App za spremljanje strosko

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
a kdo uporablja kaksen app za spremljane vzdrzevalnih stroskov? da se vpise kaj se je delalo in prilozi fotko racuna. ..

al ste bl stara sola in se pise v zvezek?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz kar v excell tabelo za vsak avtomobil posebej na svoj list. Datum, kilometri, material +2do. Cen ne pišem zraven, ker se tako počutim bolje :)
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Money Manager EX - delaš kar hočeš, syncas s telefonom. Sicer je namenjen vsem stroškom, ampak itak kategorije lahko oblikuješ sam. Podpira tudi priponke. Je zastonj.
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Pred nekaj leti sem si naredil en excel file, ki odlično služi namenu. Ne samo za avto, temveč vsem stroškom.
Računi so pa razvrščeni po fasciklih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
hmm... Vseeno, daj za foro skupaj vrži vse stroške, ki jih imaš v povezavi z avto. servisi pa olje sabo pa tak so pljunek v morje. Če se kaj voziš seveda... cestnine/vinjete, gorivo, parkirnine, zavarovanje, registracija... konec koncev ga je bilo treba pa tudi kupiti - amortizacija. ali pa tudi če ne, sem šla zdele pogledat in bi najraje "odvidela", pa ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
že od 2006 vodim evidenco stroškov za avto v excelu. so pa vsi stroški, tudi tisti za 10 eur. lepo je spremljati za nazaj ceno goriva, hehe.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
KSZ

Dobri ste da se vam da vodit take evidence. Avto je pač strošek, če rabi servis, nove zavore, zavarovanje, poln tank goriva, vinjeto... pač kupiš in pozabiš. Verjetno vam razne tabele ne pomagajo pri tem, da bi imeli manj stroškov s plehom? Pa še ena skrb manj v življenju, ne pa da te je potem strah gledat in preverjat tabelo in bi potem najraje pozabili oz. "odvideli" številke. Verjetno ima potem kdo še nočne more, ko se mu med spanjem prikazujejo številke. :p
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Ja, priznam, zdele sem poklikala in je 7k€ ven vrglo. Od tega 500€ servisi, ki so tak silen in blazen strosek, pa olje za par deset evrov. In ja, nič ne merkam, če avto "rabi", avto "rabi". Če bi mi pa kuzla začela v rit skakat, bi pa malo bolj uč vrgla na to, kaj avto res rabi. In če te tabele ne bi bilo, ne bi niti vedela, kje lahko malce prisparam na letni ravni, ker bi se mi zdelo, da se tu ne da prisparati nič, ker avto pač rabi. Pa se da...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Generik

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
oh, stroški so dejstvo, ki ga ob nakupu avta pač vzameš v nakup. ja, ali hočeš gume za 50 ali pa za 500, je pa tvoja stvar (in bančnega računa :) ne, preglednico imam izključno zaradi statistike in malo vpogleda v zgodovino avta. trenutno sem na 2100 evrov stroškov in 961 evrov goriva. korona se pozna :) vsaj pri gorivu. malce zgodovine ne škodi...
1604157348510.png
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ja, priznam, zdele sem poklikala in je 7k€ ven vrglo. Od tega 500€ servisi, ki so tak silen in blazen strosek, pa olje za par deset evrov. In ja, nič ne merkam, če avto "rabi", avto "rabi". Če bi mi pa kuzla začela v rit skakat, bi pa malo bolj uč vrgla na to, kaj avto res rabi. In če te tabele ne bi bilo, ne bi niti vedela, kje lahko malce prisparam na letni ravni, ker bi se mi zdelo, da se tu ne da prisparati nič, ker avto pač rabi. Pa se da...

Ma dobro, saj mu menda na kupuješ nepotrebnih priboljškov (morda premium gorivo, premium gume, to počnem jaz, pa vem da bi lahko prihranil tistih 10 % pri gorivu ali pa 50 % s čungalunga gumami). Potencial za prihranek je vedno, ampak tabele pri tem nič ne pomagajo... no, razen če nekdo ne bi imel občutka za denar recimo ali pa če gre res na tesno z denarjem. Potem se predraga jajca proda in preživi z beaterjem za 2 jurja.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
832
113
Toyotarji res ne razočarate. Ni čudno, da ste na forumih manj priljubljeni kot vag loverji.

Drugače pa ne uporabljam nobenega appa, ne rabim gledati na stroške.

Ej dol mi visi za priljubljenost, a je kak popularity contest al kva? A teb to full pomeni? Vse jasno... ko ni drugih argumentov pa s takimi. Nisi mi glih nek Plestenjak videt tuki :p
 
Nazadnje urejeno:

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
247
364
63
Ej dol mi visi za priljubljenost, a je kak popularity contest al kva? A teb to full pomeni? Vse jasno... ko ni drugih argumentov pa s takimi. Nisi mi glih nek Plestenjak videt tuki :p
Ker očitno nisi najbolj brihtne narave bom bolj na simpl povedal. Hotel sem povedati, da ste tečni kot drek s posiljevanjem toyote, kjerkoli je to možno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX