Aplikacija za spremljanje investicij

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
499
63
Ker imam vse svoje investicije zelo razpršene preko različnih skladov, zav.polic z varčevanjem, pa še celo kakšna delnica in varčevalna knjižica bi se našla, bi rad dobil neko aplikacijo (vseeno če je PC ali phone app) kjer bi lahko vse to vodil na enem mestu in bi lahko v vsakem trenutku vedel vsaj približno stanje vseh svojih investicij.

Trenutno vse skupaj nekako vodim preko Excela ampak je to precej zamudno, da ne rečem skoraj za leseno žlico. Če hočem ta trenutek zbrati vse te podatke na kup mi bo vzelo vsaj 20min.

Ali obstaja kakšna uporabna aplikacija? Malo sem pogooglal in našel nič koristnega, povsod so zraven pripeti razni produkti, nisem pa se niti poglobil ali je sploh kompatibilno z našimi skladi in kako naj bi delovale.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.570
691
113
V preglednici lahko narediš mnogo več, kot z aplikacijami.
Predlagam: izpopolni svoje znanje Excela ;)

Res je pa, da verjetno nima tako lepih ikon. :evil:
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
499
63
Matko , sej že imam preglednico, problem je samo v tem, da tam ni kaj dosti avtomatike, še vedno moram sproti vnašat podatke, ki jih moram pogledat na spletnih straneh.

Da pa bi sanjal o kakšnem spremljanju gibanja portfelja preko grafa, to pa so samo sanje pri Excelu, razen če bi še dnevno vnašal tečaje. Tako nor pa nisem :)


Kamele0N sem mal pogledal, nisem našel kaj blazno dosti... tebi se zdi uporabno?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.997
5.415
113
Ma tolk ekonomsko nisem (še) napreden...priznam...

Ravno se nekaj opogumljam za preskok iz Win na Linux...pa sem opazil da obstaja ravno ko si odprl temo...upam da komu prav pride vseeno
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.031
3.780
113
Ljubljana
hmpg.net
Excel načeloma lahko zajema podatke direktno s spletnih strani. (poudarek - načeloma)
GnuCash mislim da lahko komunicira z datotekami (QIF), nekih APIjev ali kako drugače pa ne zna, vsaj kaki 2 leti nazaj ni znal, ko sem ga gledal.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
499
63
hogan na prvi pogled zgleda kar dobro tole, edini problemček je to, da ni možnosti vnašat nakupov delnic (vsaj domačih, kaj šele glavnih tujih)

ferdo : glede zajemanja podatkov z excelom se moram pa še mal poglobit....