Androdi telefon do 200€

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Ali pa nabaviš TUKAJ in ga dobiš v 2-3 dneh.

Cena je sicer višja a garancija tudi stane. Če nebi imel GB cene cca 180 EUR človeku nebi bilo težko dati teh 240, ker jih je vreden.
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Pa ima kdo izkušnje kakok je z vračilom. Pa čisto operativno kako to poteka?

Lahko ti jaz povem, da je opcija vračila na GB polna drobnega tiska. Vračilo je izključno na Kitajsko, možni dodatni stroški s carinjenjem na Kitajskem, ob menjavi ponovna možnost carinjenja pri nas, ob vračilu kupnine ponujajo nižjo vsoto kot je bila nabavna, podpore od GB dejansko ni, veliko sprenevedanja, ne odgovarjajo na direktna vprašanja ampak podajajo le nejasne odgovore. V glavnem pozabi na garancijo. Če telefon ni ispraven, se znajdi sam.
Jaz na GB več ne kupim. Sem opravil kar veliko nakupov preko Aliexpres, Wish in Ebay, pa tako slabega odnosa do strank kot ga imajo na GB niti približno nisem doživel.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.450
243
63
No, tole za Gearbest pa ne bo držalo, sploh od leta 2017 dalje, ko so se precej usmerili tudi na poslovanje na EU trgu. Sam sem v letu 2017 naročil preko 10 zadev, za eno sem uveljavljal garancijo, postopek smo rešili preko posredovanega videoposnetka. Ker je bila napaka jasno vidna in usodna, so ponudili vrnitev kupnine v obliki dobropisa ali pošiljanje istega novega artikla. Tudi glede na izkušnje mnogih znancev je uveljavljanje garancije potekalo po istem postopku. Ko pa napaka ni bila usodna, so zahtevali vračilo izdelka v trgovino. Je pa treba včasih vztrajat, da se rešijo zadeve, sicer pa kot rečeno, po svojih izkušnjah in izkušnjah kolegov so se zelo popravili in delajo precej dolgoročno, za zadovoljstvo potencialnih kupcev. Sicer pa pošiljanje na Kitajsko dandanes za pametni telefon znese 8€, nazaj pa ga pošljejo spet z poštno opcijo kjer ni dodatnih stroškov. Je pa res, da ves postopek traja precej dlje kot v Slo, to pa drži.

Sicer pa imajo že kar nekaj artiklov tudi v EU skladiščih, kjer je dostava 2-5 dni ter jasno, brez dodatnih stroškov. Dobri opciji ta hip sta npr. Mi A1 in Note 4, ki sta za EU skladišče res ugodna ...

Xiaomi Mi A1 Global pametni telefon s kodo: bla1dp iz 178EUR na 169EUR (EU skladišče)
Xiaomi Redmi Note 4 Global pametni telefon s kodo: fgnote4b iz 158EUR na 149EUR (EU skladišče)
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Aha, torej to kar jaz ravnokar doživljam z GB je fatamorgana.
Ja, so ponudili da mi pošljejo drug telefon, če plačam 110 USD, za tega defektnega sem pa dal 115 EUR.
Glede napake. Telefon v centru MB nima polnega signala, takoj ko greš v stavbo pa se signal izgubi (vsi drugi telefoni imajo v stavbi polni signal). Sedaj pa oceni ali je to usodna napaka ali ne - za mene, je telefon kateri ne opravlja niti osnovne funkcije, neuporaben.
Vračanje kupnine v obliki dobropisa je za tebe OK? Pri drugih dobiš denar nazaj in ne neki f dobropis. So tudi to ponudili ampak bi dobropis znašal manj kot sem plačal, minus vsi morebitni dodatni stroški, ki bi nastali ob vračilu (na to te posebej opozorijo) in šele ko prejmejo telefon.
 
Nazadnje urejeno:

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.450
243
63
Mogoče lahko pomagam, imam en kontakt na GB, ki bi lahko pri "zapletu" pomagal, da se pride do boljše rešitve. ZS, če želiš ... Glede na dosedanje izkušnje mislim da se lahko najde rešitev s katero boš bolj zadovoljen ...
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Hvala za ponujeno pomoč, vendar je ravnokar Paypal rešil zadevo.
Med tem suport na Gearbest ticket sistemu še kar bluzi
stupid-1.gif
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Citat:
Uporabnik din pravi:
... vendar je ravnokar Paypal rešil zadevo.

Zanima me, kaj to v praksi pomeni? Da si na začetku plačal Gearbestu s Paypalom in nekako prek njega (zaradi nezadovoljstva z izdelkom oz. okvaro) tudi iztržil denar nazaj? Si poslal telefon nazaj na Kitajsko Gearbestu, Paypal pa ti je vrnil denar?
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Telefon plačal s Paypalom, po neuspelem pregovarjanju z Gearbest, sem s pomočjo posredovanja Paypala izbral 50% vračilo celotne kupnine brez vračila telefona.
Gearbest je ponujal:
1.) 16,00$ dobropisa brez vračila telefona
2.) plačilo 110,00$ + poštnina + nov telefon
2.) vračilo telefona + dodatni stroški poštnine + možnost dodatnih stroškov carinjenja Kitajska, nato dobropis ali zamenjava telefona + stroški pošiljanja
 
Nazadnje urejeno: