Android + BT avtoradio

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Kadar sem v avtu in me nekdo kliče, se klic ob dvigu samodejno preusmeri na avtoradio. Če pa hočem koga poklicati in govorit preko avto instalacije, moram klic ročno preklopit s tipko "BT slušalka" na telefonu, ko se klicani oglasi. Je kakšna opcija, da bi telefon samodejno vklopil zvok v instalaciji takoj, ko klicani dvigne, da mi ni treba tega delati ročno?

Telefon je Galaxy s4 mini.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Verjetno bug v androidu ali pa kak drugi app kaj blokira, čeprav je to že bolj malo verjetno. Custom rom?
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Rom je original. Verjetno je res težava v instalaciji. Bom malo na servisu povprašal, kaj je s tem. Mislim sem predvsem, če mogoče obstaja kaka aplikacija, ki bi samodejno preklopila na bt slušalko/instalacijo, ko klicani sprejme klic.
 

Kekezzo

Zelenc'
20. avg 2013
21
0
1
Si bom sposodil temo.

V avtu mi na avtoradiu ob klicu ne pokaže vseh stikov iz imenika z imenom. Če ima stik več številk ali e-pošto, potem prikaže samo številko. Če je samo ime in številka, lepo prikaže ime.
Pa še ena nadležna stvar, če grem klicat z avtoradiem, mi v imeniku pokaže vse stike, tudi tiste brez telefonskih številk. To jih je pa ogromno, ker očitno brska po celotnem androidnem imeniku.

Kakšna ideja, kaj storiti? Predvsem za prvo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ponavadi je tako, da odvisno, kje prevzames klic, tam se privzeto tudi predvaja... Torej, ce klic prevzames na telefonu, je privzeto zvok preusmerjen na telefon... Ce se javis na BT instalaciji, se zvok preusmeri tja... Nevem sicer, kako je ori radiju... Ali je na njem tipka za prevzem klica... V actih z vgrajeno BT instalacijo je to ponavadi gumb na volanu...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ko boš v avtu in imel povezan telefon... nastavitve+bluetooth+avtoinstalacija sedaj pa je ena možnost za obkljukat. Probaj, če ti to kaj izboljša.

Kako pa ti kličeš? tipkaš po telefonu ali po inštalaciji? Mogoče je kaj povezano s tem kot je @jest omenil, da je odvisno kje tipkaš.