Amazonski pragozd gori

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Protestniki v Ljubljani. Plačanec levice Bricelj in njegov pajdaš.
20190826_180017.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Ma večina jih je itak podtaknjenih (žarišč) ... in italjanski astronavn na ISS je izjavil, da se dim vidi celo iz vesolja - no shit ! Čakam, da izjavi, kako se vidi tudi "gobica" po izbruhu/exploziji vulkana Stromboli v Italiji :nigladek: .včeraj Zabeležili so tudi "abnormal sea wave-cunami" visok neverjetnih 35cm ... še jest plavam v večjem valu :zardelalter: in tudi verjetno se Slo prvomajski kresovi vidijo vsaj ponoči iz vesolja :aplauz: ...

Saj ni res, kako MSM pretiravajo (breaking fake news) ...

... in G7 in EU ponujajo pomoč Braziliji, ker se hočejo mešat v interne zadeve Brazilije (članica BRICS alternative). Bolsonaro bo sprejel pomoč, če bo Brazilija sama upravljala s temi sredstvi , ki jih je za neverjetnih 20 miljonov (skupaj od vseh v EU) :fredi:...Pa to je norčevanje iz Brazilcev; samo naši so dali za one civilne "oklepnike" desetino te vsote ... ne bo zadosti niti za gorivo gasilcev in CanadAir-e nafilat :bonk: ... so porabili več za "zavarovanje" G7 srečanja v Franciji ...

Neverjetna hipokrizija in skrb za "planet" ... Pa Greta je tudi (že po 1 tednu-superfast?) pred NY in jo bodo slovesno pričakali s 17 ladjami in eno UN barko :sprasujemse: ... zgleda, da se je hitro naveličala srat v kemično stranišče :evil: ... na pa je šel "prihranek" Co2 v luft pri njenem sprejemu ...:valjamse: ... zelene ovce pa še naprej blejajo, ne bi bile pa za prepoved izdelave piva, vina in gaziranih pijač ter gasilnih aparatov na Co2 :obesise: , čeprav se tam sprosti neverjetno tega kao "toplogrednega in strupeno smrtonosnega" plina, ki topi poleti polarni in Greenlanski led ...:zavijazocmi:

Pa morska gladina se nevarno zvišuje (že zaliva skoraj Luko KP in tako ne bo rabila 2Tira več). Tudi sam sem se pred desetletjem preseli iz 40m na 100m n.m.v za vsak slučaj in čakam, da bo moj blok na plaži, da lahko kar z balkona skočim v morje :zmaga:... pa mojo kripo bom zamenjal za čoln takrat ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Isusek, Isusek ... Nasa objavila nov posnetek požarov iz vesolja v Afriki in gori huje kot v Amazoniji (stara praksa) za izboljšanje/renewal zemlje za kmetovanje ... Ma kaj jim tam noben ni povedal, da tako planetu škodijo s Co2 ? (evo smo našli, zakaj se v Afriki najprej dvigujejo temperature in da je tega kriv zarodek človeštva tam) ... Treba jim "opalit" davke tudi njim :zmaga:

... pa italijani so jokcali danes, da koliko neverjetno strel se je zgodilo čez Italijo in Alpe, da nikoli še ne toliko. Verjetno nevihte ob prehodu fronte konec poletja do zdaj nikoli niso imele strel, groma in bliskov, ampak se nam je to samo dozdevalo (virtual Reality) ... in med njimi nam iz čistega mira crkujejo električne naprave :zmaga: ... in majhne ogenjčke na Stromboliju špricajo z aviončki ... škoda vode ...

Čakam novo strašenje o apokalipsi ... medtem pa o bližajočem 4km-em asteroidu, ki hiti proti zemlji pa nič :zavijazocmi: .. ta utegne napravit pravi "fire" šele, če nas oplazi seveda... saj ne bo letel dovolj blizu ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
torej je vse ok. Požarov ni in vse je tako kot mora bit.
</sarcasm >
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
33
28
Sairach
Na šihtu imamo enega Brazilca in je ravno to razlagal (kolikor lahko s svojo angleščino).
Da v Braziliji to sploh ni neka novica in da se napihuje za tuje medije z objavljanjem starih posnetkov.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Tudi če boš v Braziliji poslušal dva Slovenca (en levi drug desni) o stanju v Evropi ti bosta povedala vsak drugo zgodbo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Lahko pa bi se režimski murglski Delo opravičil za laži in zavajanja katera producira.
 
13. jul 2011
2.677
625
113

število požarov v brazilski statistični regiji Amazonia Legal v obdobju 1.1.-8.9.:
l. 2010 - 116.628
l. 2019 - 73.243

število google zadetkov za:
"2010 amazon fires" - 301.000.000
"2019 amazon fires" - 1.360.000.000
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Podnebne spremembe. Ekofašisti grozijo da je bo gladina morja zvišala...
Jest sem tudi za "pogrebne spremembe in pogrebno pravičnost" :fredi: ... mogoče se pa morje niža ali pa se dviga zemlja ...
Lescurji-dalmacija-umirajo, že gledajo ven iz morja : https://www.slobodnadalmacija.hr/mo...pomora-veliku-ulogu-igra-specificnost-svojstv in še malo branja, kogar zanima :



https://www.domovina.je/greta-bono-...ike-to-bi-bil-boj-proti-podnebnim-spremembam/ in prelepa greta na sliki na sredini ... http://www.demokracija.si/media/k2/items/cache/36c4c900fc1e6c45fb01c649ee07e55f_XL.jpg :nigladek: ... za zdaj naj vam bo zadosti ... :zardelalter: ... pa ni treba čisto vsega verjet kot trdno resnico ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...