Ariston bojler - da/ne in kateri

Če bom imel jutri čas jih grem poslikat. ;)

Sem pa sedaj bral, da spada Ariston pod Whirpool.
ariston kot bela tehnika (elettrodomestici) spada in sicer kot znamka Hotpoint ariston, sem sodi tudi indesit, pa verjetno še kaka sorodna družba. IN majo zlo dobro robo...Pred leti celo naš, zdaj kitajski Asko spadal pod njih ...to se vidi že po videzu aparatov....btw nekatere od teh dobiš celo v Ikeinem naboru bele tehnike (poleg electroluxa)

Ariston kot Ariston Thermogroup s.p.a. Italy pa je samosvoje področje ima pod sabo kup drugih znamk

https://www.aristongroup.com/it/ klikni na marchi e slozuioni in dobiš njihove blagovne znamke (ogrevanje)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Jaz imam made in Rusija je pa že par let star.
In? Zadovoljen? Šumi, poka, stoka,...?

Evo slikice, na hitro fenci modeli v "belih" neekoloških škatlah PRC, rjave EKO škatle Italija. 1692252589886.png1692252589865.png1692252589941.png1692252589977.png1692252589959.png1692252589923.png
 

Priponke

  • 1692252589905.png
    1692252589905.png
    1,4 MB · Ogledi: 38

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
286
87
28
In? Zadovoljen? Šumi, poka, stoka,...?

Evo slikice, na hitro fenci modeli v "belih" neekoloških škatlah PRC, rjave EKO škatle Italija.Poglej priponko 70692Poglej priponko 70693Poglej priponko 70694Poglej priponko 70695Poglej priponko 70696Poglej priponko 70697
Mi smo ga tudi vzeli zaradi velikosti. Prej smo imeli vedno Gorenje. Imamo bolj ali manj na Eco. Vsake toliko sam zagreje preventivno na visoko temperaturo. Kot je že nekdo omenil ima drugačno širino priključkov za cevi kot Gorenje.Drugače pa zaenkrat dobro opravlja delo je pa res, da je postal glede na takrat ko je bil novi malo glasnejši. Ko se polni z vodo in ko greje. Malo piska in poka. Bi rekel, da je malo glasnejši glede na zadnji Gorenjev bojler, ki smo ga imeli ampak ni toliko moteče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
Če bom imel jutri čas jih grem poslikat. ;)

Sem pa sedaj bral, da spada Ariston pod Whirpool.


če ti njihov odgovor kaj pomaga...

Good Afternoon,



After your recent query expressed via chat, I contact you to inform you that most of the Ariston's units are manufactured in Italy and some could be assembled in different Counties e.g. PRC.



We ensure that the parts are made with the highest standards requested by the Company and the products are at their best performance even if assembled out of Italy.





Kind Regards



Ariston Customer Service

T: +39 0732.633528
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.089
802
113
Ariston je dobra roba, pri nas jo prodajamo in ni reklamacij. Je pa v glavnem kitajšna, za njimi stoji tovarna v Italiji. Konkreten bojler se mi drag zdi. A so res tako dragi bojlerji zadnje čase? Sebi in očetu sem montiral TČ Ariston monoblok in malo povpraševal naše nabavnike, grejo za med in ni reklamacij, ene 6 zim že prodajamo komplet program.

Sam imam Gorenje TČ Eco Split 300l, to je čisto drug svet, samo za info povem, da je bojler s toplotnim izmenjevalcem našvasan v Srbiji, klima agregat je kitajski, vezje, regulacija pa Poljska. No in za ta skupek sem dal leta 2018, 900 ali 950€, imam vsak dan 45° toplo vodo za kakšnih 5€ na mesec, verjetno še za manj.
 
Ariston je dobra roba, pri nas jo prodajamo in ni reklamacij. Je pa v glavnem kitajšna, za njimi stoji tovarna v Italiji. Konkreten bojler se mi drag zdi. A so res tako dragi bojlerji zadnje čase? Sebi in očetu sem montiral TČ Ariston monoblok in malo povpraševal naše nabavnike, grejo za med in ni reklamacij, ene 6 zim že prodajamo komplet program.

Sam imam Gorenje TČ Eco Split 300l, to je čisto drug svet, samo za info povem, da je bojler s toplotnim izmenjevalcem našvasan v Srbiji, klima agregat je kitajski, vezje, regulacija pa Poljska. No in za ta skupek sem dal leta 2018, 900 ali 950€, imam vsak dan 45° toplo vodo za kakšnih 5€ na mesec, verjetno še za manj.
matična firma itak da je v Ita, a proizvodnjo so potem preselili na Kitajsko? Mi je pa en kolega enkrat omenil da majo Aristonove TČ mitshubishijeve kompresorje...je kaj resnice v tem?

Hvala in lep pozdrav
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Kolega ima Aristona in mu zelo poje - ne vem pa, če je 100% dobro montiran. Je pa res, da moj Gorenje na vikendu tudi poje, ampak ga ugašam in dela cca 4 dni na mesec.
 
Kolega ima Aristona in mu zelo poje - ne vem pa, če je 100% dobro montiran. Je pa res, da moj Gorenje na vikendu tudi poje, ampak ga ugašam in dela cca 4 dni na mesec.

to sm tam na prvem linku zasledil baje da so grelci problem, sicer pa tud gorenjevi začno muzicirat. Bolj kot glasba je pomembno kake grelce ima (direktni, indirektni kot jih ima gorenje v nekaterih primeih), pa kako je notranjost narejena. Torej da zdrži čim dlje časa
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Evo kar se mene tiče zaključek:
na neki "čudni" akciji v Mercator tehniki na spletu sem kupil ELECTROLUX EWH 80 SI EEC za dobrih 300€. ;)

Bojler je vizualno "klon" Aristona, seveda narejen na kitajskem za neko Švicarsko firmo - ne vem če imajo sploh kako direktno vezo z Electroluxom/AEG.

Zaenkrat sem zelo zadovoljen, absolutno tih je, upravljanje na touc screenu ali preko aplikacije, ki jo moraš poiskat preko Youtuba. :(
Navodila so katastrofa in sramota za uvoznika - malo mešano Slovensky in Slovensko, pa še del v cirilici. :bonk:

Dobro da bojler pač obesiš in pričakuješ da bo iz njega prišla topla voda, vse ostalo je igračkanje. Če pa ima že vse, bi pa lahko app kazala tudi porabo elektrike.