audi a4 tdi ropota

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
živjo

doma imamo omenjen avto l.2003, AWX mašina s 96kw, 5 prestav. zaenkrat cca 95 kkm.
dokler se vozi umirjeno dela OK, ko pa malo bolj pritisnem na gas, pa začne malo ropotat. naj malo bolj opišem: ropotanje se pojavlja recimo od 15kkm nazaj, vmes je bil narejen večji servis in sedaj je malo bolje. zvok je tak, kot da bi en valj glasneje delal kot ostali trije. kot že rečeno je pri umirjeni vožnji vse ok, ko pa hočeš malo hitreje speljat na semaforju, vsaj 1. in 2. prestava se pa sliši ta ropot.
kaj bi to lahko bilo, majstri?

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
si se kaj poigraval z 'ropotom'

ropota tudi če stojiš na mestu in dodaš gas?

Se ti zdi da ropota v samem motorju ali bi lahko okoli motorja (torej pod motornim pokrovom).

Iz katere strani prihaja ropot...opiši ga..kot bi tolkel plehek ob kaj kovinskega, občasno, hitro, glasno....?

Ima klima kaj veze..isto ropota ko je vklopljena ali izklopljena?...si kaj ugotavljal ali se pojavlja pri točno določenih vrtljajih (oz. prestavi).

itd itd...
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
sem se šel malo peljat zdele in ugotovil naslednje:
- ni odvisno od klime
- (verjetno) ni odvisno od prestave. verjetno zato, ker v 4. in 5. prestavi nisem pohodil, v prvih treh pa niti ni treba pohodit da se oglasi
- ropota nekje v mašini
- na mestu se ne oglasi (no, res pa nisem zabil gasa do konca do rdečega)
- vrtljaji niso pomembni. v prvi prestavi se oglasi že pri 1000 obratih, v višjih pa ne vozim tako nizko. torej verjetno ni odvisno od obratov

vedno bolj se mi dozdeva, da bi to lahko bila kaka sklopka ali kaj okoli nje. ali je možno, da sklopka (ali pripadajoči deli) spučajo take neenakomerne zvoke? kot že rečeno, kot bi en valj delal dosti glasneje kot ostali. bobneče, nekje v notranjosti.

se pa malo čuti na pedalu za gas in volanu, malo trese. je pa res da je to dizl in itak malo trese vedno.

to kaj pomaga?

lp
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Pri mojem fotru je šla bosch pumpa pa je začelo tak ropotat.....ampak avto še je zraven kadil nenormalno pa cukal v določenih obratih....
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
on nima boschpumpe.
Brez da vidis avto je tezko, vendar ce se cuti na gasu bi lahko bil dvomasni vztrajnik.
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Skoraj 99% je dvomasni vztrajnik, tudi jaz imam probleme z tem sicer na italijanskem motorju ampak nemšekm avtu, ko je avto hladen (vztrajnik hladen) ni problemov, ko pa se segreje pa ropota kot hudič. Ponavadi se po malih obratih vibrira, vse dokler ne preseže kritične hitrosti, zaropota tudi, če vroč motor ugasneš. Cena vztrajnikov okrog 600€ majo pa vsi novejši dizli z tem probleme, tako, da ni niti odvisno od znamke vozila. Lepo je če še menjaš potem sklopko ko je narazen, tako da z delom pod 1k€ ne prideš. Jaz bom vozil dokler ne pukne
evil.gif
, ker se mi trenutno neda menjalnika snemat, je precej dela z tem.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Preveri ce se dobi enomasni vztrajnik, ker dvomasni bo slejkoprej spet odpovedal.cena je ca 300 EUR komplet z lamelo, potisnim lezajem,kosaro in vsemi drobnarijami ki so potrebne za predelavo. Smo vgradili ze na dveh Golfih 5 in deluje BP.
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
hm... vztrajnik je možnost...
sem danes še mal probaval: ropota tudi pri mrzlem motorju, recimo pri speljevanju v hrib, ko moraš dat mal več gasa da spelje. zaropota tudi v 4. in 5. prestavi ampak moraš res pritisnit do konca, glasnost pa je precej manjša kot v nižjih prestavah.
pa v leru se mi zdi da se ne oglasi...

kakšne so lahko posledice? bo kaj razpadlo in bomo ostal na cesti al bomo pravočasno vedeli da je treba na servis?

LP
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
no, zanimiva novica. danes je bil na servisu in so pogruntali, da je nek "nosilec" mašine polomljen. baje nek aluminijast drog pod mašino in zato mašina kar postrani stoji.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Točno ti povem kaj je .... vztrajnik je zamaklnjen.... pr men je blo isto, menjava vztrajnika in sklopke....... bo rešilo tvoj problem....
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Točno ti povem kaj je .... vztrajnik je zamaklnjen.... pr men je blo isto, menjava vztrajnika in sklopke....... bo rešilo tvoj problem....

falil si. ni blo treba menjat ne vztrajnika, ne sklopke. napaka, kot je opisana zgoraj, je že odpravljena. skupaj z ležajem kompresorja klime 250€
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
aha pr men je bil vztrajnik...... je kr škrtnlo, da se je kr avto zrukal..... sklopka je bla še dobra, sam ko maš menjalnik dol smo vse zamenal....

sam da zi zrihtal...., dobr da ti ni šponarja potem zjebal, ker je mogu fest trpet, če je bil ležaj u kurcu???