpi3?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
na rpi lahko naložiš kak predvajalnik, npr. mopidy, katerega potem upravljaš preko spletnega vmesnika ali android/ios aplikacije
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Kako pa napajaš ta avtoradio?
Pa a je DEH6900? Tega sem imel jaz in je res bomba od avtoradia
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
sorry za pozen odgovor. Hvala za nasvet ja tezava je bila v masi sedaj sem povezal obe napravi med seboj in špila tolk lepo da uživam.
Radio je bomba.
Na rpi3 sem nalozil Volumio ki je bomba moznost ga imas intergrirati smarthouse system kar sem tudi storil podpira berrydac plus kartice bp vse skupaj krmilis preko web vmesnika imas en super web radio ali mp3 player za prosti cas res super zadeva
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Kako pa napajaš ta avtoradio?
Pa a je DEH6900? Tega sem imel jaz in je res bomba od avtoradia

avtoradio upravljam z pioneer ir daljincem ki ga bom prestavil v blackbeana tako ga bom lahko krmilil preko telefona. Na radijo sem uporabil cd changerjev kabel sprva nato sem an ebay kupil namenski kabel z bananami in ga zamenjal imam vezano kot AUX napravo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na rpi lahko naložiš kak predvajalnik, npr. mopidy, katerega potem upravljaš preko spletnega vmesnika ali android/ios aplikacije
Hvala!

Sem mislil, da ima zadevo v avtu.
Ali bi se ga dalo na enak način uporabljat tudi v avtu?
Iščem neko poceni rešitev kako s telefona predvajat glabo s čim manj izgub. Trenutni BT sistem je švoh.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kvaliteta.
Pa še ugotovil sem, dami flac fajle tako stiska, da ni za poslušat. je boljš imet mp3...
sem že našel dober bt na aliexpressu, samo je froa, da tudi telefon potrebuje dober bt, kar pa moj trenutni nima. Zato mi je bila zanimiva opcija preko wifi.
 
22. jul 2007
12.767
1.298
113
123
Jaz uporabljam v avtu za poslušanje glasbe iz telefona stream povezan preko BT avtoradija, ne bom rekel da je audiofilsko ampak zadosti mojim potrebam.
Imam pa preko google play music-free varijante glasbo urejeno po playlistah ter upravljam telefon preko Google Assistenta- recimo OK GOOGLE "play rock music".
Imaš pa lahko v free varijanti naloženih do 100.00 komadov, seveda prostor je omejen na free - 15GB kolikor znaša pač prostor iz tvojega računa.
Zdaj ko so pač podatki na voljo to varijanto kar pridom izkoriščam, seveda tudi za poslušanje internetnega radija.
Btw tudi sam sem opazil, da flac res nekam čudno kompresira, tako da je večina muzke mp3 - 320kBs, pa tudi glede prostora je bolj prijazno.