Apple iPhone XR, XS, XS Max

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.345
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
za XR pa se nic?

Xr zacnejo s preorderji sele 19. oktobra 2018 in bodo dobavljeni sele 26. oktobra 2018 ... Nevem pa ce ni Slovenija tudi pri Xr sele v drugem planu ... in bo tako se kasneje ...

DE: https://www.apple.com/de/shop/buy-iphone/iphone-xr

skitched-20180926-143017.jpg


UK: https://www.apple.com/uk/shop/buy-iphone/iphone-xr

skitched-20180926-143046.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
X težko, ker gre iz prodaje, razen kakšne stare zaloge. 8 in 8 plus pa sta že cenejša.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz pa se z njim kar strinjam - iz principa! Žal je to, da itak vsi razumemo angleško, glavni in v bistvu edini argument jabkarjev zakaj iOS ni v slovenščini (čeprav je včasih že bil, če me spomin ne vara).

Dejstvo je da se Apflu hebe za slovence!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.345
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz pa se z njim kar strinjam - iz principa! Žal je to, da itak vsi razumemo angleško, glavni in v bistvu edini argument jabkarjev zakaj iOS ni v slovenščini (čeprav je včasih že bil, če me spomin ne vara).

Dejstvo je da se Apflu hebe za slovence!


Saj naceloma se strinjam... samo fino je, ce ima tak, ki "sitnari", pometeno pred svojim pragom :) ...

Telemach%21%21%21-20180928-074745.jpg

P.S.: Vec se mi ne ljubi iskat...

... pa ce ze "sitnari", da s tem tudi kaj pripomore k bolj kakovostnemu odgovoru ;)...

Sicer je pa tole cisto "off-topic" :p:D:cool:
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.345
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Link ima v SSKJ cisto drugacno razlago... >> http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=link:D

ampak to niti ni pomembno... Konkretno pri tem tvojem komentarju me moti le to, da se “spotikas” ob nekaj, kar pomoje nobenemu drugemu ni predstavljalo problema... ;) ... in je cisto izven konteksta tematike...


Sicer pa nisem uzaljen.... saj je samo forum... dal sem samo svojo repliko na tvoje “sitnarjenje” ;)
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Če sem ti predlagal slovensko besedo, sem najbrž razumel ;). "Link" je pa toliko udomačena beseda, da jo najdeš v Slovarju slovenskega knjižnega jezika. Pa nikar biti užaljen zaradi moje pripombe. Le materni jezik bi morali vsi malce bolj spoštovati - vsaj tam, kjer se da. Pa brez zamere.

Link = povezava oz. spletna povezava.

Ima Jest prav, pometi pred svojim pragom.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Iz SSKJ:
línk -a m (ȋ)
1. element računalniškega dokumenta, ki omogoča premik v drug dokument ali na drugo mesto v istem dokumentu; povezava: link je opremljen s kratkim opisom vsebine; klikniti link; poslati link po e-pošti; koristni linki
2. rad. naprava za prenos zvočnih in televizijskih signalov z usmerjenimi mikrovalovi: poslati sliko po linku; okvara linka
Link je že kar lepa slovenska beseda. In tudi v forumu je lepo, da se uporablja slovenščina, ne pa neka angleška spakedranščina.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mah, ena beseda gor ali dol, to še gre, problem je kot recimo pokličeš na Microsoft podporo (slovensko) in te veže v Atene (Grčija), kjer ti probajo najprej postreči v srbskem jeziku, če ne gre pa imajo menda nekje (ne nujno vedno razpoložljivega) tudi nekoga z znanjem slovenščine. Ta izkušnja je sicer iz Slo-Techa, imam pa jaz osebno izkušnjo kot te iz IBM-a pokličejo iz Irske in kar nekako privzamejo da znaš angleško (gre se spet v osnovi za posle oziroma storitve znotraj Slovenije).

Apple je tukaj nekje oziroma se mu pač je.be za Slovenijo (edini napredek je da so nas celo omenili na Keynotu).

Vseeno pa, jabuk je jabuk. :) Zankrat sem se dal na čakalno vrsto in bomo videli.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz imam zdaj kake pol leta X 256gb. Kupil sem ga za 850eur na firmo (ampak je bil ddv odbit že s strani prodajalca). Šel iz 6ke ker sem dvakrat zjebal monitor in baterijo menjal, pa enostavno to ni bilo več to.

Razlika v hitrosti je opazna, fotke konkretno boljše, display bistveno boljši in večji, pri ne veliko večjem telefonu. Na odsotnost tipk se navadiš v prvem dnevu, in zdaj ko primem v roke kako 6,7 ali 8 me gumb prav moti oz. sem že pozabil na funkcije gumba, ko vse leti s prstom po displayu.

Na Xs ne mislim menjat, se enostavno ne splača, po mojem bom spet spustil dve ali tri generacije, šestica mi je služila več kot 3 leta.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.355
113
Pomurje
Imel prej xs max v roki. Super dela(kot vsi telefoni leta 2018 in ceno nad 400€) fotke so baje podobne 8, ostalih prednosti pa 90% uporabnikov ne rabi-zna izkoristit. Baterija je iz 96 na 60 padla v 7 urah. Sinhronizacija verjetno.
Vsekakor pozdravljam nakupe za tak dnar. Vsi imamo nekaj od tega.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Imel prej xs max v roki. Super dela(kot vsi telefoni leta 2018 in ceno nad 400€) fotke so baje podobne 8, ostalih prednosti pa 90% uporabnikov ne rabi-zna izkoristit. Baterija je iz 96 na 60 padla v 7 urah. Sinhronizacija verjetno.
Vsekakor pozdravljam nakupe za tak dnar. Vsi imamo nekaj od tega.

bravo, izčrpen opis:oops1:
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
A je še kdo opazu da starejši appli po updajteu na IOS12 čudno delajo? Js mam 6s+ in opažam da se noče odklepat na prstni odtis tk ko se je učasih iz prve... pa tud baterija je zelo zalo bol požrešna.