Amis TV in dodatni tv

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zdravo,

torej doma v Medvodah imamo Amis trojček (tv, telefon, internet) in imamo eno TV v uporabi.

Sedaj bi pa kupili še eno tv Samsung in nanjo preko HDMI kabla priklopili še en tv.

Kolikšno največjo razdaljo lahko dosežem z UTP kablom? Naj raje vzamem FTP kabel, ki naj bi bil boljši?

Rabim nekje do 20m razdalje.

Hvala za pomoč.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Se bojim da zna biti 2x TV in internet ob sočasni uporabi na ADSL-ju preoptimistična ideja.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
STB mi bodo poslali po pošti in sam priklopim vse skupaj, kar se pa tiče preveritve so mi že preverili in imam možnost 2 TV jev pri meni doma. Trenutno imam le eno TV in bi zato lahko še eno priklopil, ta druga pa je 20m oddaljena.

Brezžično mi ne pride v poštev (predrago).

Zakaj 2x tv in internet = optimizem? Sej a ni tako, da ena TV pokuri 3mb, druga enako in torej naj bi ostali 4mb za internet? Ker imamo 10mb linijo, modem pa je nastavljen na 17mb (tako so mi rekli na Amisu na tehniki).

Tudi če bo za internet ostalo le 3 mb bo čisto dovolj, saj ne bom gledal po cele dneve ta drugo TV. Večinoma se samo 1.tv gleda čez dan nekje 5 ur dnevno. Ta druga bi se uporabljala nekje 2 uri dnevno.

A bi to šlo?

Še vedno ne vem kako je s tem UTP ali FTP kabel?

Hvala.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če gre kabel mimo drugih kablov, potem je bolj ziher FTP.
Dolžina pa je lahko tudi 100 metrov.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ok pol pa ni panike
smile-1.gif


bomo kar naročili še en STB da mi pošljejo pa upam, da bo lavfalo.
hvala
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Da se pogovarja z DSLAMom lahko z omenjeno hitrostjo, vendar jo ponudnik namerno omeji, ker si ti placal samo tolikointoliko kapacitete. Tako nekako kot lahko ti peljes od Maribora do Celja 200 na uro, a se je nekdo odlocil, da smes samo 130, in bi ti dal elektronsko blokado na 130 km/h.