Apple Vision Pro

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Zgleda kar hudo.
Bo zopet apple postavil standard še na tem področju?

Predstavitveni video:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ViLiam

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kaj pa vem, kot tehnikalija in izvedba me zanima, praktične uporabnosti pa ne vidim kaj dosti, kot je tudi oni verjetno ne. potencial
je verjetno velik s to tehnologijo, ampak v predstavitvenem videu si daš ta čeber
na glavo, da gledaš fotografije, filme in face timeaš, po moje še nimajo pravih idej kak delat s
tem.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ViLiam

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Ja standart za 3k. Tak standart si naj vtaknejo veš kam. Ne rečem, da zadeva ni huda, toda take je treba zatret v štartu, ker drugače bodo tudi drugi navili cene. Potem še vedno raje dam 500€ za Quest3, ker Vision Pro ni vreden 6x toliko.

 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Kaj pa vem, kot tehnikalija in izvedba me zanima, praktične uporabnosti pa ne vidim kaj dosti, kot je tudi oni verjetno ne. potencial
je verjetno velik s to tehnologijo, ampak v predstavitvenem videu si daš ta čeber
na glavo, da gledaš fotografije, filme in face timeaš, po moje še nimajo pravih idej kak delat s
tem.
Očitno se ti ne sanja kaj vse ponuja.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.659
1.582
113
Naslednji v vrsti, ki bo doživel fail. Tako kot mnogi pred njim. Tokrat je samo lepše zapakirano, več hajpa in višja cena.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
smeh... že reklamni video kaže samske zafustrirnce (očitno ciljna skupina), ki nimajo lajfa.. ta pripomoček jim bo pri tem pomagal, da bodo še bolj brez lajfa.. lahko bi še pokazalo kakšnega zafikcanca v kakšnem kotu s temi smučarskimi očali... sick.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ciljajo na tiste, ki imajo višek denarja, ki jim ga je potrebno vzeti. Samski ljudje ga imajo za take igrače običajno več kot ljudje z družino in otroci, pa tudi prioritete, kam denar plasirati so povsem druge.
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ja, kot sem že napisal, zdi se mi super iz tehnološkega vidika, ampak zaenkrat ne vidim kakšne super uporabnosti. Lastim si Quest2, super za občasno igranje, ampak gledanje netflixa, slik,... se mi ne zdi primerno za to, razen če si samotarski bedanc, ki ne mara interakcije z okolico. Verjetno bo nekaj zanimivih uporabnosti, ampak mene niso prepričali.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
1686128248942.png
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
Ja, kot sem že napisal, zdi se mi super iz tehnološkega vidika, ampak zaenkrat ne vidim kakšne super uporabnosti. Lastim si Quest2, super za občasno igranje, ampak gledanje netflixa, slik,... se mi ne zdi primerno za to, razen če si samotarski bedanc, ki ne mara interakcije z okolico. Verjetno bo nekaj zanimivih uporabnosti, ampak mene niso prepričali.
greš smučat na pohorje, vklopiš pa subprogram da si v šladmingu
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
AR sam po sebi ima definitivno precej višjo uporabno vrednost, kot VR, ki je nekak slepo črevo in na drugih področjih, kot avtomobilske ali letalske simulacije res ni našel nekega mesta.

AR pa ima tono potenciala (nekaj od tega je že celo v implementaciji) npr:
  • Projeciranje geodetskih podatkov v okolje. S tem se ubada ena firma v SG. Namesto da se išče kje gredo meje, cevi, kabli in podobno sranje po tleh, so vse te informacije direkt projecirane na tla s čimer je cel korak v katerem je potrebno pred nekim posegom v infrastrukturo na teren poslat floto geodetov da na tla narišejo kje je kaj.
  • Navigacija. Tu me res čudi da še kak avtomobilski proizvajalec ni nardil koraka naprej. Se pravi namesto da gledaš v mapo in v puščice na njej, dobiš dejansko črto na tla, kateri moraš slediti. To bo 100x bolj intuitivno kot to kar imamo trenutno.
  • Medicina. Ti sem videl en use case na eni konferenci. Šlo je zato da si je kirurg na osnovi ct posnetkov nardil načrt operacije, AR pa mu je potem projeciral na pacienta kje in kako je treba rezat.
  • Gradbeništvo. Namest da se vlači zravn ogromne papirje in potem grunta kje naj kaj bo, lahko dobijo projektanti in nadzorniki rezultat projeciran direkt v okolje. Al pa daš Mujotu AR na glavo pa naj nardi tak kot je tam narisano :)
  • Right to repair (Ta je moja) in DIY. Namest da gledaš YT video in plezaš po Haynes manualih, ti bo AR software točno označil kateri šravf je treba odšravat in kako je treba potegnit del ven, da vsega ne zjebeš.
    Ultimativni cilj bi bil npr da pride na sceno neka regulativa, ki bi od proizvajalcev stvari zahtevala, da takšna navodila ponudi v formatu primernem za AR.
    Se pravi nič več pooblaščenih delavnic in vsega kar pride z njimi, ampak samo: Poseg je bil narejen v skladu z vašimi navodili, tu je posnetek, tako da kar pozabite na preklic garancije.
  • ....
Itak da bo zadeva zares zaživela šele ko bo stvar v formatu enih normalnih očal z vsaj enim dnem avtonomije. Ampak to je samo vprašanje časa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BlonG

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
ja, to ja kot tisti pes od Boston Dynamicsa, ampak ga tako tudi promovirajo..Navigacija AR že obstaja mercedes, projecira.



Tu pa de greš smučat, doma na kavču, ker nimaš družbe...očitno se cilja na ta folk z $$$.

Aja lahko se pa voziš s tem, in vmes gledaš dva filma hkrati, vmes pa še mal na cesto pogledaš :evil:
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Navigacija. Tu me res čudi da še kak avtomobilski proizvajalec ni nardil koraka naprej. Se pravi namesto da gledaš v mapo in v puščice na njej, dobiš dejansko črto na tla, kateri moraš slediti. To bo 100x bolj intuitivno kot to kar imamo trenutno.


To nekateri ze imajo nekaj casa... Recimo VAG skupina ...



Mercedes



Hyundai


in drugi...


https://www.youtube.com/watch?v=YO58NqzvW94

...

Kot ze omenjeno... Mercedes celo projeciria ponoci na cesto... z laesrskimi zarometi ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BlonG

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
No, kul z AR jem na glavi bomo to dobili tud v 20 let stare gajbice, na bicikle in k tavanju naokoli peš.