Aviofun 2011

disc

Majstr
4. feb 2011
2.350
458
83
Men je blo fajn
smile-1.gif


Drgač smo mel pa use. Od tega, da me je kar pošteno ožgalo na soncu, do tega da me je pošteno napralo
smile-1.gif


Pa izžvižgali so Katarino Kresal
smile-1.gif
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Bilo je cool. Mislim da največja tovrstna prireditev v Sloveniji do sedaj. Če bi bila termin in vreme bolj ugodna, bi bilo še 2x več ljudi. Red Arrows itak špica, potem Saab Gripen in Eurofighter Typhoon, pač nekaj posebnega. Pohvaliti velja še Red Bull ekipo, Galeb G-2 in navsezadnje tudi vse ostale, ki so sodelovali.

Za tiste, ki niste bili... na youtube je že nekaj posnetkov, npr.

1 in 2. julij pa seveda Zeltweg
 
I

Izbrisan uporabnik 474

No, Aviofun je tudi mene zelo prijetno presenetil. Grippen legenda, nažigal ga je ko svinja, tudi Eurofighter ga je lepo speglal v preletu, žal je precej hitro odšel. Od Red Arrowsov sem mogoče pričakoval (pre)več, so me recimo lani veliko bolj navdušili Breitling Team in Turkish Stars. Škodo za tisti močan naliv, ravno ko sta bili dve atraktivni točki - Black Hawk in Red Bull helikopter. Kaj pa je model delal, adijo in to v nalivu. Lupingi, vijaki ni da ni in to v heliču.
Pa Galeb je na koncu pokazal par impresivnih nizkih preletov.

Pod črto, več kot odlično!

LP
Gargy
 

JMR

Pripravnik
1. nov 2008
88
29
18
Slovenija
Takole. Dodajam nekaj fotk od danes.

Na žalost sem pobegnil, ko je začelo deževati. Manjkajo Grippen, Eurofighter, Bolkow MBB BO-105, Hercules C-130,...

Neobdelane fotke:










 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
da povzamem, red arrows fantasticno, grippen super, eurofighter nora masina vendar je avstrijc bil pussy, ostali program prijeten in atraktiven, zal mi je bilo da nisem mogu zaradi hudega naliva fotkat blackhawka, nor helic in performance v skrajno neprijetnih razmerah, pilot redbullovega helikopterja je bil pa samomorilc
smile-1.gif


tako kot pravi gargy, vec kot odlicno
smile-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik damek1a pravi:
Mislim da največja tovrstna prireditev v Sloveniji do sedaj.

Tole se pa motiš ... precej več je bilo za videti na IAS2008, ki je bil tudi v Mariboru in je organiziral Letalski center Maribor. Tisto je bilo pa res eno boljših pri nas. Je pa res, da ni bilo RR ali druge večje acro demo skupine. No, vseeno je bilo dobro in pohvala državi ter SG AK za prireditev.

Mene je zelo navdušil rusko italianski Alenia Aermacchi M-346, zelo lepa gesta, da so prišli z tem letalom k nam ... se mi kar zdi zakaj ... mogoče si kaj obetajo na dolgi rok
aplauz.gif
.

RR, ja ... OK je bilo, mogoče sem pričakoval malo več. Kolikor sem ujel, so malce skrajšali program.

JAS39 itak vedno impresionira ...kar se tiče Typhoona ... SRAMOTA, da ni večje. Sam bi več prikazal po 10 urah na tem letalu, kot pa tale avstrijski pajac. Razen prikaza minimalke pri velikem vpadnem kotu in potem prehoda v vertikalo ni pokazal NIČ!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Super je bilo, vedlin se je od Gripna že 2 krat poslovil, pa smo še kar dobili prelete, tako da je eurofighter malo razočaral, samo malo nas je narajcal, mater kako grmenje
smile-1.gif


Za Zeltweg pa spotter packagov ni več na voljo, vse razprodano (vsaj na spletistrani showa tako piše), samo VIP-i za 500 €
bonk.gif
je kaka druga alternativa? Res bi rad tja šel, za 1 dan samo sicer.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.435
9.174
113
kakšni spotter package?

nazadnje ko sem bil je bilo zastonj, al kako si si zamislil, ali ti navadna raja ni dovolj?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Jaz sem bil 2005... kart, kakor imam v spominu nismo nikjer kupovali.. parkirali v vasici, sli pes cez njive in travnike do steze in je to bilo to.

Letos bo spet treba it, treba BF109 videt v akciji
smile-1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
http://www.airpower.gv.at/en/packages/

Sta Spotter package in VIP... ne vem, nisem še bil, pa sem pogledal glede kart in našel to.... nekak mi je bilo logično da je neka vstopnina kot je bila zdaj v MB
smile-1.gif


Torej je zastonj in je to za kao najboljše prostore za gledanje ali kak?

To je vrjetno mišljen tisti oder ki je ene 3m nad rajo oz tisti nasip.
Drugače pa tisti VIP ni veden 500€ če bo tak kot je bil nazadnje. Jaz sem bil notri (zastonj) pa mi ni bil všeč. Razen tega, da je bila klima in hrana in pijača zastonj in pa par LCDjev da si lahko preko TVja pogledu ni blo kaj takega sem šel vmes rajši ven na šunder in punce gledat pa ko se je vlilo spet nazaj notr.
Sem pa tolk red bullov spil da me je kar glava bolela zaradi tega. Najedu se pa nism od tistih kanapejčkov.
Kar mi je bilo še kul je bil backstage da sem lahko šel čez ograde avione od bliz pogledat. Best of the best so bili pa slovenski piloti z bananami
cheer.gif
mal več reklame bi pa lahko naredil ala kapce in podobno.

Za obično rajo pa ni bilo vstopnine amapk samo parkirnina pa še ta ni bila draga.