Astra GTC in zadnje luči

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Na 14 dni stari Astri GTC se občasno v zadnjih lučeh nabere vlaga na notranjem robu luči. Na servisu trdijo, da je to normalno in da se pojavlja na vseh teh avtih in da tega ne popravljajo?
confused-1.gif

Je to res? Ima kdo podobno izkušnjo? Dela kdo od tukaj na Opel servisu in bi podal še svoje mnenje?

Hvala.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Moje mnenje je, da je tole zrelo za inšpekcijo, če ti ne bodo zamenjali luči v garanciji. Vse ostalo te le nategujejo.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Na 14 dni stari Astri GTC se občasno v zadnjih lučeh nabere vlaga na notranjem robu luči.
To se nima kaj pojavljat.
ne-ne-1.gif

Na pol leta stari Hondi so to b.p. zamenjali v garanciji.
wink-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Vprašaj jih, zakaj se kaj takega na 20 let starem Opel Kadettu ne dogaja
smirk-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Meni se je včasih po pranju na sprednjih lučeh ob strani poznalo malo od vlage, vendar je vedno prej kot v enem dnevu izginilo. Lansko zimo je ta vlaga zmrznila in tudi po treh dneh ni izginila. Avto je bil star tri leta in so brez problema zamenjali luči. Čeprav sem pozneje ugotavljal, da je to verjetno povzročila Crown oljna zaščita karoserije, ki je zapacala filtre na odzračevalniku luči. Serviser mi je namignil, da drugače to penco odstranijo vendar, če je avto v garanciji in ne vejo točnega vzroka menjajo komplet luč.
Ja, pri tebi morajo zamenjati luč brez pardona.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
to je za astro popolnoma normalno. nam so to ze preden smo jo kupili, da se bo pojavilo.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik s1m0n pravi:
to je za astro popolnoma normalno. nam so to ze preden smo jo kupili, da se bo pojavilo.

No saj to je problem, da trgovec oz. serviser trdi, da je to popolnoma normalno in da ne urigirajo v takem primeru. So pa to zamolčali pri nakupu.
Zdaj če se to res pojavlja na vsaki astri, potem bo verjetno isto tudi po menjavi luči. Potem nima smisla vlagat energijo v reševanje problema.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik krizo pravi:
če si jim plaču za nov avto, majo da zamenjajo
smirk-1.gif
temu se reče garancija

In kaj ti koristijo nove luči, če se bo pri novih isto sranje pojavilo? (Trdijo da je pri vseh tako)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Potem bi človek pričakoval kakšen dodaten popust, morda brezplačen naslednji servis?
grims-1.gif




Vsekakor pa, če to ne piše na računu, da se stekla rosijo, je čisti nateg. V bistvu jih lahko tožiš, ker ti prodajajo tehnično neizpraven avto.
evil.gif




PS: Baje se novi avti kupujejo, da imaš potem nekaj časa mir. Na takšen način bi imel mir tudi pri rabljenem avtomobilu.

Čuj, ti meni je pa eno kolo dol padlo.

Čuj mož, ma ni blema, to ti je normalno, sej gre po treh tudi naprej.

Čuj, maš prav. Brez veze težit, če bo pol spet dol padlo. Itak gre po treh tudi naprej.

evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik krizo pravi:
če si jim plaču za nov avto, majo da zamenjajo
smirk-1.gif
temu se reče garancija

In kaj ti koristijo nove luči, če se bo pri novih isto sranje pojavilo? (Trdijo da je pri vseh tako)

To se dogaja pri vseh avtih iz tovarne. Ta pa naj bi na neki neznani točki časovne premice napako opazila in začela izdelovati dele (luč), ki te hibe nima več. Torej naj luč zamenjajo z novo in mir.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
ti morajo menjat v garanciji. če ti dajo s5 tako defektno luč na avto, pa ga moraš še enkrat peljat na servis da ti menjajo... pa še ti zadnjič dajo defektno luč na avto ti morajo avto menjat z novim.
cheer.gif
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Ne bodo menjali luči, na začetku so celo menjaval a potem je prišla direktiva iz Opla, da tqa voda ( vlaga ) itak ne pride do elektronike, tako da menjavanj luči ni več. Na nobenmu servisu...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:

Ne bodo menjali luči, na začetku so celo menjaval a potem je prišla direktiva iz Opla, da tqa voda ( vlaga ) itak ne pride do elektronike, tako da menjavanj luči ni več. Na nobenmu servisu...




Če je to za Opel normalno ti ne preostane nič drugega kot, da vzameš luč ven zasilikonaš vse spoje na luči ter zadaj, kjer voda nima dostopa navrtaš v njo nekaj luknjic, da bo eventualna vlaga lahko izhlapela.
evil.gif


Malo čuden postopek za nov avto ampak zgleda, da drugače težave ne boš rešil.
 
Nazadnje urejeno:

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Na 14 dni stari Astri GTC se občasno v zadnjih lučeh nabere vlaga na notranjem robu luči. Na servisu trdijo, da je to normalno in da se pojavlja na vseh teh avtih in da tega ne popravljajo?
confused-1.gif

Je to res? Ima kdo podobno izkušnjo? Dela kdo od tukaj na Opel servisu in bi podal še svoje mnenje?

Hvala.

Meni so na Audiju brez problemov menjali zadnjo luč, v kateri se mi je po pranju avta pojavila rosa. Zahtevaj reklamacijo, sicer pa tržnega inšpektorja.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
tržni inšpektor ne bo pomagal. kot sem rekel so nam za to povedali že pred nakupom in se to dogaja vsem. avto je sedaj star 2 leti in kakšnih stranskih učinkov ni. pač se moraš sprijazniti. je pač opel ampak vseeno bolje kar sem videl pri peugeotu. smo imeli 307 in pri tapetah pri sovozniku in vozniku je odstopilo lepilo tako da so te tapete kr nekak v zrak štrlele, nato je odpadel nek gumbek za prestavljanje med radijem in cd-jem tam pri volanu, pa še par drobnarij je bilo.