Aplikacija za mobilno banko (Intesa Sanpaolo)

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Uporabniki drugih bank, kako ste zadovoljni s spletnim/mobilnim bančništvom, kar se tiče preglednost in funkcionalnosti, katero bi priporočali?

Glede na to, da je banka Intesa Sanpaolo dala ven novo aplikacijo, staro pa ukinila, bom najverjetneje menjal banko. Ta nova aplikacija je totalen poden (nepregledna, nedelujoča, manjkajo funkcionalnosti,....) Na mnenja uporabnikov se ne ozirajo, ker to je vendar "za boljšo uporabniško izkušnjo", kot radi nabijajo raznorazni ponudniki zadnje čase, ne samo banke....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kaj konkretno ti pa manjka oziroma te moti? Se bojim, da bo drugje še slabše.

Kakšno stvar v intesini aplikaciji bi se dalo sigurno bolj pregledno prikazat, pri funkcionalnostih bi pa rekel, da so kar med naprednjšimi, kar se tiče naših bank in se vidi, da se zgledujejo po fintech bankah. Recimo push notificationi za vse pomembne zadeve, live upravljanje s karticami (zaklep/odklep, nastavitev limitov), virtualne kartice za enkratno ali začasno uporabo, potrjevanje spletnih plačil preko push/appa, SEPA instant transfer plačila v obe smeri in nakoncu še podpra za Apple Pay (sicer ni povezano s samom appom, ampak so trenutna edin slo banka, ki ga omogočajo). Načeloma pa tudi z drugimi funkcionalnosti (e-računi, slikaj in plačaj, Flik, with-save, …) vsaj zaenkrat nimam težav oziroma bi prej rekel, da je boljše kot pri drugih naših bankah.

Sej ni vse idealno, samo potem pa prideš na kakšno drugo banko pa v appu spremeniš limit na kartici in se namesto takojšnje spremembe odpre zahtevek referentu da zadevo pogleda o priliki ali ti pa plačila med računi na isti banki čakajo redni plačilni promet. Tudi obveščanje večinoma furajo še vedno preko SMSov, ki jih po možnosti dodatno plačuješ, nekje rabiš tri različne aplikecije, pa Rekono, in nevem kaj, da lahko uporabljaš vse funkcije, pa kakšne one time (dispossable) kartice in Apple Pay lahko večinoma kar pozabiš. Spet odvisno, kaj ti je pomembno.

Če najdeš kakšno boljšo opcijo, pa vsekakor javi :)
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Najbolj me motijo :
-slaba preglednost (npr. predgledovanje preteklih transakcij) - prevelika pisava in razmiki
-za poslovni račun se uporablja še prejšnja aplikacija in ni viden v tej aplikaciji
-ni vseh funkcionalnosti za račune pooblaščencev (e-računi, mesečni izpiski,...),
-če npr. kopiraš podatke za nakazilo iz maila in preklapljaš med aplikacijami, se moraš vedno znova logirati (prstni odtis), vmes pa velikokrat izgubiš podatke, ki si jih že vpisal,
-nepregleden "imenik plačil"
-...
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Kaj konkretno ti pa manjka oziroma te moti? Se bojim, da bo drugje še slabše.

Kakšno stvar v intesini aplikaciji bi se dalo sigurno bolj pregledno prikazat, pri funkcionalnostih bi pa rekel, da so kar med naprednjšimi, kar se tiče naših bank in se vidi, da se zgledujejo po fintech bankah. Recimo push notificationi za vse pomembne zadeve, live upravljanje s karticami (zaklep/odklep, nastavitev limitov), virtualne kartice za enkratno ali začasno uporabo, potrjevanje spletnih plačil preko push/appa, SEPA instant transfer plačila v obe smeri in nakoncu še podpra za Apple Pay (sicer ni povezano s samom appom, ampak so trenutna edin slo banka, ki ga omogočajo). Načeloma pa tudi z drugimi funkcionalnosti (e-računi, slikaj in plačaj, Flik, with-save, …) vsaj zaenkrat nimam težav oziroma bi prej rekel, da je boljše kot pri drugih naših bankah.

Sej ni vse idealno, samo potem pa prideš na kakšno drugo banko pa v appu spremeniš limit na kartici in se namesto takojšnje spremembe odpre zahtevek referentu da zadevo pogleda o priliki ali ti pa plačila med računi na isti banki čakajo redni plačilni promet. Tudi obveščanje večinoma furajo še vedno preko SMSov, ki jih po možnosti dodatno plačuješ, nekje rabiš tri različne aplikecije, pa Rekono, in nevem kaj, da lahko uporabljaš vse funkcije, pa kakšne one time (dispossable) kartice in Apple Pay lahko večinoma kar pozabiš. Spet odvisno, kaj ti je pomembno.

Če najdeš kakšno boljšo opcijo, pa vsekakor javi :)
To maš paket digital?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Najbolj me motijo :
-slaba preglednost (npr. predgledovanje preteklih transakcij) - prevelika pisava in razmiki
-za poslovni račun se uporablja še prejšnja aplikacija in ni viden v tej aplikaciji
-ni vseh funkcionalnosti za račune pooblaščencev (e-računi, mesečni izpiski,...),
-če npr. kopiraš podatke za nakazilo iz maila in preklapljaš med aplikacijami, se moraš vedno znova logirati (prstni odtis), vmes pa velikokrat izgubiš podatke, ki si jih že vpisal,
-nepregleden "imenik plačil"
-...
Glede preglednosti se strinjam, mi je bil app od Sberbanke preglednejši, ampak za mene ni deal breaker. Kar se ročnega kopiranje tiče, pa res zelo redko uporabljam, ker so večinoma e-računi ali pa QR koda, kar sem probal je pa (vsaj na iPhone-u) delovalo BP, samo kako sekundo še traja, da mi faceID odklene vsakič ko switchneš nazaj v bančni app, ampak raje to, kot da ostane odklenjen predolgo. Poslovenga računa nimam več v Slo, sem dokončno preselil na N26, ko so me pri Sberu še nekaj nategnili z njihovimi paketi, tako da ne morem komentirat. Ampak res predlagam, da kak drug app najprej preizkusiš, da ne boš na koncu še bolj razočaran.

To maš paket digital?
Tako je, za tiste 3€/mesec (oziroma prvo leto zastonj) z vključenim praktično vsem kar rabim (debetna Visa brez čudnih omejitev, spletna/mobilna banka, SEPA plačila, dvigi v € območju, itd.) trenutno nisem našel bolj optimalne variante za svoj use-case, če želim imet vsaj en račun še v Slo (poleg N26, Revolut, Vivid itd., ki bi jih načeloma lahko eksluzivno uporabljal, ampak mi je vredno teh par €, da imam tudi Slo račun, delujoče e-račune itd.). Sem imel tudi že z Inteso neke kolobocije, ker mi je ena nova nekaj spreminjala, nastavila napačen paket, pa potem vse skupaj odstranila in so mi kar nekaj računali (kao še sami ne vedo zakaj), pa še zdelo se jim je normalno, da plačam za njihove napake, ampak recimo da je rešeno, pa bomo videli kako bo naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Karakala

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Razmišljam o zamenjavi. Sem pri SKB M paket za 9,5 EUR/mesec. Kako pa je s prenosom e-računov in direktnih bremenitev ? To oni rešijo al moram jaz vsem javiti, da sem zamenjal banko?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ti urejaš/izbiraš kam hočeš dobivat račune oziroma od kje naj trgajo, oni nimajo nič s tem. Za e-račune je vrjetno enostavneje, ker večinoma samo pri novi banki poklikaš v appu, od koga vse želiš naročiti e-račun (razen če ima kak ponudnin problem s tem, da bi moral na stari najprej odjavit).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Lahko. Do sedaj sem še vse urejal iz mobilnega appa, medtem ko sem se v spletno prijavil samo, da sem videl, kako izgleda.
Edino kar še nisem našel ali pa ne obstaja, vendar bi bilo koristno je push obvestilo tudi za prejet e-račun, ker za vse ostale stvari (prilivi, odlivi, potrjevanje spletnih plačil, itd.) dobivam. Sedaj pač vidim, ko odprem app, da imam nov e-račun in poklikam za plačilo.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Kako ste zadovoljni z DH za osebni račun? Je cenejši od Intese, če imaš spletno banko in predplačniško Viso? Meni gre tudi Intesa na organ, ker skozi nekaj spreminjajo in imajo mačehovski odnos.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

kaki so kaj odzivi na inteso od letos? oz če ima kdo sveže izkušnje, po netu najdem par let stara mnenja, pa dokaj negativna :D
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Preberi komentarje na google play-u ali pa na FB-ju. Zaenkrat še skoraj nič sprememb - sicer napredne funkcije ampak tako nepregledno in težko za uporabo, da vsakič znova pop***im. :rolleyes: