AMIS Telefonija

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Trenutno imamo sledečo situacijo - ISDN priključek ter ADSL 1/256 paket pri Telekomu. Ker ISDN-ja ne potrebujemo, ADSL-a pa tudi ne bi radi preplačevali, bi vzeli paket telefonija + internet pri Amisu (27,90€ / mesec). Imam pa nekaj vprašanj:

1) Če vzamem ta paket, ali celoten proces menjave opravi Amis (odjava, odklop pri Telekomu, predaja adsl modema Telekomu, prenos številke ... itd.)?

2) Ali bom moral še kaj plačevati Telekomu, ali bo cena 27,90€ fiksna za telefonijo in internet (+ stroški telefonije v mobilna omrežja, seveda)

3) Trenutno imamo 3 aparate - Siemens Gigaset 3070 ISDN (!) + aparat, Siemens Gigaset A2 (brezžično uparjen na ISDN bazo), navaden žičen telefon povezan na analogen izhod na ISDN bazi. Kaj od tega bo še naprej delovalo? V bistvu me najbolj zanima, če se da 3070 usposobiti, ker je edini ISDN aparat (brezžičen).


Hvala za odgovore.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
1) ko podpišeš vse formularje in pooblastitve, naredi amis vse (edino po telekomov modem si pridejo telekomovci sami na dom, vsaj k meni so prišli)

2) če odjaviš ISDN (kar itak boš), potem telekomu ne plačuješ več nič (plačuje mu amis, samo to se te itak ne tiče)

3) analogni telefoni bodo delali BP, za ISDN pa boš verjetno rabil nek vmesnik. Sicer pa boš verjetno dobil zraven telefonije še brezžičen siemensov telefon.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Tnx.

Sicer pa naj bi 3070 aparat podpiral DECT standard, tako da naj bi ga bilo mogoče prijaviti tudi na analogno bazo. Kar me pri tem skbi je CLIP - ali bo ta funkcija še vedno delovala? Mogoče kdo ve?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Na analognih deluje CLIP, tako da če ima sam aparat analogni priključek (torej brez nekih zunanjih pretvornikov), potem načeloma ne bi smelo biti problemov.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Tako je, vse papirje ti uredi novi provider
cheer.gif

Zraven dobiš gratis siemensov telefon pa še klici v vsa stacionarna omrežja so brezplačni...

S Telekomom pa več nimaš nobenih stroškov, tako da se vsekakor splača
smile-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
tu je pomembno še to, da ti bo internet laufal maks DO 4/512. Višje ne gre

Koliko pa ti bo dejansko pa je tudi vprašanje

Jaz imam sedaj ta paket pri Amisu DO 4/512 in mi res laufa 4/512. Koliko pa telefonija požre pa ne vem
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
tu je pomembno še to, da ti bo internet laufal maks DO 4/512. Višje ne gre

Jaz imam 4/786 pa dela v obe smeri vredu. Moram še enkrat potestirati, ali telefonija vpliva kaj na upload
(pri downloadu je IMO še dosti maneverskega prostora).
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Zraven dobiš gratis siemensov telefon pa še klici v vsa stacionarna omrežja so brezplačni...
Moraš pa se zavedati,da bodo bogi tisti, ki bodo tebe klicali.

Cena klicev iz Telekomovega omrežja v Amisovo je cca 8 centov na minuto, zato verjetno ne bo noben obubožal...
wink-1.gif
 

flajr

Pripravnik
27. sep 2007
375
0
16
To je veliko. Sicer pa so si sami krivi, če si ne znajo poiskati ugodnejše variante.
smile-1.gif
 

ItalianStalion

Zelenc'
13. jun 2008
6
0
1
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
tu je pomembno še to, da ti bo internet laufal maks DO 4/512. Višje ne gre

Koliko pa ti bo dejansko pa je tudi vprašanje

Jaz imam sedaj ta paket pri Amisu DO 4/512 in mi res laufa 4/512. Koliko pa telefonija požre pa ne vem

Meni se zdi, da telefon "požre" okol 80 kbps. Torej skoraj nič....

LP
 

Bojan1

Zelenc'
10. dec 2008
1
0
1
O Amis telefoniji - dela dobro, ča dela.
Meni so se 27.11. pojavili strahotni problemi - večino časa brez zveze, se pravi brez interneta in brez telefona. Pri telefonu to zgleda takole: pozvoni, potem pa prekine. Na Amisu so zatrdili, da gre za napako na napeljavi in v petek, 28.11. smo se dogovorili za pregled delavcev Telekoma. Prišel je 1.12. in z Siolovim modemom brez težav takoj večkrat dosegel stalno povezavo. Zatrdil mi je, da je napeljava v redu in da je problem v modemu ali pri Amisu. Tam so naslednji dan (2.12.) izjavili, da jim jim s Telekoma niso dostavili vseh zahtevanih meritev in da novega modema ne morejo poslati, da pa priporočajo obisk njihovega serviserja. Torej sem naročil obisk njihovega serviserja.
Danes, 10.12. sem še vedno (praktično) brez telefona in interneta. Serviser bo (menda) prišel, ko bom na vrsti???!!!!

PS. Ta forum sem poiskal in se registriral danes malo pred 17. uro. Program mi je potrdil, da je poslal geslo na moj (Amisov) mail, a na njem ni bilo sledu o tem. Pozneje sem se ponovno registriral na ženinem g-mail naslovu in geslo (seveda po obveznem čakanju na občasen priklop) je prišlo brez problemov! Tako da lahko koga tudi poučim o svojih izkušnjah z Amisom. Pa nisem še opisal vseh. Morda kdaj drugič.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
grin1.gif


Klini na "Podpora..." in "Želim pomoč strokovnjaka"
wink-1.gif


(ja, vedno bolj v spolnem organu imajo spletne strani. Pa žal niso edini)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem že klical na info in mi je rekel, da tudi sam ne najde cenika na spletni strani. Zato sem ga vprašal, če mi lahko pošlje cenik in mi je rekel, da ne..., da je cena storitev odvisna od vsake posamezne lokacije in mi lahko pove, če mu povem vse svoje podatke. WTF? CRM aktivnosti zato, da dobiš info o sami ponudbi? Tako dobri pa spet niso.

Dobro vem, odvisno je ali preko telekom omrežja ali preko amis omrežja, tako je bilo vedno in zato so bile napisane dvojne cene v ceniku. Zdaj pa cenika ni, niti ne najdem ponudbe brez cenikov.

Zakaj to?
crazy1.gif
 

ItalianStalion

Zelenc'
13. jun 2008
6
0
1
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Sem že klical na info in mi je rekel, da tudi sam ne najde cenika na spletni strani. Zato sem ga vprašal, če mi lahko pošlje cenik in mi je rekel, da ne..., da je cena storitev odvisna od vsake posamezne lokacije in mi lahko pove, če mu povem vse svoje podatke. WTF? CRM aktivnosti zato, da dobiš info o sami ponudbi? Tako dobri pa spet niso.

Dobro vem, odvisno je ali preko telekom omrežja ali preko amis omrežja, tako je bilo vedno in zato so bile napisane dvojne cene v ceniku. Zdaj pa cenika ni, niti ne najdem ponudbe brez cenikov.

Zakaj to?
crazy1.gif

Na spletni strani
http://www.amis.net/web2/zasebni.php?page=1_2_4&content=01_meni

izberi svoje podatke (oz. za tisti kraj kjer te ponudba zanima) in dobiš tvojo možno ponudbo in tudi veljaven cenik. Če si na njihovem omrežju (Amis) boš lahko videl samo ta cenik, če pa si na telekomovem omrežju, pa boš lahko videl le ta cenik... pač moraš zdaj trikrat na miškin gumb stisnit.
wink-1.gif


Meni osebno se zdi v redu rešitev, da me ne obremenjujejo z ponudbo, ki je ne morem imeti.

lp