Avstrija Vs Slovenija

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Se ena.. s prve roke. Danes se peljem cez Sentilj v A. Pred mejo kontrola nasih vinjet, 3km za mejo kontrola A vinjet. Na nasi strani 6 darsovcev (zenska kontrolirala vinjete, en je sedel v odprtem kombiju, 2 sta bila naslonjena na kombi in trackala, se 2 pa kakih 5m stran od kombija v debati), na A strani pa 2, oba kontrolirata vinjete, vsak uz ene strani.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
V Avstriji se ve kaj pomeni delat...pri nas so pa kar vsi ze preobremenjeni ,izgoreli , pod mobingom...najhujsi trpini so seveda zdravniki in ucitelji pa delavci na ministrstvih ,no nasplosno ga najbolj najebejo v drzavnih sluzbah saj statistika kaze kaze ravno tam najvec bolovanj...slovenci smo res izgubili kompas glede pojma dela.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Pred šentiljem so ca. 3 tedne nazaj avstrijci sanirali poškodbe na cestišču, flikanje manjših površin. Trajalo je 2 dni.
Isti dan so darsovci sanirali diletacije na enem malem mosteku za cestninsko v pesnici. Ftrgajo gor. Kup asfalta in betona potem tam sameva ene par dni in čaka na odvoz. Ko jim to uspe, v naslednjem tednu zaflikajo, ampak brez finalnega sloja. Mine dober teden, nič. Polovična zapora, zgodi se nič. Potem pa pridejo prejšnji teden prazniki v A in jodlari se vsipajo na morje. To 10m gradbišče povzroči zastoj skoraj gor do meje. Naenkrat prispe ta posebni asfalt in se čez noč cesta spet odpre.

Na takih banalnih stvareh se jasno vidi zakaj je avstrija taka kot je in zakaj smo mi balkan
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Sem hotel nabavit, pa naj ga iz inata ne bom ...

eKZ44jF.png


ghIfzcf.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Lahko kdo se enkrat razlozi, zakaj so avstrijske cene istih izdelkov pri istem trgovcu nizje, kot v Slo?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, bogi oni...se dobro, da sem v Slo....bom dal kar 100€ za tale palicni, da bo pokrilo se kak primankljaj v Hoferju, pi.da j.m ma.erna
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
naj jim nekdo napise mail zakaj je temu tako?

kolikor so odzivni, bo hitro vse jasno
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Lahko kdo se enkrat razlozi, zakaj so avstrijske cene istih izdelkov pri istem trgovcu nizje, kot v Slo?

Začne se pri razliki v DDVju, nato pa svoje dodajo še izkušnje. S tem mislim predvsem preveliko zaščito potrošnikov v SLO* in SLO mentaliteto, da “vračanje kupljenega a že uporabljenega” (ker pač lahko) ne stane nič in se to vse preveč izkorišča.
Seveda tudi vpliva velikosti trga - ni enako strošek na enoto proizvoda, če na primer prevajaš navodila za 10 mio trg ali za 2 mio trg.

*da ne bo kakšnega nesporazuma - sem za zaščito potrošnikov, a vseeno v nekih razumnih mejah.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.202
113
Ob dosedanjih primerih so odgovorili:


Pri diskontnem trgovcu so pojasnili, da je osnovna filozofija njihovega podjetja osredotočenost na samo 'bistvo' trgovine: »Naše glavno vodilo je kupcem vedno nuditi izdelke najvišje kakovosti po najnižji ceni, čemur so podrejeni vsi naši poslovni procesi.« Hkrati pa dodajajo, da na prodajno ceno vpliva mnogo dejavnikov, zaradi česar prihaja do razlik v cenah izdelkov na posameznih tržiščih držav: »Četudi so izdelki enaki, so nabavne cene za avstrijski, italijanski in slovenski trg pogosto različne, razlikujejo pa se tudi logistični in drugi stroški poslovanja. Pri oblikovanju cen se vedno prilagodimo lokalnemu trgu in pričakovanjem kupcev. Tako boste tudi v Sloveniji našli precej izdelkov, ki so cenejši kot na avstrijskem in italijanskem trgu, seveda pa tudi takšne, ki so dražji.«

Iz diskontnega trgovca sporočajo, da vse prihranke, ki nastanejo z zniževanjem stroškov, v obliki znižanih cen v celoti prenesejo na svoje kupce: »To je najpomembnejši princip diskontne prodaje, ki na vseh ravneh optimizira procese z namenom, da našim kupcem ponudimo največ. Na tovrsten način torej našim kupcem omogočamo izdelke najvišje kakovosti po najnižji ceni prav vsak dan.«
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
no, uraden odgovor sigurno nebi bil tak...

sej ne rabi bit karitas, ce v au prodaja ceneje kot v slo.

karitas da zastonj, tega pa ne pricakujemo od njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
naj jim nekdo napise mail zakaj je temu tako?

kolikor so odzivni, bo hitro vse jasno
Ko sem recimo za podobno stvar - ceno ENAKIH peletov povprašal na FB OBI (A=3,99, SLO=4,60) so mi vprašanje čez kratek čas izbrisali. Je pa res, da so peleti v SLO obdavčeni z 22% DDV v A pa z 8,5% MwSt. ;)