Avto spoliran, kaj pa zdaj?

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
K sreči imaš tako bravo kjer se itak nič ne vidi, tako da..po vsej verjetnosti je zelo slabo spolirano
grims-1.gif
(Malo za šalo malo zares).

Nabavi si en filler ter čez daš vosek. Z vsakim nanosm 20 minut dela. Če češ imetis koz tipi topi pa vzemi še en detailer v spreju...in po vsakem pranju pokneš še to gor (!0 minus) skupaj z šipami vred (razen sprednje tud pod razno ne!).

http://www.operi-avto.si/glazi/1300-poorboy-s-white-diamond-473ml.html

http://www.operi-avto.si/zascitni-voski/1448-poorboy-s-natty-s-paste-wax-235ml.html

http://www.operi-avto.si/quick-detailerji/1426-angelwax-qed-detail-spray-500ml.html

Hvala za predlog, bom verjetno naročil tale komplet pa da vidim
smile-1.gif
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Detaler lahko daješ vedno gor...ne igra vloge. Z njim malo polišpaš..na hitro, s precej efekta (vizuelnega).

Jaz naredim sledeče: avto operem (dva lavorja, rokavica iz mikrofibre), pobrišem z mikro krpo (400 g/m2), nato naredim z avtom en krog (2 do 3 km) da spravim vso vodo z avta, kjer je zateklo še pobrišem s krpo. Nato poknem karton na prednjo šipo..in nanesem še detailer...špricneš, pobrišeš sistem. Nekje 5 minut dela.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Ti bom dal boljso in obstojnejso resitev.
Vzames Carpro Essence Sealant.

Glaze, kot je bil omenjen White Diamond ali Black hole so old school, obstojnost slaba, medtem ko bos z Carpro Essence spoliral, sicer minimalno ampak je dosti boljsa zadeva, zdrzal naj bi do 1 leta. Lahko vzames tudi vosek namesto sealanta, ampak bos z Sonax PNS bolj zadovoljen, lak bo ostal dalj casa bolj cist. Za po pranjih vzemi en detailer, ce resno rabis.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.265
6.521
113
Tudi jaz razmišljam, če se to sploh splača uporabljati...

Namreč pred kratkim mi avto lepo spucali v pralnici in tudi povoskali, potem pa že naslednji dan prašen, ker sem pač parkiral blizu "gradbišča" in je letel gor prah, pa tudi vsak dan parkiram na "šodru".

Kaj bi v tem primeru sploh lahko naredil? Neko orenk polirno zadevo gor, potem pa vsak teden v pralnico al kaj, ker...ne vem no
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Tudi jaz razmišljam, če se to sploh splača uporabljati...

če si zalublen v avto in ga hodiš gledat v garažo namesto nage babe na internet se definitivno splača.
Če pa nisi bo pa vsak vosek ali sealant na 3-6 mescev zadovoljil tvoje potrebe.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Če hodiš v pralnico je vseeno kaj daš gor, ker tudi če je ročna ne perejo po pravilni metodi (2 vedri, grit guardi, kvalitetne krpe, brisače, rokavice za pranje itd.), ali pa vsaj jaz ne poznam nobene take na štajerskem.

Tale quick detailer naredi tudi vrhunski efekt na barvi, je pa malo dražji od ostalih.

http://www.operi-avto.si/quick...D&results=2

Da še jaz izkoristim malo temo. Rad bi si nabavil eno polirko, najprej sem se zagledal v Flexa XC 3401, ampak sem prebral da lahko hitro prekuriš barvo na kakšnem robu če nisi pazljiv, ker ni prava dual action, ampak hibrid med da in navadno rotacijsko. Potem sem gledal Rupes BigFoot LHR15 MK2 in 21 (verjetno je 15 bolj all-round?), ampak me je strah da bo malo prešvoh, ker ima moj avto trdi lak za p......t, pa mogoče tudi nebi 500 eur., vrgel ven za en avto naredit, tako da sedaj gledam Krauss Shinemaster S15 in 21. Mnenja?
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če kupuješ samo za svoj avto potem cenejše 15tke. BigFoot 21 je zakon samo je malo težje delat manjše površine, ker je DA "oblak" okoli kar velik pa na krivinah je kar tečna. Pomoje dobiš samo hitrost udobje je pa malo manjše, tako da se za privat nikakor ne splača 21 BF kot edina mašina.

Jaz si BF21 sposodim, sam imam pa "samo" http://www.liquidelements.de/portfolio/tornado-t3000-cps/ in potem uporabljam obe.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Rad bi si nabavil eno polirko, najprej sem se zagledal v Flexa XC 3401, ampak sem prebral da lahko hitro prekuriš barvo na kakšnem robu če nisi pazljiv,

če boš tiščal dol in držal mašino na mestu lahko ja. Če jo pa lepo voziš in na robove ne pritiskaš pa ni panike. Meni še ni uspelo nikjer z navadno rotacijsko. Pa je bila dostikrat v igri zelena 3M kombinacija. Negre tak hitro skozi barvo kot strašijo.
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Tako lahko kritizirm kot se ti lahko skrivaš za tipkovnico sebe hvališ.
bonk.gif


So te zelo pohvalili? Mogoče so pa ravno te stranske spadale med 90% že omenjenih zgoraj.
evil.gif

se sem vedo da neboš zastopo posta!
bonk.gif

kritizirat zna vsako budalo
 

MihaMurcielago

Zelenc'
6. maj 2017
21
0
1
Domžale
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Kakšne podatke?

Gre za avto ki bo star kmalu 4 leta, srebrna barva, narejeno pa je bilo tako kot si napisal sem 99%, glede na stanje zdaj bi verjetno rabil samo enoslojno in bi bilo u nulo, za "normalne" oči je že zdaj popolno ampak če se pogovarjamo o poliranju to pač ni. Zdaj iskreno glede na to da gre za avto, ki ga bom imel še cca. 2 leti ga pred prodajo dam na enako poliranje pred prodajo in se ne sekiram, v vsakem primeru bodo "kupci" srali če se bo preveč svetil oz. po drugi strani če bo lak mat od risov.

Se jutri zapeljem do enega v lj ki se ukvarja tudi s tem da vidim če to naredi za normalen denar
In namaže neko zaščito gor drugače naredim tako kot sem napisal zgoraj, 300-400€ sigurno ne mislim dajati, pa se razumemo profi oprema, znanje in čas nista zastonj ampak za ta avto meni to ne pride v upoštev.

Pri srebrni barvi ne rabiš komplicirat.
Avto se spolira z 1 pasto, potem daš gor katerikoli vosek in je to to.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
K sreči imaš tako bravo kjer se itak nič ne vidi, tako da..po vsej verjetnosti je zelo slabo spolirano
grims-1.gif
(Malo za šalo malo zares).

Nabavi si en filler ter čez daš vosek. Z vsakim nanosm 20 minut dela. Če češ imetis koz tipi topi pa vzemi še en detailer v spreju...in po vsakem pranju pokneš še to gor (!0 minus) skupaj z šipami vred (razen sprednje tud pod razno ne!).

http://www.operi-avto.si/glazi/1300-poorboy-s-white-diamond-473ml.html

http://www.operi-avto.si/zascitni-voski/1448-poorboy-s-natty-s-paste-wax-235ml.html

http://www.operi-avto.si/quick-detailerji/1426-angelwax-qed-detail-spray-500ml.html

Hvala za predlog, bom verjetno naročil tale komplet pa da vidim
smile-1.gif

Sem danes videl da je ta firma v Trzinu tako da bom šel jutri kar osebno tja in potem poročam, pa javim potem rezultat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Jaz grem sam iskat. Zadeva je zraven Banke Koper..njo lociraj, tik pred njo.

Je pa fino da imaš s sabo kaj boš kupil, ker se drugače izgubiš v tisti robi.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Evo sem bil danes in kupil, dobil še popust. Zdaj pa v akcijo
smile-1.gif

Drugače pa ja notri imajo res tako kot sem rekel v prvem postu, več robe kot DM ali Muller kozmetike
evil.gif


PS: Pred vhodom je imel Ford Focus tako spedenan lak, da bi težko falil trgovino
grims-1.gif


Hvala
nahrung002.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.265
6.521
113
Lokalni majstri za pranje avta, so mi svetovali, da se odločim za poliranje + paint sealant:

http://avtopralnicapavo.si/poliranje/

V tem primeru dajo 1.5 leta garancije in avto v tem času ne potrebuje "mehanskega" čiščenja, baje gre dol umazanija, mušice, samo z vapom. Stane pa to 100+150. Sicer veliko, ampak če je res tako kot pravijo, mogoče ni tako slaba izbira? Gre se mi predvsem za biti komot.

Kaj pa potem v primeru uporabe avtomatske pralnice, lahko le-ta kako vpliva na obstojnost premaza, oz ščetke, če poškodujejo?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Da bi svinjarija kar sama padala dol pozabi
wink-1.gif
. Zna bit da bo v štartu šla umazanija lažje dol. Spucat, podrgnit boš moral pa še vseeno. Z vidika čiščenja je meni osebno to stran vržen denar.
V kolikro sem ti gre za izgled in zaščito pa bi sealant znal dolgo držat in lepo izpasti kot celota na laku.

Nisem gledal linka..kaj stane 100 + 150 EUR? Če je mišljeno poliranje + zaščita...tu poliranja ne bo (garantirano), bo 'poliranje'.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.265
6.521
113
Ja, poliranje je 100, zaščita pa 150.

jebeštrga, potem ni neke rešitve, bomo pač hodili vsaki teden v avtopralnico pozimi?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Če hočeš v vsakem primeru imet zglancan avto boš to moral početi z ali brez zaščite.

Pozimi jaz avto perem zgolj in samo takrat ko/če se ceste popolnoma posušijo (torej da par dni vidimo sonce), da ima smisel pranje. A na Lj koncu ga baš ni, torej tudi prat ni treba pogosto
grims-1.gif

(jaz če že večkrat očistim vsa stekla...gobo za pranje + brisalec).