Andorid na PCu- bootable iz USB ključka

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Zdravo,

Zaradi EMŠA se k stvarem, ki jih bom opisal v nadaljevanju, spravim malo manj pogosto kot sem se včasih, zato se potem pojavijo težave.

Torej. Rad bi si naredil instalacijo zadnje verzije Androida na USB ključku. V procesu naštudiram zadeve:
Z UNetbootin-om si na USB zapečem zadnji ISO.
Reštartam PC in zaženem sistem iz USB ključka.
Če izberem možnost »Run Android –x86 without installation" se Android sicer zažene, vendar se ob izhodu nobena uporabniška nastavitev ne shrani in je ob ponovnem zagonu z isto opcijo potrebno vse nastavljati na novo. Skoraj neuporabno.

No, v naslednji iteraciji sem izbral opcijo »Install Android -x86 on hard disk«, za mesto namestitve pa izbral drugi USB ključek. Instalacija se lepo izvede. Med potekom namestitve je potrebno izbrati še »Install GRUB bootloader«, ki se namesti/nasmeti na osnovno WIN particijo. Če se ne motim, to pomeni, da je ta USB ključek »dual bootable« samo na tako opremljeni mašini.

Kar želim jaz je, da bi se »GRUB bootloader« namestil poleg Android instalacije na USB ključek in bi bil tako bootable preko nastavitve v BIOSu, na vsaki mašini.

Torej. Kako izvesti instalacijo na USB ključek, vključno z GRUB bootloaderjem, brez da bi ob tem nasmetil še PC? Standardni postopek to ni, zato se tukaj moja raziskava konča. PS. O Linuxu nimam pojma.

Upam, da sem napisal dovolj razločno. Če nisem, lahko še pojasnim
smile-1.gif
.
Vnaprej hvala za vsak nasvet.

LPM;
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Pri GRUBu lahko izbiraš, kam se bo namestil - vsaj običajno.
Za te stvari jaz ponavadi pustim cca 100 mb particijo, ki je priklopljena na /boot, tja se potem namesti grub.
Žal specifične namestitve pri temu, kar počneš, ne poznam, tako da bo moral še kdo drug kaj dodati v vezi s tem.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Aja, pozabil sem napisati - če imaš možnost, to particijo ustvari na usb ključku in potem nanjo namesti grub.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Grub in /boot folder ne rabita biti nujno na ločeni particiji.