Android - prenos napredovanja v igri na drug telef

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Pozdravljeni!

Sem uporabnik IOS-a in ne znam pomagati prijatelju.

Kupil je nov aparat, in sicer nekega HTCja mini 2, prej pa je imel HTC one.

Zelo rad igra eno igro, kjer je že zelo napredoval. Gre za igro Besedovnjak.

Zdaj pa me zanima, kako napredovanje te igre prenesti na nov telefon? Kam se igre sploh shranjujejo?

Na applu gre vse preko Gamecentra, kaj pa pri Androidu?

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zato pa je iOS auperiorennapram Androidu kar se tega tiče.... Celo backup/restore to podpira na nonjailbrake napravi
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Android to vse podpira, ampak vsi razvijalci ne implementirajo backupa podatkov na Play Store.

Bo pa zato od Android 6.0 dalje po defaultu backupan celoten app storage (do neke velikosti, seveda), kar pomeni da bo načeloma delal backup povsod, tudi tam kjer razvijalci tega niso eksplicitno implementirali.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kaj bo? Saj na iOS je zadeva enaka. Če razvijalec igre ne sprogramira backupa na iCloud ipd., potem se napredek igre pravtako ne prenaša med napravami.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Na iOS se vse shranjuje v "bundle". To je poseben dir. V katerem je instalirana aplikacija in ta lahko shranjuje samo v ta folder. Pri backupu se shranijo vse datoteke, ki so tu notri. Ko restoraš backup na drugi napravi imaš identično stanje, kot si ga imel na prejšnji napravi. Backup je lahko v iatunes ali iCloud.

Shranjevanje napredka v iCloud je novejša zadeva, ki z backupom nima nobene povezave.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Saj pravim, na iOS in Androidu je enako stanje. Za samodejno shranjevanje napredka v oblak se mora razvijalec nekoliko potruditi in zadevo implementirati. Če pa narediš klasičen backup in restore pa se itak vsi podatki aplikacij prenesejo. V kolikor seveda nima aplikacija onemogočen backup (govorim za Android).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ni čisto res. Na androidu moraš imeti root ali vsaj Titanium backup da lahko vsaj približno narediš to. Da ne govorim, kako je to (android) narejeno na nivoju garažnega software.
Lej, meni kot dumb userju je pomembno da naredim stock backup (iTunes, ko priklopim napravo) in ko zadevo restavriram (na isto ali novo napravo) po 5 minutah dobim stanje ob backupu. Identično, z enim klikom, brez pametenja.
In tukaj je Android way to far od iOS. Še WP8.1 mi je to omogočal. Na isti napravi sem se vrnil v točko kjer sem opravil backup. Vključno z vsemi nastavitvami in dosežki v aplikacija.
In če OS naprave brez nekih vgrajenih aplikacij (ali celo root/jailbrake) tega ne zmore je garašni SW oz. creep.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lej

meni s takimi backupi ni uspelo prenesti zadeve iz LG-ja (Android 2.3) na T-PAD tablico (Android 4.0). Ne gre.
Med iOS gre to z lahkoto. Med različnimi verzijami iOSa in različnimi napravami. Pusti tukaj vendor-specific backup. Gre se za OS specific backup... Kaj misliš, kako bi izgledalo če jaz npr. ne morem narediti restore, ki je narejen na Win2008 R2 na IBM xSeries na Win2012R2 na HP DL 380 mašino? Ali celo iz HP DL 380 G6 na HP DL 380 G9? Namreč to je zgodba Androida, ki je premočno vezan na specifičen HW oz. brand. Zgodba iOSa pa je Intel platforma in Windows kot OS.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pa si poiskusil s Helium backup? S tem gre tudi med vendorji
wink-1.gif


Prenos podatkov iz 2.3 na 4.0 pa je itak utopija, saj so drugačni APKji in najverjetneje tudi drugačna app data struktura.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
si sposodim temo za podobno vprašanje:

Kako najlažje prenesem vse podatke s stare SD micro na novo (večjo)? Naložene imam razne aplikacije in navigacijo, ki jih ne bi rad izgubil oz ponovno nameščal.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če nimaš čitalca, prekopiraj staro na računalnik, vtakni v telefon novo in skopiraj nezaj