amputirani deli telesa

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
danes sva se s sodelavko pogovarjale o eni odaji, kjer so eni ženski pri lepotni operaciji odrezal kožo in jo vrgli v en škaf
grin1.gif
in padlo je vprašanje, kaj se zgodi z deli telesa, ki se jih zaradi različnih vzrokov amputira oz. odreže?
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.598
67
48
Odvisno, kako se odloči amputiranec.
Lahko jih zakopljejo, lahko jih zažgejo, lahko pa jih enostavno odvržejo na kompost.
Zadnjo možnost izberejo običajo ta zeleni.

LP
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Odvisno, kako se odloči amputiranec.
Lahko jih zakopljejo, lahko jih zažgejo, lahko pa jih enostavno odvržejo na kompost.
Zadnjo možnost izberejo običajo ta zeleni.

LP

Taki odpadki se strogo sežigajo v krematoriju. Včasih so jih pa res zakopavali, dokler ni prišel ven zakon, da je potrebno vse zažgati.

LP
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.598
67
48
Upam, da mojega pisanja le ni kdo vzel za resno.

Zanimivo pa se mi zdi, da obstajajo osebki, ki jim odgovori na tako enostavna vprašanja niso jasni.

Pa brez zamere, skorpy ...

LP
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
.. a ona oddaja, ko so žensko dali na operacijsko mizo, nad njo pa ketencug (škripec na verigo), ker 20-30 kg dele kože z maščevjem ni tako enostavno z roko premikat? Tudi jaz sem malo gledal, ravno takrat, potem pa sem si rekel '''hej, kaj pa gledam?'''. Bolj se je za vprašati, kako hudiča pride do tega, da mora nekdo shujšati za 100 kg in več.. Ja -shujšati, ne da je težak 100 kg...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
točno to sva gledale
grin1.gif


forgot1: nisem bila prepričana v sežig, zato ker je pa znanka od sodelavke rekla, da je menda videla take dele telesa plavati v eni tekočini, ko je med študijem krožila okoli ko je imela prakso.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
zato ker je pa znanka od sodelavke rekla, da je menda videla take dele telesa plavati v eni tekočini, ko je med študijem krožila okoli ko je imela prakso.

kompoti so pa čisto nekaj drugega. ti lahko daruješ telo v znanstvene namene, te vložijo in je to to. (če je potreba seveda)
samo neja zaj glih vsakega prsta od tišlerja dajo v kompot. kake za medicino zanimive zadeve, ki niso glih vsakdanje.
drugač se pa zadeve kurijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Mene ni nihce nic vprasal kam naj dajo. Na koncu postelje je slo med "odpadke". Videl na lastne oci, v kaksno vreco (barvo) se sedajle ne spomnim vec. Je bilo takrat prevec soka, da bi si zapomnil barvo vrece. Najbrz pa tista, v katero dajejo infektivne odpadke in ki niso namenjeni za pranje, ampak unicenje. Zaradi sirjenja morebitnih bolezni, najbrz res v sezig
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
danes sva se s sodelavko pogovarjale o eni odaji, kjer so eni ženski pri lepotni operaciji odrezal kožo in jo vrgli v en škaf
grin1.gif
in padlo je vprašanje, kaj se zgodi z deli telesa, ki se jih zaradi različnih vzrokov amputira oz. odreže?
Tebi so odrezal kožo?
crazy1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mene ni nihce nic vprasal kam naj dajo. Na koncu postelje je slo med "odpadke". Videl na lastne oci, v kaksno vreco (barvo) se sedajle ne spomnim vec. Je bilo takrat prevec soka, da bi si zapomnil barvo vrece. Najbrz pa tista, v katero dajejo infektivne odpadke in ki niso namenjeni za pranje, ampak unicenje. Zaradi sirjenja morebitnih bolezni, najbrz res v sezig

V rumeno vrečo, potem pa vse skupaj v sežig, tako je pri nas.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Hanzi, meni so tudi mislili prst stran vreči, pa nisem pustil. Sem se z doktorjem skregal in sem zahteval, da me dajo v drugo bolnišnico, če ne me bodo kolegi peljali - tisti, ki so me tja pripeljali, in naj mi da nazaj zdravstveno kartico, na koncu pa mi je le dal rešilca, ampak mi ni protibolečinske inekcije dal, tako je delalo z mano, da sem skoraj tista vrata na rešilcu ven porinil od bolečine. No, in danes imam prst, ki deluje normalno, oz skoraj normalno.

Samo pustiti se ne smeš, če ne lahko delajo s tabo kar hočejo ... Temu doktorju pa se sploh nisem pustil, ker je zgledal, kot da ni vedel kam bi se dal ... čisto brez interesa ...

Evo ... tu sem enkrat napisal temo na mojo poškodbo ... https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1115266/an/0/page/1#1115266