Avtopralnica dovoljenja

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Zanima me kakšna dovoljenja bi rabil za avtopralnico (ROČNO in AVTOMATSKO). Objekt je lociran v ind. coni, ima baje že dovoljenje za mehanično delavnico (moram še preverit), prav tako bo imel pozitivno študijo o vplivu na okolje. Na upravni enoti pravijo, da se za to rabi gradbeno dovoljenje, čeprav je seveda zadeva smešna, ker se noben vpliv ne poveča, prav tako se ničesar ne bo zidalo.

Ker mašina stane veliko bi rad najprej vse preveril, da mi ne bodo potem vse skup zaprli.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Boš imel avtomatsko pralnico kar na prostem? Če ne, jo boš dal v objekt, za katerega potrebuješ gradbeno dovoljenje...
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Boš imel avtomatsko pralnico kar na prostem? Če ne, jo boš dal v objekt, za katerega potrebuješ gradbeno dovoljenje...

Zakaj bi rabil gradbeno dovoljenje za objekt, ki že ima dovoljenje za mehanično delavnico in v katerem se ne bo nič zidalo? Mašino pač "prtišravfaš" na poden in to je to.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Se opravičujem, nisem dobro prebral prvega posta in sem razumel, da boš imel poleg avtomehanične delavnice še pralnico...

Po mojem tudi ne bi smelo bit nobenih problemov, ker boš pač v objekt postavil eno mašino in z njo delal. Vprašanje pa je, če objekt ustreza zahtevam za pralnico - oz. če ustreza zahtevam za pridobitev uporabnega dovoljenja za pralnico.
Bo povedal kdo, ki je bolj v tem.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Aha, se mi je zdelo, da si spregledal. Dokument o objektu imam skeniran in ga bom jutri dal na net, pa bomo potem pogledali. Neke logike ni, kakor jaz vse to razumem, povedat pa noben ne zna NIČ. Na upravni enoti je najlažje rečt da se rabi gradbeno...

Pa še to - recimo, da začnem delat, vzamem eno mašino za 30.000 eur na lizing nakar pride inšpektor in mi zateži za gradbeno - kaj sledi? Zaprtje? Mašina v odkup?

EDIT: kakor vidim na hitro je uporabno dovoljenje izdano za delavnico za žičniške naprave.