Avtoakustika - Seat Cordoba, letnik 2007

rokyo87

Pripravnik
20. jan 2013
32
0
6
Pozdravljeni,

imam Seat Cordobo 1.4 16V Reference, letnik 2007 in bi ga rad opremil z nekaj avtoakustike, vendar sem na tem področju totalen amater in niti ne vem kaj začeti iskati, niti kje začeti iskati, niti kaj kupiti. Prosil bi za kakšne nasvete. Moj proračun za avtoakustiko bo cca 500€, mogoče tudi kakšnih 100€, 200€ več (subwoffer, ojačevalec, visokotonci in mid-bass ali karkoli je že pač potrebno)... Vse kar že imam, je avtoradio in sicer ta:

PIONEER DEH-7200SD

Mislim, da bi avtoradio moral biti dovolj dober oz. ga nimam namena zamenjati.

Poslušam v večini in največ elektronsko glasbo - techno, house, trance, dance,...itd. V glavnem veliko dam na bass, seveda pa so mi pomembni tudi drugi toni.

Lepo bi vas prosil za nekaj namigov in nasvetov. Avtoakustika.com trenutno še vedno ne deluje, zato sprašujem tukaj...

Najlepše hvala že vnaprej.

Lep pozdrav

Rok
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Cisto enostavno. Kupi locen sistem zvocnikov za sprednja vrata v rangu 100 do 130 rms (esx, hertz, ali kaj podobnega). Pri vseh zvocnikih bodi pozoren na oznako rms. dosti jih kupi zvocnike z nazivno mocjo recimo 350 - 450 wat. Dejansko pa imajo 50-60 rms. potrebujes ojacevalec za te zvocnike- glej kakega dvo ali stiri kanalnega primerne moci glede na zvocnike. Potem pa potrebujes se wufer (kupi vsaj 400 rms, ker cordoba ima zadaj trdo/zelezno pregrado in je kar nekaj izgube zvoka). Jaz bi sicer kupil dva in ju dal v kompresijsko skatlo. Se ojacevalec za wuferja in potrebno kablovje pa imas nekaj zvoka v avtu. Za 500 eur ne bo slo, za 700/800 pa bi ze kaj dobil. Lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Ce ne mislis sestavljati sam se odpelji do radio Vili-ja v Lj. Ali pa v btc v Lj do Žgajnerja (da ne bo kdo rekel, da delam reklamo samo za Marka iz RV). Oba obvladata, meni sta montirala (in prodala robo) oba ze vsak po par avtomobilov.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

V cordobi je zelezna predelna stena in se dodatno zvocno/lepotno izolirana. Zato je potrebno dati mocnejsi wufer in ojacevalec. Lahko povem, da v kolikor bosta zadaj dva 400 rms-jska wuferja v kompresiji, cisto zadovoljivo "spilala".
 

rokyo87

Pripravnik
20. jan 2013
32
0
6
V Cordobi letnik 2007 ni železne predelne stene, ampak notranji prostor in prtljažnik ločijo sedeži...tako, da to mislim, da nebi smel biti problemi. Eno butasto vprašanje...Cordoba ima 16.5 cm zvočnike v vratih ne? Nisem prepričan, pa rajši vprašam...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Seveda je. Tudi sedezi imajo zadaj zelezno "podlago". 16- ke ima.
 

rokyo87

Pripravnik
20. jan 2013
32
0
6
To pa je menda res ja...torej predlagaš, da kupim dva sub-a in ju dam vgradit v kompresijsko škatlo al?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Jap. Se bo slisalo kar ok. Lahko vzames tudi enega, vendar mora biti mocnejsi. Vsaj 750 rms. so pa dosti drazji (predvsem ojacevalec zanj).
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Jaz ti lahko ponudim 4-kanalni ojačevalec DD C4, monoblok za sub DD M1 in pa odlične 16.5 zvočnike DDA-W6.5

16.5 zvočniki
http://www.ddaudio.com/products/mobile-audio/midshighs/high-end-separates/ddaw65.aspx

DDC4 (2x75w + 2x140w) 2 kanala za visokotonce, 2 kanala za 16-ke

DD M1 (monoblok D klase, 1x1600w na 1Ohm) odličen ojačevalec za SW
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vse za: 320€ (težko boš kje našel ceneje)



P.S. samo dokupiš visokotonce ( http://www.ddaudio.com/products/mobile-audio/midshighs/tweeters/ddt2.aspx ), npr DD in imaš komplet vse!
 
Nazadnje urejeno:

CarAudioEmpire

Zelenc'
2. apr 2012
4
0
1
Za takšen avto bi bilo bolj pametno naresti bandpass ohišje in cev vleči čez kakšno luknjo v kabino. Po mojih izkušnjah najbolj efektivna rešitev.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

no ja. najbolj bi bilo vgraditi namesto predala pred sovoznikom škatlo in wuferček not. 300-400 rms-ja bi v tem primeru kar pošteno pokalo.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Citat:
Uporabnik smt pravi:
no ja. najbolj bi bilo vgraditi namesto predala pred sovoznikom škatlo in wuferček not. 300-400 rms-ja bi v tem primeru kar pošteno pokalo.

To je popolna res, to bi bila zmaga. Je pa to bolj SQ postavitev, kot "pokanje"! Kakšen 8" SW ali max. 10"
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

pokanje je bilo mišljeno: se bo kar lepo slišalo. Pravo pokanje se začne pri par k. lp