Avto ne vžge

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
V bistvu sem naredil eno zelo neumno napako. Nisem odklopil akumulatorja in ko sem menjaval alternator sem naredil kratek stik, ta je skuril 80A varovalko. Sem zamenjal alternator z novim, novo varovalko, ampak sedaj sveti CHECK in če startam ni iskre. Smo poskusili 3 različne testerje priklopit, pa se nobeden noče konektat z ECU. Avto je nissan l.99 z 14 pinskim konektorjem, ki smo ga konvertali s kablom na OBD2. Preko ELM327 ni hotel konektat, tud direkt na prenosnik preko USB ne. Sedaj kolker poznam te stare japonce, al ne prebavlja OBD2 al pa sem skuril ECU. Je pa tako, da CHECK ob kontaktu 2x blinkne nato pa gori. Se kdo kaj spozna na to?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.384
1.359
113
Sine, daj si ti en mountain bike kupi. Saj ves, enega takega, ki nima luci, in ce nima luci, potem tudi dinama ne bo imel. 6 voltov bi te lahko se ubilo...


P.S.: verjetno je res mozno, da si skuril DME ali pa se kaj zraven.
 
Nazadnje urejeno:

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Mam bicikl hvala. Za sine pa ne vem, če nisn mal prestar razen če si kakih 60+ :)

Jebiga pri xy avtih, ki sem jih prešravfal se mi takšna neumnost ni prepetila, tu sem ga pa kiksnil konkretno.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Nissan letnik 1999 in ELM ne gre skupaj, tako da na to kar pozabi. Še profi diagnostika ima težave s tako starimi letniki tega proizvajalca.

tony DME-ja ni mogel skuriti, ker DME ima zgolj in samo BMW. :fredi:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Jebiga pri xy avtih, ki sem jih prešravfal se mi takšna neumnost ni prepetila, tu sem ga pa kiksnil konkretno.
In spet si ga kiksnil. Pri xy avtih, ki si jih prešraufal, si prišel na alter spraševat, kot da so tukaj sami mehaniki, ki so prešraufali xyz avtomobilov.
Tukaj sami takšni, ki se razumemo v politiko, mednarodno politiko, vesoljsko tehnologijo in svetovno ekonomijo. Občasno se najde še kaken doktor znanosti. :evil:
Ti pa v varovalki, ki si jo skuril.... :evil:
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
In spet si ga kiksnil. Pri xy avtih, ki si jih prešraufal, si prišel na alter spraševat, kot da so tukaj sami mehaniki, ki so prešraufali xyz avtomobilov.
Tukaj sami takšni, ki se razumemo v politiko, mednarodno politiko, vesoljsko tehnologijo in svetovno ekonomijo. Občasno se najde še kaken doktor znanosti. :evil:
Ti pa v varovalki, ki si jo skuril.... :evil:

Pa saj vmes se skoraj vedno dobi tudi kakšen čisto uporaben odgovor :) Za ostale se ne sekiram preveč...
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos