AR 2,20 skupaj z AT2,11

laksikon

Pripravnik
11. dec 2008
220
0
16
Citat:
Uporabnik cuvaj pravi:


Tudi sam sem si želel takega pogleda na mojem nuviju 205w, zato sem sledil navodilom.V direktoriju FAM_844 sem originalno datoteko I000034c.TYP zamenjal z I000034c.TYP_AT211_Kamac3a, jo poimenoval I000034c.TYP in AR2.20 ter AT2.11 na novo poslal na nuvija. Zadeva se je naložila vendar ko na istem mestu odprem zemljevid, kakor ga imaš ti odprtega vidim pogled, kakor ga je prikazal *laksion*. Se pravi tukaj pa tam kaka stavba. Da pa je hec še večji, mi je poleg gumba pojdi včasih prikazalo kilometre in predviden čas potovanja. Tega sedaj ni več. Tudi, ko sem dal nazaj original datoteko in še enkrat poslal karte na nuvija, teh podatkov poleg gumba ni več. Resnično bi prosil za nasvet, da spravim zadevo vsaj v prvotno stanje.
Že v naprej hvala za odgovore!
Lp

jaz sem zamenjal obe datoteki in dela vse BP. Probaj to naredit in poročaj

-direktoriju FAM_708 (Adria Route) preimenuj datoteko I00002c4.TYP v npr. I00002c4.TYP_original, vanj skopiraj datoteko I00002c4.TYP_AR210_Kamac3 in jo preimenuj v I00002c4.TYP
- podobno v direktoriju FAM_844 (Adria Topo) preimenuj datoteko I000034c.TYP v npr. I000034c.TYP_original, vanj skopiraj datoteko I000034c.TYP_AT211_Kamac3a in jo preimenuj v I000034c.TYP

LP
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik cuvaj pravi:
In prikaz bi izgledal takole:

Tudi sam sem si želel takega pogleda

Citat:
Uporabnik laksikon pravi:
.......jaz sem zamenjal obe datoteki in dela vse BP. Probaj to naredit in poročaj....

Takšnega pogleda v kobinaciji AT2.11 in AR2.20 ne moreta doseči z zamenjavo popravljenih AR.typ datotek ampak samo s popravkom časa nastanka AT.img datotek.
 
Nazadnje urejeno:

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Na vseh napravah imaš enako. Popravke (ene ali druge) narediš na PC-ju še pred prenosom na napravo.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik laksikon pravi:
jaz imam tako (kamac 3 in 3a):


Ja lepo! To je izgled s popravljenimi typ datotekami v AR in AT. Važen je predvsem popravek v AR, ki nadomesti neprosojno zeleno mestno površino s pikicami mimo katerih se potem vidijo obrisi stavb iz AT. Popravek v AT polepša izgled nekaterih cest in poti. Zahvala za ta izgled gre Kamacu!

Matko pa je "izdal" in izdelal popravek s katerim s spremeni datum izdaje AT karte, tako, da se ta "vleže" nad AR in hiše iz AT prekrijejo zeleno označeno mestno površino, tako, kot sta si proizvajalca kart vse skupaj zamislila!

 
Nazadnje urejeno:

cuvaj

Zelenc'
8. dec 2008
26
0
1
Hvala vsem skupaj! Ko sem vstavil Kamac popravke v obe mapi je zadeva oživela. Sem mislil, da AR ni potrebno popravljati, ker je nova.
confused-1.gif

Lp
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Nekaj sem prebral o posodobitvah in tudi sam sem zamenjal Kamac - ove datoteke kot je opisano zgoraj. Moja naprava je GarminGPSMAP60csx.
Pred namestitvijo so bile karte na PCju kot sem jih bil vajen na GPSu pa je bila zelena površina siva.
Po menjavi pa so se na PCju pojavile smrekice kot ste že opisovali. Pogleda se je potrebno navaditi, na GPSju pa se je zadeva izboljšala in je poleg zelenih površin znotraj teh še dodatek smrekic. Vse deluje OK. Na PCju pa po namestitvi v GPS enostavno datoteki lahko zamenjaš nazaj če te pogled smrekic moti.
Še nekaj, kot drugi sem opazil da manjka precej naslovov predvsem pa napačno podane lokacije. Primer lokacije moje hiše če jo markiram na GPSjuje na mestu, ko grem z miško po karti v PCju se nasliv pokaže caa 200m dlje. Če začnem z pripravo načrtovane poti in iščem naslov me postavi kakšnih 300m nižje v sosednjo ulico.
GPS uporabljam v avtu, na kolesu in pohodništvu.
LP Ivo
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Izgled kart na PCju po prenosu sledi.
Prehojeno od vznožja perkirišča v Podgori do koče na Grmadi v dobrepoljski dolini. Na prvi karti kjer so smrekice je pod rumeno sled že prehojene poti katero sem uporabil za test kako me bo GPS vodil. Proti vrhu se vidi da so se poti malo razšle ker smo naredili še malo ovinka do cilja. Prva pot je bila v dolšini 2,1km druga pa 3,6km. Uporabljen Garmin GPSmap 60CSx.


lp Ivo
 
Nazadnje urejeno:

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik scania pravi:
zakaj ne morem kopirat v register!
ko hočem kamac datoteko prekopirat v register nimam možnosti prilepi!

Zakaj v register?
Kamac.typ datoteki se (če imaš vse po "defoltu" nameščeno) kopirata v C:\Garmin\FAM_844 za AdriaTOPO in v C:\Garmin\FAM_708 za AdriaROUTE.
 

Podobne teme