Avto za kratke razdalje

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
1.Vseeno iščem avto, v katerega se bom z veseljem vsedel.

Če upoštevam točko 4. , je tole NOGO. Z veseljem se vsedeš v M5, Masseratija, S6 .... Porcheja .... in ...beri do konca

2.Malo navijam za kakšno malo električno igračo, žena ne bi. Ker nisem prepričan, kako se avti obnašanjo v praksi, ne navijam preveč. Za minija pravite, da je zanič, tsi-ji so baje zanič, tce-ji so baje zanič :(

Seveda, Mini je zanič, zanič je tudi Peugeot (za nekoga), pa Renault (za večino Alterja), pa Ford, pa ...

3.Načeloma nobene znamke nimam na ignore, razen mogoče kakšne dacie.

Napaka, beri do konca.

4.Proračun je nekje do 15 k€ (ampak ni ravno nujno), zaželjeno je, da ima zadaj vrata, da ni starejši od 5 let.

Se nanaša na točko 1.

5.Rad bi, da nekako izgleda, ampak na izgled že pri istem modelu veliko vplivajo feltne in luči.

"nekako zgleda" tud AX, pa R5 ... ampak res samo "nekako" ... za malo več poglej točko 4 (€€€)

6.Poraba glede na kilometrino ni bistvena, raje bi imel zanesljivost.

Zanesljivost? Toyota menda, ni druge. Čeprav Dacia ... ah.

7.Če se ne pojavlja na vsakem drugem dvorišču je prednost.

Za 15k€ pol skor vsi odpadejo ...

8.Ko klikam, mi nobeden ne pade toliko v oči, da bi rekel, to je to.

Evo, ta pa zmaga. Če tebi ne pade v oči, kako bo potem nam, ko sploh ne vemo, kaj ti je všeč?

Oprostite, ampak jaz bi take topice prepovedal. Ker ne bo outputa, ziher ga ne bo. Mar bi šli v tej smeri: "izbral sem si vozilo X, ki mi je všeč. Mogoče imate informacije ali se dosti kvari, ali pa je morda bolj zanesljiv (tč. 6) tale Y? Nekaj v tej smeri.

In za konec: ravno Dacie si se odrekel, ko pa bo prav Spring zadeva zate:
- za kratke razdalje DA
-poceni (manj, kot 15k) DA
-nekako izgleda DA
-z veseljem se boš vsedel vanj, ker bo poceni nakup, pa tudi prevožen km bo poceni ... če to ne privabi nasmeha na usta?

Over & Out
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Ksz...

sej še sam sebi ne verjamem kaj bom predlagal, ampak Peugeot 208, 1.2 alure 100km je ravno nekje 14500 eur, meni je bil super za vozit, prvič v življenju sem resno pomislil da bi kupil Peugeota, pa še izgleda dobro, vsaj meni
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Kaj tebi ni jasno? Napisal je DO 15k€!!!
Če bi mi bilo nekaj zelo všeč, bi lahko budget lahko tudi nekaj povečal.

Odvisno kaj gledaš. Od trenutnih je 1,0 brez kakšnih težav, pri 1,5 pa se nekateri pritožujejo nad cukanjem. Od starejših so s ketno fuj, z jermenom ok.
Ja, če bi bil tsi, bi bil verjetno 1.0 115. Se pravi je ok? Tudi za moje relacije?

Naj njihovi kompleksi ne postanejo tvoj problem. Sam to... Ta tema je vzorcni primer omejenosti oz. debilizma. Predlagal ne bi, bi pa sral po vsem ostalem. Ja, res v pomoc...
Ampak če si ne vzameš komentarjev preveč k srcu, se tudi iz njih lahko kaj naučiš. :)

Zoe je stokrat lepši od i3 :)
Meni noben od njiju ni grd, definitivno pa sta dovolj drugačna, da sta zanimiva.
Mogoče nisem bil dovolj jasen, da rabim 4 sedeže, če jih ne bi, je pa verjetno to prva izbira.

Ksz...

sej še sam sebi ne verjamem kaj bom predlagal, ampak Peugeot 208, 1.2 alure 100km je ravno nekje 14500 eur, meni je bil super za vozit, prvič v življenju sem resno pomislil da bi kupil Peugeota, pa še izgleda dobro, vsaj meni
Mi je všeč. Vseeno bi mogoče raje kakšno leto starega, da začetni padec vrednosti prevzame nekdo drug.

Odgovor enak prejšnjim stotim. Golf GTD.
Konkretno golfa nekako ne bi.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Če upoštevam točko 4. , je tole NOGO. Z veseljem se vsedeš v M5, Masseratija, S6 .... Porcheja .... in ...beri do konca



Seveda, Mini je zanič, zanič je tudi Peugeot (za nekoga), pa Renault (za večino Alterja), pa Ford, pa ...



Napaka, beri do konca.



Se nanaša na točko 1.



"nekako zgleda" tud AX, pa R5 ... ampak res samo "nekako" ... za malo več poglej točko 4 (€€€)



Zanesljivost? Toyota menda, ni druge. Čeprav Dacia ... ah.



Za 15k€ pol skor vsi odpadejo ...



Evo, ta pa zmaga. Če tebi ne pade v oči, kako bo potem nam, ko sploh ne vemo, kaj ti je všeč?

Oprostite, ampak jaz bi take topice prepovedal. Ker ne bo outputa, ziher ga ne bo. Mar bi šli v tej smeri: "izbral sem si vozilo X, ki mi je všeč. Mogoče imate informacije ali se dosti kvari, ali pa je morda bolj zanesljiv (tč. 6) tale Y? Nekaj v tej smeri.

In za konec: ravno Dacie si se odrekel, ko pa bo prav Spring zadeva zate:
- za kratke razdalje DA
-poceni (manj, kot 15k) DA
-nekako izgleda DA
-z veseljem se boš vsedel vanj, ker bo poceni nakup, pa tudi prevožen km bo poceni ... če to ne privabi nasmeha na usta?

Over & Out
Vse, kar so napisal, imaš prav.
Saj sem že na prejšnji strani napisal. 911 z veseljem dodam tudi maseratija. Če poznaš kakšna loto milijonarja, ki želi biti dobrodelen, mu reči, naj se mi javi v pm.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
F30. Ne ustrasi se dizla, imam isti avto z ogromno kratkimi relacjami (in tudi seveda daljse). Izbire ogromno, cene od 7 jurjov dalje. Avto se pa tut voz odlicno za ta rang, poraba smesna. Nekaj felerjov je treba sanirat, ce niso ze (ketna pri 2.0 dizlih) in tankas vozis. Pa zaradi tega, ker je bavarc, je v svojih parih letih zgubil ogromno na vrednosti proti novmu, tako da je tut to selling point.

V drugo skrajnost pa recimo citigo iev/eup, ce ti rata se kje dobit.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
F30. Ne ustrasi se dizla, imam isti avto z ogromno kratkimi relacjami (in tudi seveda daljse). Izbire ogromno, cene od 7 jurjov dalje. Avto se pa tut voz odlicno za ta rang, poraba smesna. Nekaj felerjov je treba sanirat, ce niso ze (ketna pri 2.0 dizlih) in tankas vozis. Pa zaradi tega, ker je bavarc, je v svojih parih letih zgubil ogromno na vrednosti proti novmu, tako da je tut to selling point.

V drugo skrajnost pa recimo citigo iev/eup, ce ti rata se kje dobit.
O citigo iv/eup sem malo bolj razmišljal, kot o bmwju. Elektrika me mika, ampak nekako nisem siguren, kako se bo zadeva obnese v praksi. Bmw se mi na prvo žogo zdi malo velik, ampak kaj pa vem.

Sem ti pisal na pm.
Alter je zakon, hvala! Očitno bo maserati za med tednom in 911 za vikende! :zaljubljen:

Če tašči zadovoljivo poganja Octavijo, bo tudi za manjši avto dovolj dober.
Jo vozi tako, da se motor ne ogreje?

To mi ni jasno. Fonda je za opremljenega golfa z novejšim 115 KM TDI-jem, verjetno dobiš kaj preverjenega slovenskega in v primerjavi z ostalimi se pelješ ko človek, avto tudi nekako zgleda.
Ne vem. Golf mi je že od nekdaj nekaj, kar ne bi vozil. Mogoče ne ni racionalen, ampak če bi kupoval striktno racionalno, bi verjetno kupil 5 let starega clia za 6 k€, razliko pa dal ženi da zapravi.

:zaljubljen:. Ampak kljub temu se je od vsega najbolj bojim.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Mini F56 je zadnja generacija, in ni tako zelo zanič, kot se tule piše...
In pa ponuja se tudi s 5 vrati ;)
1.5 turbo imajo 136km

Je pa še ena opcija, Mazda cx-3 G150... 2.0 150km...
Je pa res da poraba ne bo 5 litrov pri taki uporabi
Ampak je pa avto brez turbine in posebnih težav z motorjem
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Avto v katerega se z veseljem vsedes je tisti, ki ga kupis na gotovino, te ni strah vzdrževanja, ker imas vedno jurja, dva na stran za popravila hkrati pa redni servis ne presega 120eur. Govorim za povprecno fizicno osebo. Vecina ljudi se vedno ne dojame, da je avto vecji strosek kot hrana za 4 clansko druzino.

Da bo sosed zavisten in njegova zena nevoscljiva, si enkrat na teden privosci drugo zensko ali pa jih menjas sporadicno. Ceneje, bolj zabavno z vec ucinka.