Antena za sobni radio

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No moja draga si je zaželela v kuhinji radio.. Zato sva ga danes skočila iskat v Merkur. Kupla sva enga Philipsa, ki ima MP3 predvajalniki in USB priklop, prodajalec je rekel, da tudi dobro lovi.
Kar pa se je izkazalo, da ravno ne drži. Smo na takšnem kraju, da radio bolj slabo lovi in ujame samo ene par postaj.

Sedaj me pa zanima, ali ima mogoče kdo kakšno idejo kako signal na enostaven in kolikor toliko estetski način ojačati.

Hvala za pomoč

lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.984
9.063
113
EU
Ehm..kateri philips
confused-1.gif

Najprej zveži kos žice s posneto izolacijo na obstoječo anteno (jo podaljšaš), in postavi v različne položaje, če bo kaj pomagalo.
Poglej zadaj na ohišju če obstaja konektor za dodatno zunanjo anteno (UKV)

Iimam tudi probleme s sprejemom UKV signala pri nas v grabi. Radio ima koaxialno vtičnico.
Dal sem veliko anteno na drog nad streho, in bom še dal ojačevalec (UKV) od avtomobilske antene.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Če hočeš dobro reč, si kupiš zunanjo radijsko anteno za montažo na streho hiše, po možnosti z vgrajenim ojačevalcem, ki ti bo skompenziral izgube v koaksialnem kablu med anteno in radiem.
Najbolj enostavno: probaj s kosom žice dolgim 75 cm, kar je približno četrtina valovne dolžine od 98 MHz, ki je nekako center frekvence UKV radijskega področja. Slednje pomaga, če je priložena antena res zanič, oz so njeno dolžino usekali kar na pamet.
smile-1.gif


Ogo
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Hvala obema. Sta dobila *****

Glede na to, da je to en navaden radio, bom najprej poizkusil z žico in upam da se bo kaj poznalo.
Radio je sicer AZ 1826 in kolikor sem gledal nima konektorja za UKV.

lp
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Welleman je imel svoj čas KIT komplet, ojačevalnika radijskih frekvenc. Cena je bila takratnih 1.800,00 SIT, deluje pa dobro. Vsaj pri meni. 10 minut spajkanja in je zadeva rešena. Aja, edino kar je mene motilo je, da potrebuje, dodatno napajanje (nekako sem nezaupliv do home made napravic pod stalnim napajanjem).