Avtonosilec za telefon

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Iščem najboljšo varjanto avtomobilskega nosilca za moje potrebe. Pri hiši je več avtomobilov, vendar pa lastnega nimam, zato se vozim z različnimi (kar pač dobim), tako da je potrebno pri rešitvi malce več univerzalnosti, poleg tega pa bo mobilni telefon uporabljen tudi za navigiranje in more biti na za to čim bolj primernem mestu.

Do sedaj sem uporabljal neko kitajso verzijo univerzalnega nosilca, ki se montira na zračnike, vendar zadeva dolgoročno prej kot slej lahko poškoduje zračnik in ker iščem rešitev tudi za ostale avtomobile oziroma družinske člane, sem pogledal še za alternative.

Po malce daljšem raziskovanju sem našel nosilce Brodit, ki so mi zelo všeč (naj bi bili dobre kvalitete, predvsem pa mi je všeč način pritrdive), vendar so kar dragi, predvsem pa je problem, ker je zadeva načeloma fiksna (en avtomobil in en mobilni telefon). Nato sem opazil, da ponujajo tudi Move Clip mini, ki omogoča prenašanje nosilca iz avtomobila v avtomobil (seveda more biti v vsakem avtomobilu svoj ProClip+en del tega Clipa). Nosilec se lahko potem sname, kot je razvidno iz tega posnetka. Tukaj pa se obračam na vas, namreč zanima me, če ima kdo oziroma je že preizkusil to snemljivo varjanto, predvsem bi rad vedel, kako funkcionera, če je še vedno nosilec enako fiksen kot z direktno pritditvijo (da se ne trese...), itd.. Tako bi lahko imel v različnih avtomobilih ProClipe + en del Move Clipa, ter nosilce za različne naprave in bi nosilce poljubno prenašal.

Poleg prve varjante sem prišel še do druge, še malce bolj univerzalne varjante in sicer, da bi v avtomobile montiral ProClipe, Vertical adapter plate with tilt swivel, for Arkon in Arkon SM015-2 Mini Grip Cell Phone Holder.
215204.jpg
+
sm015-2.jpg
.
Načeloma bi bila ta varjanta super, saj je en nosilec tako uporaben za vrsto naprav, morda je vprašljiva le kvaliteta Arkon nosilca, čeprav naj bi bili glede na prebrano kar uredu.

Če imate še kakšne druge predloge ali izkušnjem s katerimkoli od teh izdelkov, bi bil zelo vesel vašega odgovora. Najprej imam namen preveriti cene Brodita, tako da sem že nekaj gledal ne internetu po tujih straneh, poslal pa sem tudi e-mail na Farmel (slovenski uvoznik) glede dobavljivosti in cen pri nas, vseeno pa me zanima, če kdo pozna kakšno ugodnejšo varjanto za nakup Brodit izdelkov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Obstaja že, vendar sem bil vedno proti kakršnim koli motečim elementom na šipi, čeprav ravno razmišljam, da bi bila ob primerni postavitvi tudi to lahko rešitev. Vseeno bi bilo fajn imeti zadevo v vseh avtomobilih, ker nosilca ne potrebujem samo jaz ampak tudi ostali, tako da bo potrebno še malo razmisliti.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Meni je bila glavna zahteva pri nakupu nosilca njegova fleksibilnost, ker nisem želel za vsak novi telefon kupovati tudi novi nosilec. Hotel sem, da se lahko zavrti okrog svoje osi 360°, da se lahko nagiba, da se spodnje nožice lahko premikajo in skrijejo, da se bočna držala lahko premikajo gor in dol ter, da so dvodelna tako, da se lahko zgornja polovica potisne navzgor, spodnja pa navzdol (da se razprejo).

Kupil sem si Celly Flex1, takrat sem imel Nokio N95 kot primarni telefon. Lansko leto sem si nabavil N900 in nimam nobenih težav s tem, da bi mi zakrival priključke (za polnilec in audio/video) ali pritiskal na kakšno bočno tipko telefona. Da se ga maksimalno prilagoditi, zato ga priporočam. Kupil pa sem ga pri Mobitelu, malo po tistem, ko sem nabavil N95.

flex1.jpg
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.704
138
63
Jaz sem nekaj takega kupil pred leti pa sem ga samo 2x uporabil. Hudič na tem dolgem štilu se gunca k pr norcih - neuporabno.

lp
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Da se tisto "štango" ukriviti in nasloniti na armaturko tako, da ni nobenega guncanja.
wink-1.gif


Pa še to, na sliki se zdi precej krajša, kot je v resnici.
 
Nazadnje urejeno:

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Meni je bila glavna zahteva pri nakupu nosilca njegova fleksibilnost, ker nisem želel za vsak novi telefon kupovati tudi novi nosilec. Hotel sem, da se lahko zavrti okrog svoje osi 360°, da se lahko nagiba, da se spodnje nožice lahko premikajo in skrijejo, da se bočna držala lahko premikajo gor in dol ter, da so dvodelna tako, da se lahko zgornja polovica potisne navzgor, spodnja pa navzdol (da se razprejo).

Kupil sem si Celly Flex1, takrat sem imel Nokio N95 kot primarni telefon. Lansko leto sem si nabavil N900 in nimam nobenih težav s tem, da bi mi zakrival priključke (za polnilec in audio/video) ali pritiskal na kakšno bočno tipko telefona. Da se ga maksimalno prilagoditi, zato ga priporočam. Kupil pa sem ga pri Mobitelu, malo po tistem, ko sem nabavil N95.

Mam isto zadevo, stane okrog 19€ (Zekotel), sn cisto zadovoljen. Prilagodljiva je popolnoma, odstrani se v sekundi, ampak jo imam montirano zmeraj, ker me ne moti. Se med voznjo lahko mirno tapkas po screenu.
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Če se malo poigraš ga lahko skrajšaš. Če se ne motim (imam sicer podobnega) je gibljivi del pritrjen z dvema vijakoma. Odmontiraš in odrežeš z žago za železo. Pazi da ne skrajšaš preveč.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Hvala za vse informacije, imam pa eno prošnjo za lastnike Parrot MK9000, če se slučajno kdo najde. Namreč potreboval bi natančne dimenzije iPhone/iPod konektorja, kot so recimo podane na tej sliki:
514165.jpg

(dimenzije so verjetno drugačne kot zgoraj).
Teh informacij bi bil zelo vesel, ker ima Brodit v ponudbi nosilec za iPhone 4, v katerega je mogoče namestiti kabel od Parrota MK9000, ki na prvi pogled izgleda enako kot kabel, ki ga imam doma, le da ima moj na drugi strani USB+AUX izhod za radio (kar potrebujem).

Druga varjanta je nosilec s Passthrough connectorjem, v katerega se vklopi obstoječ kabel, vendar je precej dražji, poleg tega pa prva varjanta mogoče izgleda malce bolj lično.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst imam vakumsko na steklo in na "dolgi" palci.
Res se malo trese, sam ni moteče za navigacijo, za filme gledat pa res ni:)
Mi je pa fajn, ker lahko držim volan z obema rokama in še vedno tipkam po telefonu. Imam pa nalepljenga na levi strani, in imam tako še vedno celo vidno površino.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Jst imam tudi takega, še garmina včasih noter zaprežem.

S kabli se tudi poide.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Mja edina slabost Cellya zgoraj je, da je v gumb za izpust rock montiran na fedro preko prekleto lomljivega plasticnega zatica. Zato se mi je zlomil ze drugic, sicer ni kaj takega da sekundno lepilo ne popravi, a se vedno nevem zakaj niso uporabili kaj bol trajnega za tak del. Mogoce sem imel to smolo, da sem dobil taksno stojalo, samo vem da kupim novo, ce se bo zadeva skoz lomila.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Za filme gledat...? Med vožnjo pa menda ja ne boš filme gledal...

Sej jih ne gledam. Sam povem uporabnost.


Dej povej po pravici, da film gleda sopotnica, medtem kot ti voziš, ker drugače zna biti tečna.
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hehe:) na srečo nimam take sopotnice. Sam sem enkrat za hec probal mobilno tv, da sem videl kako to deluje med vožnjo po AC. Je pa bila zraven še sopotnica, ki je v tistem času še posebej spremljaja dogajanje na cesti.