Apple iPhone XR, XS, XS Max

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mene se iOS niti ni zameril. Bolj se mi je zamerila njihova politika izdelave novih produktov. 5% boljša naprava in 300€ dražja.

Glede na to, da sem še na iPhone 6, resno razmišljam o prehodu na Samsung S9. Za ceno novega XS dobim S9 + Galaxy Watch.

Sicer ne vem, od kod ta podatek, da je 300€ drazja...

iPhone X 64 GB je bil lani v EU (Nemcija, Avstrija,...) 1.149€... tocno toliko kot letos model iPhone Xs 64 GB ... Enako velja za
iPhone X 256GB, ki je bil lani v EU 1.319€ ... Cena za iPhone Xs 256 GB bo tudi enaka ... torej 1.319€ ... Drazji je 512 model, ki ga lani ni bilo... pa seveda modeli iPhone Xs MAX, ki so nekaj podobnega, kot prej modeli Plus ...
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Niso bili % ampak € v mojem postu :)

Drugače pa je bilo to karikaturno mišljeno.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jaz sem šel iz 7 na stari X, ujel lepo ugodnost. Pod črto zadovoljen, da ni bilo nič revolucionarnega, ker bi še bolj denarnica trpela.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce realno pogledamo... je vsako leto podobno... Predstavijo prenovljen model (sploh vsako drugo leto, ko modeli dobijo priponko "s")... mu dodajo nekaj bonbonckov... in to je to... Tisti, ki preskakuje po dve ali tri generacije, dobi precej novosti... ce pa menjas vsako leto, pa je ravno toliko, da ne ves ali bi menjal ali ne ... No letos se bojim, da je teh bonbonckov premalo in bo prodaja se slabsa,kot je bila lani, ko so tako nemarno dvignili cene :) ...

Je pa tako,d a ponavadi pred predstavitvijo folk sanja, kaj vse bo novo... potem pa je eno veliko razocaranje ... in jokanje, da ni nic novega... ko se zacne dejansko prodajati, pa spet podriajo rekorde... Lani jih pac niso s prodanimi enotami... so pa verjetno najvec zasluzili z manjsim stevilom prodanih naprav ... :)
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Bodimo realni. Včasih so imeli konferenco, da so predstavili napravo, zdaj pa nam povejo, da so naredili novo ikono za srčni utrip. Vedno večjo meglo bašejo :)

Ampak ni čisto res - ura je top šit pa pika. Telefoni ne bodo več tako napredovali, ura pa je mala revolucija. Čez par let bo pa nepogrešljiva, seveda ji pa še fali. Baterije, ostale funkcije za zdravje, merjenje sladkorja v krvi pa še pa še.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Ja za debele američane, ki morajo spremljat vse živo, ker vedo da jih lahko vsak cajt pobere od big macov, je super in nepogrešljiva ja.
Za vse ostale pa, kaj me boli kita koliko imam cukra in kaj jaz vem čega.
In zato se te ure nikak ne primejo, ker se večini zdi še en kos nepotrebne elektronske navlake, ki jo moraš nonstop filat.
Apple še proda nekaj teh ur, ostali za vzorec
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Ce realno pogledamo... je vsako leto podobno... Predstavijo prenovljen model (sploh vsako drugo leto, ko modeli dobijo priponko "s")... mu dodajo nekaj bonbonckov... in to je to... Tisti, ki preskakuje po dve ali tri generacije, dobi precej novosti... ce pa menjas vsako leto, pa je ravno toliko, da ne ves ali bi menjal ali ne ... No letos se bojim, da je teh bonbonckov premalo in bo prodaja se slabsa,kot je bila lani, ko so tako nemarno dvignili cene :) ...

Je pa tako,d a ponavadi pred predstavitvijo folk sanja, kaj vse bo novo... potem pa je eno veliko razocaranje ... in jokanje, da ni nic novega... ko se zacne dejansko prodajati, pa spet podriajo rekorde... Lani jih pac niso s prodanimi enotami... so pa verjetno najvec zasluzili z manjsim stevilom prodanih naprav ... :)

Pa saj ta dva nova najboljsa modela imata OLED displaye, a ni to neke vrste revolucija? A še ima kdo OLED?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ampak ni čisto res - ura je top šit pa pika. Telefoni ne bodo več tako napredovali, ura pa je mala revolucija. Čez par let bo pa nepogrešljiva, seveda ji pa še fali. Baterije, ostale funkcije za zdravje, merjenje sladkorja v krvi pa še pa še.

Kaj točno je na uri revolucionarnega, da bi opravičila ceno 430+€? Sicer so okusi različni, ampak grda je kot smrtni greh...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest bom uro tudi kupil, samo še ne vem ali model 3 ali 4 (bo treba videt v živo).

Telefon pa... Imam 6s, torej koliko, 3 generacije nazaj (vmes so bili 7, 8 in x). Tudi če kupim lanskega X, bo zame veliko novega, enako pri Xr.

Jest cena vztrajno leze. Lani so nam X prodajali kot "nadstandard", letos je to mainstream, razen če nočeš "nazaj" z Xr (ima manjšo ločljivost kot 6+ izpred 4 let).

Rečeno je bilo da bo imel Xs max enako ceno kot lani X, pa ni tako, so kar šli še eno stopnico višje. Podobno je z spominom: ko so šli z osnovno varianto iz 16 na 32 je ostala cena na tem nivoju, zdaj pri prehodu na 64 so pa kar privzeli ceno prejšnjega "srednjega modela".

Saj ne rečem... "tko voli nek izvoli", jaz sem bom pač verjetno v neki fazi ustavil.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Ja za debele američane, ki morajo spremljat vse živo, ker vedo da jih lahko vsak cajt pobere od big macov, je super in nepogrešljiva ja.
Za vse ostale pa, kaj me boli kita koliko imam cukra in kaj jaz vem čega.
In zato se te ure nikak ne primejo, ker se večini zdi še en kos nepotrebne elektronske navlake, ki jo moraš nonstop filat.
Apple še proda nekaj teh ur, ostali za vzorec

Ur se dejansko precej proda proda.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jest bom uro tudi kupil, samo še ne vem ali model 3 ali 4 (bo treba videt v živo).

Telefon pa... Imam 6s, torej koliko, 3 generacije nazaj (vmes so bili 7, 8 in x). Tudi če kupim lanskega X, bo zame veliko novega, enako pri Xr.

Jest cena vztrajno leze. Lani so nam X prodajali kot "nadstandard", letos je to mainstream, razen če nočeš "nazaj" z Xr (ima manjšo ločljivost kot 6+ izpred 4 let).

Rečeno je bilo da bo imel Xs max enako ceno kot lani X, pa ni tako, so kar šli še eno stopnico višje. Podobno je z spominom: ko so šli z osnovno varianto iz 16 na 32 je ostala cena na tem nivoju, zdaj pri prehodu na 64 so pa kar privzeli ceno prejšnjega "srednjega modela".

Saj ne rečem... "tko voli nek izvoli", jaz sem bom pač verjetno v neki fazi ustavil.

Eno so govorice pred predstavitvijo, drugo je realnost... Uradno ni bilo nikjer omenjeno, da naj bi Xs MAX imel enako ceno kot lani X ...

Glede ure... ta se je pa podrazila... lani je bila tavelika razlicica Sport 42mm 399 €... letos je tamala (40mm) 429, tavelika (44mm) pa 459€...

Ce te zanima AW3... jo prodajam... ;) ZS...
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
OLED so meli že telefoni pred 3-4 leti, in to ne neko brez veze resoulicijo in diagonlao ampak 1440 x 2560 in 5,7 palcev.