avto nesreča, ozko vozišče

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
imel sem nesrečo, odbito ogledalo. vozišče preozko za srečanje dveh vozil. v moji smeri robnik in hiša, v nasprotni slaba 2m utrjene, zvožene bankine.

nasproti vozeč pelje po robu asfalta, špegla užgeta, moj poči. pravi nisem kriv, sem peljal po robu vozišča. rečem ok, pokličem policijo. rečejo lahko pridemo, sledila bo kazen. nasprotni reče ok, se zmeniva.
naredimo euro, podpiševa. ne napišemo priznam krivdo, kar mi kasneje rečejo, da je vseeno.
na zavarovalnici povem, peljal sem, bremzal, se umikal, nisem mogel rešiti. vaša stranka pravi, da je peljala po robu in to drži, a trdi, da ni kriva, ni pa naredila vsega, da prepreči nesrečo.
pozovejo jo k izjavi, odgovori nisem kriva.
zavarovalnica reče priznamo ti 50% škode.

kaj narediti?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.828
3.848
113
Kupi vsak svoj nov špegel in je mir?

Za take nezgode je še vedno deljena krivda ker se ponavadi ne da zmenit, dokazat pa tudi ne da je nekdo imel 5cm placa za umik drug pa ne (ker sta najbrž oba imela plac za se umaknit ali pa ustavit).

Vmeševat zavarovalnico ali pa policijo v take nezgode je samo dodaten strošek.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Če sta oba peljala je deljena krivda. Če je en stal je kriv tisti, ki je peljal.

Načeloma se pa na takšnih cestah stalno nekdo malo umakne in ustavi na primernem mestu. Kateri pač ima možnost in ni težav.
Razen ko kakšna LJ gospa z SUVom pripelje kot da je svet njeni. Pol pa se znam tudi jaz pridno ustaviti na sredini ceste.
Fajn je met časopis v avtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vuk in navlixx

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Fajn je imet močna ogledala na avtu, ki se tudi ob srednje močnih udarcih le zložijo in ne polomijo......
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Kupi vsak svoj nov špegel in je mir?

Za take nezgode je še vedno deljena krivda ker se ponavadi ne da zmenit, dokazat pa tudi ne da je nekdo imel 5cm placa za umik drug pa ne (ker sta najbrž oba imela plac za se umaknit ali pa ustavit).

Vmeševat zavarovalnico ali pa policijo v take nezgode je samo dodaten strošek.

na moji desni robnik, na njeni desni bankina 2m. ona pravi sem peljala po robu vozišča.

torej govori resnico in ne oporekam. če bi zapeljala dol na bankino ne bi bilo nesreče.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.252
5.813
113
pri taščici
Popravi iz kombinacije ogledala, ali pa eBay.
In ja, čakam da tudi sam odbijem.ogledalo, ker večino voženj opravim na cesti široki med 4 in 4,5m tudi pri hitrosti 100kmh. In dovolj je da samo en ne ve kako ima širok avto in vžge.
Zaenkrat ga še nisem, sem ga pa v preteklosti ob vzratni vožnji zapel ob fasado pa je počil rob okvirja in steklo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Policija bi takrat zagotovo obema dala kazen in napisala deljeno krivdo, ker se ne znata normalno srečati.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.759
4.274
113
imel sem nesrečo, odbito ogledalo. vozišče preozko za srečanje dveh vozil. v moji smeri robnik in hiša, v nasprotni slaba 2m utrjene, zvožene bankine.

nasproti vozeč pelje po robu asfalta, špegla užgeta, moj poči. pravi nisem kriv, sem peljal po robu vozišča. rečem ok, pokličem policijo. rečejo lahko pridemo, sledila bo kazen. nasprotni reče ok, se zmeniva.
naredimo euro, podpiševa. ne napišemo priznam krivdo, kar mi kasneje rečejo, da je vseeno.
na zavarovalnici povem, peljal sem, bremzal, se umikal, nisem mogel rešiti. vaša stranka pravi, da je peljala po robu in to drži, a trdi, da ni kriva, ni pa naredila vsega, da prepreči nesrečo.
pozovejo jo k izjavi, odgovori nisem kriva.
zavarovalnica reče priznamo ti 50% škode.

kaj narediti?


Hebez vsem vse pos spisku, si odrežeš roko in obdolžiš njo?

Za oba bo verjetno najbolje, da se dogovorita, da odstopata od škode in da bosta vsak krila svojo škodo, lahko pa uveljavljaš 50% škode
iz njegove police in isto bo tudi on naredil iz tvoje police, ter oba izgubita 3 premijske razrede... zračunaj kaj se ti splača...

Lahko pa tudi oba vrneta izpit...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dogovora ni.

ne vem pa zakaj bi vrnil izpit, ker sem se peljal po skrajnem robu, bremzal in se praktično ustavil, ko sem ugotovil, da gospa ne bo zapeljala na bankino kot vsi ostali. v bremzanju iz 40 na 0 sem pač prevozil par metrov v katerih je počilo.

me veseli, da imate eni tako retardirano mnenje, drugi pa ga zagovarjate.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.759
4.274
113
dogovora ni.

ne vem pa zakaj bi vrnil izpit, ker sem se peljal po skrajnem robu, bremzal in se praktično ustavil, ko sem ugotovil, da gospa ne bo zapeljala na bankino kot vsi ostali. v bremzanju iz 40 na 0 sem pač prevozil par metrov v katerih je počilo.

me veseli, da imate eni tako retardirano mnenje, drugi pa ga zagovarjate.


Kaj bi rad, da te tolažimo, da ti vsak posebaj napiše da nisi kriv, da je gospa kriva, ali da je krivda 73,67% v tvojo korist, se boš potrem počutil bolje in šel lahko končno pančkat?

Praktično ustavil ni enako ustavil in nimaš dokazila (razen če imaš morda dash cam) ozka cesta kjer se dva ne moreta normalno srečat, očitno si peljal prehitro, drugič pelji počasneje in če vidiš da se ne umika zapelji vanj, da se bo ja umaknil, če zadaneš je pa krivda itak 50/50 ... razen če ima kamero :fredi:

Ja so budale in budale na cesti, eni bodo svoje gonili, čeprav bodo na koncu na slabšem, a si jo poklical šeenkrat glede odstopa od krivde...
če noče, žal nimaš kaj... lahko še malo lahko jamraš tukaj gor kolk smo ostali debili, mogoče se bo pa potem premislila...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.252
5.813
113
pri taščici
dogovora ni.

ne vem pa zakaj bi vrnil izpit, ker sem se peljal po skrajnem robu, bremzal in se praktično ustavil, ko sem ugotovil, da gospa ne bo zapeljala na bankino kot vsi ostali. v bremzanju iz 40 na 0 sem pač prevozil par metrov v katerih je počilo.

me veseli, da imate eni tako retardirano mnenje, drugi pa ga zagovarjate.
Ti do roba, ona na bankino? Zakaj pa ti ne?
Koliko blizu roba si bil?. Si zmeril širino vozišča da vsaj vidiš ali teorija prenese vajini dve širini avta na cesti?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Prav, zgleda, da se je tudi "baba" bala za svoj pleh :rolleyes: in ni hotla it čisto v desno ... Kaj pa folk kupuje ultra-uberAlessnove vse večje avte v glavnem na kredit o_O in s plastičnimi ogledali in fancy žmigavci gor z el.pomikom-šminka... zgleda, da je tudi ona dotična preozka za današnje avte cesta bila narejena še pred desetletji ... Mar bi ostali na Katrcah :D .. dve bi BP šli mimo tam ... prav vam je :valjamse: ... in ono cesto so vam zgleda pred volitvami asfaltirali, ker je prah škodil kakemu občinskemu svetniku na tej trasi mogoče :evil: , pa so zdaj možne večje hitrosti kot po makadamu ... mogoče pa je baba čekirala Fejsbuk med vožnjo pred trčenjem :obesise: .. sarcasm off /

Tudi meni se je pripetila podobna zadeva pred tremi leti (skoraj do jarka moral iti oz. vozil po njegovem robu), moje ogledalo preživelo, ker se je samo zložilo (Puntić). Baba s Clio-tom je zgleda čekirala telefon in sploh ni bremzala, počilo pa ko sto hudičev (zwei mal plastik plosk) ... samo okno odprl in ponastavil ogledalo in šel dalje, ker ni bilo razbito in ni bilo oplaženja s plehom ali kaj hujšega; za njeno škodo ne vem - v špeglu videl, da ji ogledalo še stoji, ne vem pa če ni bilo počeno etc. Upam, da ji je mobitel padel po tleh :rolleyes: ...
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.252
5.813
113
pri taščici
Za robom si lahko marsikaj predstavljam. Tudi severno steno Triglava lahko. Robnik in hišo si ti videl, po tvoji sedanjim objavi jo tudi mi vidimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Sedaj ne moreš prav nič, takrat bi šel bistveno bolj od robnika proti njej in pred njo popolnoma ustavil in počakal, kaj bo ženska naredila.

Vem, da po bitki je lahko biti general, se bomo pa mi ostali, kaj naučili, ker sam večkrat doživim, da se sam umaknem oni nasproti pa še vame in iz prakse vem, da je bolje, da grem na takega , ki pride po sredi tudi jaz na sredo, čeprav varno ni in ja zadnji trenutek se še vedno lahko umaknem, vendar navadno potem nasproti vozeči spozna, da ne bo šlo in se on in jaz umakneva vsak na svoj rob in na enkrat je prostora skoraj pre več....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad