Avtodilerji - a sploh kdo ne vrti kilometrov naprej ... pardon, nazaj

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Samo ta carpass se iz nekega razloga na poti do novega lastnika izgubi. Ce je avto uvozen iz teh dveh drzav, prodajalca pobarajte (uvoznika) po tem dokumentu. Ker na drazbah je zraven. Lahko preverite tudi na njihovi spletni strani zgodovino tega vozila.
Ce ga ni, isces naprej. Sploh ni problema.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.173
2.271
113
Samo ta carpass se iz nekega razloga na poti do novega lastnika izgubi. Ce je avto uvozen iz teh dveh drzav, prodajalca pobarajte (uvoznika) po tem dokumentu. Ker na drazbah je zraven. Lahko preverite tudi na njihovi spletni strani zgodovino tega vozila.

Nimam pojma kako je bilo v tem primeru Volvota s carpassom saj je avtomobil bil pri moji že preden sva se spoznala, ima ga že lep čas, kupila ga pa je pri Delti. Sedaj za nazaj se mi pa ne zdi smiselno preverjati.... Je pa res da avta brez zodovinene kupim, kar v Nemčiji nikoli ni bila težava, vsaj jaz nisem nanjo naletel. Sicer pa tudi od drugod kot iz Nemčije ne kupim avta. Prav tako je živa resnica kar je nekdo napisal, dober avto je drag povsod.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.528
9.248
113
recimo velike avtohiše (autohus.de) dela za dekra car report.. In zadeve štimajo. Avto dejansko lahko kupiš na daljavo, plačaš itd kot da bi šel po žemljo, potem ti ostane še samo logistika, kako do avta. Fizično.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.301
826
113
Mi smo za enege sodelavca kupovali rabljen avto na Summit Avto in bili zelo zadovoljni. Kot je napisal sajkek , dobili smo celotno zgodovino, poročilo Dekra, kjer so vidne vse “krace” in kilometre, ter eno leto jamstva CarGarantie. Avto je bil iz Francije (Volvo) in ni nobenih težav z njim niti s prodajalcem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Mimogrede, našel na YT:

" The only place most "jackers" miss is the break temperature sensor - it stores break caliper temperature/date/ odometer . "
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
in kako to preverit? mislm a ce peljes avto na amzs ti znajo iz vseh senzorjev, kjer se shranjujejo kilometri potegnit podatke?

sicer pa se mi zdi, da smo samo lastniki uvozenih volvotov tu gor zadovoljni:D
moj sedajsnji je francoski in je res brez vsakih problemov, pa tudi s prejsnjim iz NL ni bilo nic hudega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.954
113
Eh, nima več nobenega smisla ... eni pravijo, da se kilometri ne vrtijo več toliko (oz. je težje), spet drugi pišejo, kot je napisano zgoraj.

Zakaj že sem sploh odprl temo, ko sem pa VEDEL, kak bo rezultat? :rolleyes:

Edini podatek, ki sem ga dobil tukaj je (in drži), da na aukcijah ne morem bidat kot fizična oseba ... to je pa tudi vse.

Škoda, sem mislil, da je zadeva bolj transparentna, pa vidim, da je povsem enako, kot v politiiki - nekako se ne najde pravega odgovora :evil:
Avto, ki je bil v poslovnem najemu in v petem letu starosti manj ko 150 jurjev nima niti v sanjah. Če pa ima, se pa proda po bistveno višji ceni. Torej kupuj od dilerjev, ki imajo neušminkane avte direkt s šleperja v prodaji in 150 jurjev ali več prevoženih, pelji na pregled in naredi servis, pa kupi garancijo na rabljeno vozilo, pa bo ok, s kilometri se pa ne obremenjuj.

Glih kupil C5 z mal pod 150 jurjev z Italije, prej je bil pri Jerovšku na dvigalu, vse BP. Notri je ko nov, razen seveda vozniškega sedeža.... avto od potnika. Cena primerna praskam po odbijaču. Jih je pa kar nekaj ušminkanih na anetu, ki so mehansko precej bogi, seveda pa magičnih 120 jurčkov in brez prask.
Problem slovenceljna je, da avta ki ma bliz 200 jurjev km noben niti ne povoha, ni čudno da pol vrtijo kmje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ko bi ljudje vedeli, kako kilometrino imajo njihovi avti.
Še Katra je brez problema naredila 200 do 300 jurjev. Samo pohitet je bilo treba da ni prej zgnila.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.954
113
Moja C8, iz prej opevane Belgije, ja 8 let nazaj sem padel na ušminkano, nikol več, je mela na števcu 175 jurjev. Pri 180 smo ji zamenjal motor, pač so Belgijci nategnil dilerčka, onadva pa mene, oziroma Motive service garancijo. Avto uštiman, skos Jerovšek šraufu, nova sklopka, nove zavore, v glavnem kresneš pelje. Treba bo servis nardit. Na števcu ma 325 jurjev, v resnici bogapitaj, motor ima ene 200, 250 max. Zdele se prodaja pri dilerčku za dva jurja, men je odkartal pol manj. Dokler bo mela trojko spredi je noben niti povohu ne bo, pol se bojo pa stepl za njo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Matey in Romzi

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Moj Ford Galaxy l. 2011 z 250.000 se je prodajal vec kot pol leta. Redno servisiran, z nekaj dodatki, manjkalo je edino malo sminke ni in ni sel. Ceno spuscal iz 7,5 pa ga ni nihce niti povohal.

Na koncu sem ga prodal za 4 jurje enmu privat dilercku, ki ga je prodajal naprej za 5,5 k. Dodal mu je sminko. Po mesecu in pol se ga je znebil tako, da ga je menjal za drug avto.

Pa avto je avto cisto korekten.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
in kako to preverit? mislm a ce peljes avto na amzs ti znajo iz vseh senzorjev, kjer se shranjujejo kilometri potegnit podatke?

sicer pa se mi zdi, da smo samo lastniki uvozenih volvotov tu gor zadovoljni:D
moj sedajsnji je francoski in je res brez vsakih problemov, pa tudi s prejsnjim iz NL ni bilo nic hudega.
Če ni nič hudega in je avto brez problemov, še ne pomeni, da je kilometraža realna.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.366
113
Avtov z 200+ k km, da nihče ne povoha? Prejšnji avto sem prodal v manj kot 1 dnevu pa je imel 375k km (IMHO realnih) in ne, ni bil najcenejši :fredi:
Vse se da, če se hoče :cheer: :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
vse je odvisno od tega kaj prodajaš.
path je šel z 250k za denar kot sem si zamislil
ecpace je šel s 330.000, za ceno o kot sem si želel.
mondeo z 256k, tudi za ceno kot sem si zamislil
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey