Amis elektro tv set

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.098
113
39
MB
torej, sem v stanovanju v katerem je amis, in oni ponujajo te zadeve ki so kao ful fajn
smile-1.gif
(sem bil 20 let na krs.net, pa sem upal da sem se šalabajzerjev rešil za vedno)

problem pa je ta, da ok, mi je jasno da zadeva če gre preko elektrike zna bit občutljiva na nihanja. Prejšnji lastniki niso poročali o kakih problemih, sem pa jaz ob vselitvi v dnevni zamenjal luč in vgradil led panel,

in zdaj vedno ko prižgem luč v dnevni, se na teh napravah vklopijo rumene/rdeče lučke in tv začne kockat.

Celo stanovanje je na eni 25A varovalki, kaj lahko probam nardit ? da tv preklopim vsaj na kako drugo vtičnico ki ni neposredno za to lučjo ?

aja še to, je komu uspelo sprogramirat njihov daljinec da bi deloval na kakem univerzalnem ? imam nekega Philipsa
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Če je še v garanciji Amisu set vrni in kupi Dlink ali Tplink. Tudi pri meni je zadeva delovala BP 3 leta, potem še kakega pol leta s kockanjem, sedaj pa sem že 2leti na Tplinkovem in dela zelo dobro, le vsake toliko ga moram resetirati. Če maš opcijo lahko probaš prestaviti set na isto varovalko, pri meni je na isti varovalki Amisov elektro set sicer deloval OK...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.098
113
39
MB
dvomim da bi menjava za drugi adapter kaj spremenila, motnja na liniji bo še vedno.

je kak električar tu ? bo boljše če prestavim na kako vtičnico ki ni v liniji za lučjo ?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Je PLC montiran po navodilih ?
Mora biti direkt v vtičnici ali takoj na začetku podaljška.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.098
113
39
MB
ne vem kaka so navodila, bilo je že v stanovanju in je tudi delovalo.

oba sta priklopljena direktno v vtičnico
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
problem pa je ta, da ok, mi je jasno da zadeva če gre preko elektrike zna bit občutljiva na nihanja. Prejšnji lastniki niso poročali o kakih problemih, sem pa jaz ob vselitvi v dnevni zamenjal luč in vgradil led panel,

in zdaj vedno ko prižgem luč v dnevni, se na teh napravah vklopijo rumene/rdeče lučke in tv začne kockat.

Spregledal zgornji citat - kriv je switcher v panelu, ki smeti po elektriki.
Luči ne moreš reklamirati, ker dela. Ne splača se jo pošiljat na kakšen institut, da dokažejo, da je "smetilnik" omrežja. ...
tongue-1.gif

Če imaš kakšnega kolega elektronika naj ti v panel vgradi RF filter - včasih ga najdeš na vhodu računalniškega napajalnika (v ohišju)
wink-1.gif


V tem linku je lepo opisano smetenje el. omrežja.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Pri mojih starših se je preko Amisovega PLC-ja pri multicastu pojavil cca. 1s zamika zvoka za sliko, pri unicastu zamika ni bilo. Kupil Dlink in dela brez problema. Pred tem je Amisov set delal BP 2 leti. Pri meni je najprej padla sinhronizacija na cca. 3 megabite, nato pa je set začel izgubljati "sinhronizacijo", enoti se nista mogli več povezati. Na isti varovalki je deloval brez tovrstnih motenj... TP linkov set dela brez problema, 1x na 3 mesece moram vklopiti/izklopiti obe enoti in to je to.
Lahko čaraš, lahko pa kupiš novi/boljši set.