Amazonski pragozd gori

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Pozabi ti na Greto.
Kaj pa ti narediš, da bo kaj boljše?

Odpovej se novemu telefonu in uporablja starega vsaj 5 let. Enako televizijo, računalnik....
V trgovinah ne kupuj nič, kar je pakirano v plastiko, samo steklena, kovinska in papirna enbalaža.
Brez vsakoletne menjave garderbe. Odpovej se dopustom, ....
S sodelovci se zmeni, da se skupaj vozite, ne vsak s svojim avtom.

Skratka, si pripravljen znižat svoj standard za 30%, da bo manj plastike?
Ali si boš rajši še naprej z Greto metal pesek v oči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in Cash

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Pozabi ti na Greto.
Kaj pa ti narediš, da bo kaj boljše?

Odpovej se novemu telefonu in uporablja starega vsaj 5 let. Enako televizijo, računalnik....
V trgovinah ne kupuj nič, kar je pakirano v plastiko, samo steklena, kovinska in papirna enbalaža.
Brez vsakoletne menjave garderbe. Odpovej se dopustom, ....
S sodelovci se zmeni, da se skupaj vozite, ne vsak s svojim avtom.

Skratka, si pripravljen znižat svoj standard za 30%, da bo manj plastike?
Ali si boš rajši še naprej z Greto metal pesek v oči.
Delam na tem, nisem pa popoln.
Imam 3 leta star mobi, upam da bo zdržal več kot 5 let. Imam 10 let star avto (še vedno v top stanju). Nimam televizije.
Kupujem čimveč brez embalaže in lokalno (zabojček, stonoga). Kadar sem v Ljubljani se obvezno ustavim tudi v rinfuzlu.
Obleke kupujem minimalno letos 2 mikice, lani ene halče, predlani čevlje (iz Tržiča) take veganske :)
Ja in z ženo se skupaj voziva v službo - razmišljam da bi začel z biciklom (6 km v eno smer, ampak se mi zdi nevarno).
Aja pa ne jem mesa.

Pa sploh ne čutim, da bi mi zaradi tega kakorkoli padel standard ali kakorkoli trpel.
Seveda je bolj udobno vreči prazno škatlo cigaret skozi okno avta, kot jo kasneje odnesti čez cesto v kanto za smeti. Če si to mislil kot udobje.

Seveda pa nisem popoln in se da še ogromno narest.

y3nu3er2tcx21.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch in Cash

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Ta problem je aktualen tudi v Evropi. V Švici na določenih križiščih ob semaforjih po tleh nametanih za več kant plastenk in pločevink. Dobesedno ena zraven druge na drugi. Podobno videl tudi v Italiji. V Nemčiji na določenih delih avtocest na travi ogromno plastenk več kilometrov. Me še vedno šokira, ko to vidim.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ja, tudi v Nemčiji in Švici se najdejo neprilagojenci ampak na splošno je pa stanje bistveno boljše kot marsikje drugje, da se kakšne Indije sploh ne omenja.
 
2. sep 2007
1.493
758
113
Dolenjska
Samo povprečni Indijci so reveži in tam ne moreš napraskati dovolj penezov na račun izmišljanja novih in novih okoljskih dajatev. Kitajci te bodo pa prefukali kot psa, če jim boš težil. Je le varneje in donosneje molzti Evropejce.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pri ozonski luknji so hitro ugotovili, da jo povzročajo fluoro ogljikovodiki in svet je hitro stopil skupaj ter proizvodnjo in uporabo teh CHF prepovedal, Zato se je ozonska luknja zmanjšala in ne kar sama od sebe.
Pri segrevanju ozračja pa je zadeva bolj kompleksna in ni tako enostavnih rešitev, kot pri ozonski luknji.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Ta problem je aktualen tudi v Evropi. V Švici na določenih križiščih ob semaforjih po tleh nametanih za več kant plastenk in pločevink. Dobesedno ena zraven druge na drugi. Podobno videl tudi v Italiji. V Nemčiji na določenih delih avtocest na travi ogromno plastenk več kilometrov. Me še vedno šokira, ko to vidim.
Če vidiš, da avto pred teboj odvrže vrečo smeti nekje za cesto, si zapišeš reg. in kličeš policijo. Ko ga jebe. Si malo udbovca :)
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Pri ozonski luknji ... Zato se je ozonska luknja zmanjšala ...Pri segrevanju ozračja pa je zadeva bolj kompleksna in ni tako enostavnih rešitev...
Japade, sončna aktivnost se zmanjšuje in sončni vetrovi zato manj praskajo ozon stran na robu atmosfere.To je glavni vzrok varijacije debeline ozonske plasti v zgornjih plasteh atmosfere. To je bil podoben Hoax kot je zdej s Co2 ... čez čas si bodo pa izmislili novega :norec: ...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Seveda so bili vsi znanstveniki tako butasti, da niso poznali sezonskega nihanja ozona. :bonk: Zakaj neki so potem umaknili iz proizvodnje in prodaje vse CHF, ki dokazano uničujejo ozon.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Zakaj so umaknili take izdelke? Zato, ker je bil to eden od več vzrokov za nihanje ozona na katerega imamo vpliv pa verjetno je bil še kak finančni motiv zadaj.