Aviofun 2011

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Ne, je vreme zdržalo, je pa nekajkrat izgledalo da bo pošteno lilo. Sem prišel okrog pol 2, zamudil sem breitling jet team, turkish starse in solo leta Saab Tunnana in Messerschmita 262, ostalo sem videl vse.

Saudi Hawks povprečni, ne ravno slabi a noben wau, eurofighter sam in kasneje 2 v formaciji sta itak norela kot zmešana, odlična hrvaška Krila Oluje, Za konec so prihranili 2 skupini ki sta se verjetno tudi najbolj izkazali, švicarska Patrol de Suisse s svojimi f-16 in Frecce Tricolori, ti so res klasa zase bili
smile-1.gif


Vse skupaj res vredno ogleda, v 2 dneh 290k ljudi kar je nov rekord obiskov airpower mitingov, pa kljub temu odlična organizacija, pri nas 20k mase obvladujejo slabše kot jodlari 10 krat večjo. Pa ves čas se je dogajalo, premora daljšega od 5 minut se ne spomnim.
 

enageM

Pripravnik
5. avg 2007
143
0
16
Novo mesto
Kako daleč stran si pa avto parkiral? Nazadnje pred dvema letoma, sem pešačil še pol ure do vhod na prireditev...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Bil v petek in je bilo fenomenalno. Ampak mrzlo kot hudič. Dopoldne je nažigalo sonce in je bila temperatura malo pod 30, vse pod marelami in mazanje s kremico, pol pa se je zoblačilo pa verter je potegnil in je temperatura padla na 15 stopinj!

Razlika programa med petkom in soboto - v petek je imel svoj nastop slovenski PC-9M, v soboto pa Breitling :p

Definitivno me je navdušil Eurofighter, ki je od vseh mitingov do sedaj pokazal največ, Grippen itak vedno nažiga, Flying Bulls z Zlini so bili tudi dobri, Krila Oluje se mi iz nastopa v nastop bolj dopadejo. Primer borbe oziroma desanta je bil cool, čeprav je bil v Kecskemetu lani bistveno boljši. Je pa prišlo do incidenta - dva padalca sta se pri skoku s padalom zapletla in padla z veliko hitrostja na tla. Program je bil za nekaj minut prekinjen, padalaca pa naj bi bila huje poškodovana, vendar izven življenske nevarnosti in pri zavesti. Odpeljali so ju s helikopterjem - še dobro, da je bila ravno takrat vaja oz. prikaz desanta s 24 helikopterji, tak da prevoz ni bil problem :)
Bila pa sta še dva zanimiva pripetljaja:
- Messerschmitu 109 se ni spustilo eno kolo in je rabil kar nekaj poizkusov uvlačenja in spuščanja podvozja, da so se spustila vsa kolesa
- Leader Saudi Hawksov je nabil nekega ptiča v luftu in poškodoval prednji del letala. Kar nekaj časa ga ni bilo, verjetno je preverjal vse sisteme

BO-105 itak klasa za sebe, baje sta 2 ali trije piloti na svetu, ki to zmorejo.
Od vseh pa me vedno res najbolj navdušijo Turkish Stars. Res imajo par impresivnih manevrov in vedno naredijo odličen program.
Naslednje leto spet Kecskemet?

@Viper_XxL: Patrouille Suisse z F-16? V petek so leteli s F-5E...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Avto sem parkiral zelo blizu letališča, nekje 20 minut sem hodil, s tem da sem tačas šel vse skozi letališče skoraj čisto do ograje in še vmes snemal Eurofighterja. Ni bil neki problem dobiti tolk blizu parkinga.

Gargy: Seveda, F-5, malo sem pomešal letala
smile-1.gif


Drug dan je komentator povedal da sta padalca izven življenske nevarnosti, naj bi si polomila noge, v planu je bila tudi za soboto ista vaja, ampak je zaradi te nesreče niso ponovili. Patrouille Suisse je vmes prekinila program ker je v prostor kjer so ga nažigali, priletela štorklja
smile-1.gif


Je pa tudi bilo malo toplo, malo pa mrzlo... no, glavno da ni bilo dežja.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ja, Turkish Stars spremljam zadnjih 10 let in vsem govorim, da imajo verjetno najbolj dinamičen in za gledalce zanimiv program, pa mi nobeden ne verjame, ker jih ljudje podcenjujejo (kaj te bodo neki Turčini). "Slaba" stran pa je, da so daleč od natančnosti Redsov ali FT, ampak za večino ljudi to itak ni pomembno. Meni osebno jih čez Redsov ni, žal.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Odkrito rečeno sam teh malih odstopanj ne vidim med samim programom. Če grem pogledat slike, potem se vidi, kje kdo zaostaja, je prenizko/previsoko... Verjamem, da je natančnost pri Redsih na višjem nivoju, ampaj jaz grem na miting gledat program, ne pa da slikam in potem doma primerjam. Moja lestvica po trenutno videnem:
1.) Frecce
2.) Breitling
3.) Turci
4.) Reds
5.) Švicarji
6.) Krila Oluje
7.) Iskra Team
8.) Savdci