Antivirus 2008 - kaj izbrati?

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Vsekakor, ker ima najbrž vsak virus svoj način krašanja sistema. Sicer pa so antivirusi namenjeni zato, da ti virusa ne dobiš, ne pa da ga inštaliraš na okužen računalnik in ga potem poskušaš pozdraviti. Ne gre.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
imam kasperskya in od kar ga imam računalnika še nisem formatiral....je pa res da ne smeš kr povsod klikat yes pa kr downloadat in instalirat če ne veš kaj je.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Hjoo, zanimivo je tole. Sam pravim nekaj, v praksi se mi pokaže nasprotno. Inštaliram predvčerajšnjem Eset Smart Security, naredim ful system scan, našel ni ničesar, včerajšnji dan preživim v miru in blaginji, danes zjutraj pa mi ob zagonu javi, da je zbrisal nekega trojanca. Zdej pa ne vem, ali je prišel po električnem kablu ali po luftu,
crazy1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
ksz

Ko se poriha največji problem računalnikov - PEBKAC

je ponavadi zadosti že brezplačni antivirus
smile-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
jp, jst tut...sam ka ko je ibl tko požrešn kar se rama tiče
frown-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Baje so z novim izdelkom z letnico 2008 precej popravili zadevo. Naj bi bil najučinkovitejši ter najhitrejši na trgu, pa baje tudi zasede precej manj resourcev kot prej.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Mene notron ne bo prepričal... če ne drugega, zaradi slabe zgodovine. Ko bo pa vsaj pet let pred nodom, potem pa mogoče spet...
Sicer sem pa sam na avastu, me še ni razočaral
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Norton in Mcafee sta se že lani ZELO popravila, oba porabita malo resourcov, veliko funkcij, meni sta lani tudi našla nekaj virosov/trojancev v raznih crackih.
 

Ebn

Zelenc'
3. sep 2007
12
0
1
ksz

imel Nortona - brisal po dveh dneh, mi je ful upočasnil komp
imel Bitdefender 9 , mi ni bil všeč, ker mi je firewall skoz sikal za vsako aplikacijo ka se je na net konektal (kljub temu da sem nastavil naj me ne sprašuje več)
NOD 32 - imel več kot dve leti, izredno zadovoljen, vendar kadarkoli sem skeniral z Ad-Aware-om mi je našel neke tracking cookije pa eno sranje zato sem ga 4 mesce nazaj nehal uporabljat
AVAST - ga uporabljam po Nod-u in sem zaenkrat z njim bolj zadovoljen
Mrbit bom poizkusu še s Kasperskym pa Bitdefenderjem 10. Sam trenutno se še nimam cajta poigravat s tem.

Drgač pa zravn AVASTa uporabljam Firewall Comodo pa še Ad-Aware 2007. Tko da upam da sm safe
priden.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Zdaj mi pa nekaj povejte:
to najbrž niso vsi free, za avg vem da je ker ga uporabljam (pa adaware in spybot). Ali potem iščete "crake"?
Sicer pa vidim da avast kar propagirate
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Imam na PCju Pando že od verzije Platinum 6.0. Nikoli problemov, nobenih virusov. Sem za hec preletaval PC z različnimi programi, pa nobeden ni našel nič. Enako je bilo z BitDefender. Je pa verzija 9 včasih zbluzila in opočasnila celi sistem. Sem naredil uninstal preveril z drugimi protivirusnimi programi (jasno nič našli...) ter ponovno namestil BD. Zadeva laufa naprej...
zmaga.gif


Po mojih izkušnjah so vsi bolj ali manj dobri. V preteklosti so se dogajali problemi z Nortono, Kasperskym, da ne govorim o F-Secure... Kako bo z verzijami 2008 pa ne vem. Testiral sem Pando IS 2008 ter BitDefender 10. Trenutno oba opravljata svoje poslanstvo odlično. Sta all-in-one in se ne rabim hecat še z dodatnimi firewalli itd.

GL pri izbiri...
cool-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Sam preferiram NOD 32. Pustil me je na cedilu edino pri virut.q virusu ... tam mi je na pomoč prišel CureIT od http://www.drweb.com/ ... zanimiva zadeva. Spuca pa zelo dobro. Da ne bo pomote, še vedno uporabljam NOD32, je le preizkušena zadeva.