avtomatsko kopiranje filea v drugo mapo

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
mam en program, ki naredi nek file v svojo default mapo. Tega ne morem urejat.

Jest bi pa rad, da se ta file potem skopira naprej v eno drugo mapo, ki bi jo lahko določil....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
jap, kolikor sem pogledal, je treba vse ročno zaganjat in potem sinhronizira določene mape...

jest rabim, da je to avtomatsko, brez dodatnega klikanja...
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113

Pomemben keyword je “real time”, če boš še kej guglu...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
ja sem ugotovil ja...

zdej neki testiram... sm mislu, da bo k keks tole zrizhtat! :)
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Večkrat, ko vidim take zadeve mi gre kar na smeh kako lahko bi na linuxu tole porihtal z osnovnimi programi. Na win pa mislim da je tale Dsynchronize kar prava stvar.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
ja ta dsynch sem gledal, sam mi ne rata zagnat kot service in da je real-time. Kot da bi izključil real-time, če zaženem kot service...

čeprav v navodilih je kao možno...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
mam en program, ki naredi nek file v svojo default mapo. Tega ne morem urejat.

Jest bi pa rad, da se ta file potem skopira naprej v eno drugo mapo, ki bi jo lahko določil....

Zdaj pa še napiši zakaj to rabiš in kaj bi s tem rad dosegel? Gre za nek backup ali gre samo za to, da potrebuješ ta file na drugem mestu?

Najbolj simpl rešitev je seveda hard link ali soft link (symbolic link). Ampak če rabiš ločeno kopijo tega fajla, potem to seveda odpade.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
ne gre za backup. rabim ga v drugem programu, ki pa mu tudi ne morem nastavljat default mape.

Se pravi - program A naredi AB file v Default A mapo. Jest rabim ta file v program B, v Default B mapo.

programa sta ista, sam en je nova verzija en je pa stara...

bom pogledal ta symoblic link...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
ne gre za backup. rabim ga v drugem programu, ki pa mu tudi ne morem nastavljat default mape.

Se pravi - program A naredi AB file v Default A mapo. Jest rabim ta file v program B, v Default B mapo.

programa sta ista, sam en je nova verzija en je pa stara...

bom pogledal ta symoblic link...

No, potem pa kreiraj hardlink oz. softlink. Recimo po tem tutorialu: https://www.howtogeek.com/howto/16226/complete-guide-to-symbolic-links-symlinks-on-windows-or-linux/

Drugič pa napiši kaj je osnovni problem, ker trenutno si se fokusiral na eno izmed rešitev, ki pa ni najbolj enostavna :cool:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
osnovni problem.

Gre za RIP program. To je program za printanje na velikoformatnem printanju. In tukaj je še opcija, da sprintas nalepko in jo z drugim programom še izrežeš iz folije. sej ta program je hčerinski od tega RIP-a... vgalvnem, ta starejši program za izrez ne dela ok. Neki mi zafrkava. Po naključju sem dobil novejšo verzijo tega programa za izrez, kateri pa dela ok. In sedaj moram prenašat file iz starega programa v tega novejšega...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Če en program piše v datoteko, drugi pa bere iz nje (seveda ne hkrati), potem bo symbolic link verjetno najboljša opcija. Pri hardlinku znajo biti problemi, v kolikor bo originalni program zbrisal in na novo kreiral datoteko in s tem prekinil povezavo med obema datotekama.

Če imaš ustrezno verzijo Windows 10, potem lahko uporabiš kar tole komando:
Bash:
mklink Link Target

Pri čemer je "Link" nova destinacija kamor želiš "kopirati", medtem ko je "Target" originalna datoteka, katero želiš "kopirati".
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
sm usposobil DSynchronize in zaenkrat špila...

če ne bo ok, bom probal tele linke...

hvala za pomoč!