AMIS Trojka plus ALI Siol Trio Optika ?

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Sem v dilemi ... Torej ,sedaj imam AMIS trojka plus ( Internet do 10 M , telefon in TV ) in plačujem 42.90 Eurov.
Ker so nam v bloku pravkar potegnili optiko ( Siol ) me zanima njihova ponudba Trio na optiki, ki bi me s polnim
TV paketom prisla 39 Eurov + notebook za 1 Euro ( zdaj imajo novega , dual core... ) - ob vezavi 24 mesecev.

Zamenjat ali ne ?

AMIS prednosti :
ni vezave
brezplacni tel pogovori v stacionarnih omrezjih po SLO

Siol prednosti :
nizja cena
vecja hitrost
vec TV programov

Zanima me , ce je kdo primerjal predvsem TV na Siol optiki in AMIS TV ?
In pa, dobis pri Siol opremi tudi wireless router ?

Hvala za odgovore !

Tin01
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Ne glede na mešane občutke ob vračanju na prvega monopolista racionalno gledano preprosto nimaš druge izbire kot iti na optiko. Za enak oz. manjši denar dobiš enako oz. boljšo storitev, predvsem pa infrastrukturo, od katere boš vsaj v prihodnosti imel več kot pa lahko pričakuješ od bakra. Problem pa boš verjetno imel s Sagemom (STB), iz meni neznanega razloga namreč enak hardwer (enako velja za Aminota) za enako tehnologijo med operaterji ni prenosljiv. To pomeni nove dodatne stroške za opremo, ki jo že imaš. Če boš vzel kabelsko in pozabil na Siol TV tega problema seveda nimaš, imaš pa bolj skromno TV shemo
smirk-1.gif
.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Če boš hotel posneti kak film v svoji odsotnosti in ga pogledati, ko npr. zvečer prideš domov, le tega ne moreš počet na svojem rekorderju.

Njihov baje dovoljuje snemat le Slo1 in 2 pa še enega, ne vem katerega.

Tudi jaz bom šel k njim le zaradi prenosnika.

T-2 jev snemalnik tudi skoz nekaj štega. Slika pa je OK.