Apple watch izkusnje?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Imam Garmin fenix 3 in Huawei GT2. Prva je zastarela a ko rabis se opravi svoje delo s HR pasom. Druga ni niti sportna niti smart watch, HR meri zanic.

Razmisljam o apple watch 6 44mm, ki bi bila main ura. kar me skrbi je polnjenje baterije. Sem eden tistih, ki nosi uro tudi med spanjem. Kdaj naj jo potem polnim? In ali se mi bo dalo s tem ukvarjat?

se kaj drugega kot plus ali min

Kaj pa ostali pravite? Sploh tisti, ki jo uporabljate ali pa ste jo.

Hvala.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.012
298
83
Goriska
Imam Garmin fenix 3 in Huawei GT2. Prva je zastarela a ko rabis se opravi svoje delo s HR pasom. Druga ni niti sportna niti smart watch, HR meri zanic.

Razmisljam o apple watch 6 44mm, ki bi bila main ura. kar me skrbi je polnjenje baterije. Sem eden tistih, ki nosi uro tudi med spanjem. Kdaj naj jo potem polnim? In ali se mi bo dalo s tem ukvarjat?

se kaj drugega kot plus ali min

Kaj pa ostali pravite? Sploh tisti, ki jo uporabljate ali pa ste jo.

Hvala.

Jaz imam aw3 ze 3 leta in mi je super ura, deluje odlicno vse.

Me pa moti, da ni “samostojna” in funkcionira samo v kombinaciji s telefonom (navi za pes poti itd...).

Tudi apple pay je super zadeva brez katere ne bi vec mogel biti.

Meni baterija drzi on normalni uporabi 2 dni, ce pa se dosti gibljem/sportam pa 1 dan.

Od aw5 dalje baterija drzi komaj 1 dan, kar pa je absolutno premalo.

Moja naslednja pametna oz. sportna ura bo skoraj 100% kaksen garmin fenix, kateri je funkcionalno se boljsi od apple watch-a, sploh kar se tice aktivnosti in da ne govorim o bateriji katera zdrzi skoraj cel mesec.

Pa garmin pay ima kar je podobno kot apple pay.

Preden kupis aw poglej tudi za kaksnim garminom, ce so ti seveda vsec :)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hvala! Garmin Fenix 6X pro imam za alternativo, samo nisem hotel speljati debate v temo apple watch vs garmin :)

Sem šel pogledati v živo prejle apple watch 6, pa ... ne vem. Ali je kvadratna oblika ali kaj, ampak na roki mi nekako ne zgleda. Sem pa zadnjič bil v garmin trgovini pri Kristalki in dejansko NIMAJO garmin fenix 6 za potipat. Imajo samo fake plastične dummyje
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Jaz imam Apple watch 6. Imel sem čisto prvo, prvo Apple watch in mi je zvesto služila ene 5-6 let. Sedaj sem vzel 6. Baterija mi 2 dni ne zdrži, ampak jo ponoči ne nosim, kadar pa jo, jo dam za kakšno uro popoldne ali zvečer na polnilec in potem ni težav. Vizualno mi je fajn, za šport je super, ker ta prvo je med športom kar hitro pobralo, tukaj pa ni težav. Apple pay je res top zadeva, ker za razliko od Garmina (ne vem če je še vedno tako) ni treba za katerikoli znesek vnašati kode, ali odklepati dodatno, ker se ura avtomatično odklene ko jo daš na roko in odkleneš telefon, čim daš pa uro iz roke se zaklene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20 in ynos

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.012
298
83
Goriska
Jaz imam Apple watch 6. Imel sem čisto prvo, prvo Apple watch in mi je zvesto služila ene 5-6 let. Sedaj sem vzel 6. Baterija mi 2 dni ne zdrži, ampak jo ponoči ne nosim, kadar pa jo, jo dam za kakšno uro popoldne ali zvečer na polnilec in potem ni težav. Vizualno mi je fajn, za šport je super, ker ta prvo je med športom kar hitro pobralo, tukaj pa ni težav. Apple pay je res top zadeva, ker za razliko od Garmina (ne vem če je še vedno tako) ni treba za katerikoli znesek vnašati kode, ali odklepati dodatno, ker se ura avtomatično odklene ko jo daš na roko in odkleneš telefon, čim daš pa uro iz roke se zaklene.

Aha to pa je pomembna info, glede garmin pay, nisem vedel, da je potrebno vsakič pin vpisati...

Ampak ja, overall je pomoje vseeno boljša izbira garmin.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Jaz mislim, če si orto športnik je Garmin boljši, če si rekreativec pa še to bolj švoh, kot jaz je Apple super. Apple pay je meni zlata vreden in jo uporabljam skoz in res to, da ne rabiš vtipkavat kode je top. Vem da na Garminu je kolega še lani moral vtipkavati kodo vedno preden je izvedel plačilo, plus tega mu v USA v pol primerih ni delalo plačevanje z uro, medtem ko je meni vedno delalo, ampak ok, verjamem da to ni nek deal breaker.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Apple pay ni potrebno pina vpisat za vsako. Daš na samodejno zaklepanje. Ko daš uro na roko vpišeš pin in dokler jo imaš na roki lahko vse delaš brez pina, tudi apple pay, ko jo enkrat daš dol in nazaj na roko pa ponovi vajo. Lahko pa seveda nastaviš da se vpisuje za vsako.

Imam apple watch 5. Tista nebuloza zgoraj da dela en dan napram aw3 ne drži. To je bilo takoj ob izidu, nato so z updati to popravili. Meni zdrži 2,5-3 dni če jo ponoči dajem dol in ne uporabljam gps in ni povezna z gsm. Normalno mi zdrži okoli 2 dni. Kar se tiče baterije je res, da je mal nadležno to filat, ampak sem se navadil da ko polnim telefon, polnim tudi uro. To je nekje na 1-1,5 dni. Tak da problemov nimam. GPS ko ura ni povezana z gsm uporablja lasten, če je povezana z GSM po defoltu uporablja GPS telefona in tako manj žre baterijo. Tega ne moreš spreminjati. Drugače z lasnim GPS pobere nekje od 7-10 procentov na uro, se pravi zdrži GPS nekje okoli 10 ur. Če imaš pa z GSM povezano pa še več. Če poslušaš muziko iz slušalk in uporabljaš GPS pa okol 13 procentov na uro, se pravi nekje 6 ur. Meni več kot odgovarja kar ima športnih funkcij, ker nisem profi in več ne potrebujem. Glede pametne ure, nima konkurence. Štirikotna oblika mi tudi nekaj ne ugaja ampak sem se navadil. Je pa preglednost boljša kot na okrogli obliki. SE model, ki je nekako ekvivalent seriji 5, samo always on displaja nima za dobrih 300 flik odlična izbira. Daleč pred kakimi samsungi in garmini v tem cenovnem rangu.(no garmini so bolj za šport od AW). Recimo 245 ok, sam plastik fantastik. Za šport OK, ostalo tako tako. Mamo doma še VA4, kolkr tolk, ni pa to to.

Mel prej tist jajc od garmin instinct. AW je mercedes za tisto skrupocalo. No tam sem komaj videl, da tolko športnih funkcij res ne rabim, zato mi te podatki na AW odgovarjajo. Za bolj zahtevne športnike pa obvezno nekaj drugega.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tobacco

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.012
298
83
Goriska

tobacco

Pripravnik
3. okt 2007
118
11
18
Imam Garmin fenix 3 in Huawei GT2. Prva je zastarela a ko rabis se opravi svoje delo s HR pasom. Druga ni niti sportna niti smart watch, HR meri zanic.

Razmisljam o apple watch 6 44mm, ki bi bila main ura. kar me skrbi je polnjenje baterije. Sem eden tistih, ki nosi uro tudi med spanjem. Kdaj naj jo potem polnim? In ali se mi bo dalo s tem ukvarjat?

se kaj drugega kot plus ali min

Kaj pa ostali pravite? Sploh tisti, ki jo uporabljate ali pa ste jo.

Hvala.
Priporočam AW6 SE...za dobrih 300 eur odlična, razen če rabiš always on display. Z lahkoto zdrži dva dni pa imam vklopljeno vse. Res pa je, da jo ponoči dajem dol z roke. Jaz sem mojo Nike "edission" naročil iz e4you.si.
lp
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Sem šel še enkrat pogledati uro. Ne vem. Če bi bila idealna ura + baterija bi dalj zdržala, bi še požrl, da zgleda rahlo ped*ersko. Ali pa če bi dobro zgledala in bila idealna, bi požrl baterijo komot. Tako pa... Ta verzija apple watch pomojem ni zame. Ura je edini moški "nakit".

Jaz sem zgleda bolj v Garmin fenix smeri. So pa jih očitno začeli delati iz zlata. Ko sem kupil Fenix 3 s safirnim sem dal slabih 400 eur. Zdaj pa so cene x2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20